logo

پيرامون موشک باران سپاه پاسداران

به جای گسترش حضور نظامی در سوريه، خروج از جنگ سوريه را برنامه ريزی کنيد!

هيئت سياسی ـ اجرائی سازمان فدائيان خلق ايران (اکثريت)

سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۰ ژوين ۲۰۱۷

aksariat.jpg
سپاه پاسداران اعلام کرد که مواضع "فرماندهی تروریست های تکفیری در دیرالزور سوریه" را موشک باران کرده است. به گفته فرمانده نیروی هوافضای سپاه "موشک‌ها از ایران شلیک شد و از عراق عبور کرد و در سوریه فرود آمد و با پهپاد‌هایی که از اطراف دمشق به پرواز درآمده بود بر فراز دیرالزور اصابت‌ها را به طور همزمان برای ما در ایران مخابره می‌کرد". در اطلاعيه سپاه پاسداران گفته شده است که شش فروند موشک میان‌برد از نوع ذوالفقار که برد آنها بین ۶۵۰ تا ۷۰۰ کیلومتر است به مواضع گروه داعش اصابت کرده، و این حمله «موفقیت‌آمیز» بوده است. هنوز از تلفات انسانی حمله موشکی خبری منتشر نشده است. شليک موشک به خاک سوريه، در انتقام از ترورهای اخیر تهران صورت گرفته است. سپاه در اطلاعيه خود با انتساب غیرمستقیم عملیات تروریستی تهران به عربستان و امریکا برخورد تقابلی رو آورده است.
جمهوری اسلامی سال ها است که در جنگ سوريه حضور نظامی دارد. بلوک قدرت که سیاست های خاورمیانه ای جمهوری اسلامی را تدوين و پيش می برد، سوريه را به عنوان "عمق استراتژيک" خود و اهداف شرکت در جنگ سوريه را اهداف راهبردی انقلاب اسلامی تعريف کرده و اين تلقی از حضور در جنگ سوريه را اشاعه می دهد که اگر حمهوری اسلامی در سوريه با امريکا و عربستان درگير نشود، مجبور خواهد بود در مرزهای ايران وارد جنگ با اين کشورها گردد.
عليرغم ادعای حکومت ايران، حضور نظامی در سوريه به سياست ستيز اکثر کشورهای عربی، امريکا و اسرائیل با جمهوری اسلامی میدان وسیعتری داده و تهران را به محل عمليات انتقام جويانه داعش تبديل کرده است. تا کنون جمهوری اسلامی نيروی نظامی به سوريه اعزام می کرد. اما يک گام ديگر به جلو برداشته و با شليک موشک به مقر فرماندهی داعش، در جنگ سوريه بيشتر غرق شده است. بعد از اتمام جنگ ايران و عراق، اين اولين موشکی است که از خاک ايران به سوی کشور ديگر شليک می شود.
به جای شليک موشک به خاک سوريه، لازم است که تدوين سياست های منطقه ای و پيشبرد آن از سپاه قدس به وزارت امورخارجه انتقال يابد، از گسترش حضور نظامی خودداری شود، نگاه سياسی برای حل بحران سوريه تقويت گردد، تلاش برای عملی کردن مذاکره و برقراری صلح در سوريه در راس سياست های ايران قرار گيرد و خروج از جنگ سوريه، برنامه ريزی و به اجراء گذاشته شود.

هيئت سياسی ـ اجرائی سازمان فدائيان خلق ايران (اکثريت)
۲۹ خرداد ۱۳۹۶ (۱۹ ژوئن ۲۰۱۷)

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد