logo

اعلامیه هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

در محکومیت اقدام تروریستی در تهران

پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸ ژوين ۲۰۱۷

به هوش باشیم که آتش کشتارها و مصیبت های بیشتری مشتعل نشود
عملیات تروریستی جنایتکارانه امروز در تهران که دست کم دوازده کشته و نزدیک به پنجاه نفر زخمی داشته ، حادثه هولناکی است که می تواند آتش کشتارها و مصیبت های بیشتری را در ایران و منطقه مشتعل سازد. ما ضمن محکوم کردن قاطعانه این اقدامات جنایتکارانه و ابراز همدردی با خانواده های قربانیان و مجروحان این جنایت، یادآوری چند نکته را لازم می دانیم:

∙ به تجربه می دانیم که اقدامات تروریستی ، صرف نظر از این که از طرف چه نیرویی و علیه چه نیرویی باشد ، معمولاً زنجیره ای از کشتارها و مصیبت هایی را دامن می زند که قربانیان اصلی آن ها از مردم بی دفاع و بی گناه خواهند بود. همچنین تردیدی نمی توان داشت که به راه افتادن اقدامات تروریستی در ایران امروز ، با تشدید فضای سرکوب و بازتر کردن دست ولایت فقیه در تاخت و تازهای جنایت کارانه اش علیه حرکت های حق طلبانه مردم ایران ، می تواند پیشروی جنبش های آگاهانه و سازمانیابی توده ای مردم را کُندتر سازد

∙ عملیات جنایت کارانه امروز اسلام گرایان داعشی نشان داد که اولاً شرکت جمهوری اسلامی در جنگ ها و آدمخواری های فرقه ای منطقه ، امنیت کشور ما را تقویت نمی کند ، بلکه می تواند آتش این جنگ های فرقه ای را به داخل ایران نیز بکشاند ؛ ثانیاً دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی رژیم ، علیرغم بگیر و ببندهای گسترده و لاف ها و گزافه گویی های شان ، حتی در دفاع از حساس ترین مناطق و نهادهای حکومتی ، ضعف های بسیار چشم گیری دارند.

∙ خودداری عربستان سعودی و شرکا از محکوم کردن عملیات تروریستی امروز تهران نشان داد که در این عملیات آنها حتی اگر با داعش همدست نباشند ، با آن همدلی دارند. همچنین تأخیر طولانی دولت ترامپ از محکوم کردن عملیات تروریستی امروز ، یک بار دیگر نشان داد که دولت امریکا خواهان پایان دادن به تروریسم و آدمخواری در منطقه خاورمیانه نیست ، بلکه در پی بهره برداری از آن و حتی گسترش آن است.

∙ می دانیم که جمهوری اسلامی و به ویژه دستگاه ولایت در دامن زدن به جنگ فرقه ای در خاورمیانه نقش مهمی داشته است ؛ می دانیم که حمله به سفارت سعودی در تهران و به آتش کشیدن آن ( که بی تردید بدون اجازه رهبر "با بصیرت" رژیم نمی توانست صورت بگیرد) این جنگ های فرقه ای را گسترده تر و خشن تر ساخت ؛ پس به هوش باشیم که دستگاه های ولایی جمهوری اسلامی ، با دامن زدن به رویارویی بنیاد گرایی های شیعه و سنی ، آتش جنگ دیگری را در منطقه مشتعل نسازند. مردم ایران و همه مردمان منطقه اکنون بیش از هر زمان دیگر به صلح و همزیستی نیاز دارند. به پا خیزیم و خطر عمومیت یافتن آدمخواری فرقه ای را در منطقه مصیبت زده مان متوقف سازیم.

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی
زنده باد آزادی؛ زنده باد سوسیالیسم
هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ برابر با ۰۷ ژوئن ۲۰۱۷


نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد