logo

گزارش برگزاری مراسم مشترک روز جهانی کارگر توسط سه جریان سیاسی در اسلو

چهار شنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۳ مه ۲۰۱۷در روز اول ماه مه (یازده اردیبهشت) روز جهانی کارگر، اعضا و هواداران، سه جریان سیاسی چپ ایرانی مقیم نروژ، که برای تشکیل حزب چپ واحد تلاش می کنند با برپایی غرفه مشترکی در مقابل دفتر کنفدراسیون اتحادیه های کارگری نروژ در مراسم روز جهانی کارگر درشهر اسلو شرکت کردند.
در غرفه این سه جریان سیاسی، که با عکس و اسامی کارگران زندانی و خواست آزادی آنان پوشانده شده بود اطلاعات لازم نسبت به کارگران زندانی وپایمال سازی حقوق و سرکوب اعتراضات و مطالبات کارگران و مزدبگیران ایران توسط دولت و وضعیت عمومی شان به افراد علاقه مند و پرسشگران که غالبا از فعالین سیاسی و اتحادیهای نروژی هستند داده شد.
همچنین اعلامیه مشترک سه جریان که به زبان نروژی ترجمه شده بود به صورت پلاکارد در محل غرفه نصب و در معرض دید عموم قرار داده شد. ترجمه نروژی این اعلامیه نیز در روز ٢٩ آوریل در پرتیراژ ترین روزنامه چپگرای نروژ به نام "مبارزه طبقاطی" که توسط چپ ها، رهبران و فعالان سیاسی و اتحادیه ها خوانده می شود و در این کشور از موقعیت خاصی برخوردار است، منتشر شده بود. انتشار این بیانیه موجب کنجکاوی عده زیادی از فعالین اتحادیه های کارگری شده بود و شمار زیادی از مراجعه کنندگان به غرفه سه جریان علاقد زیادی به گرفتن اطلاعات جزئی تری در این ارتباط نشان می دادند و راجع به آن پرس و جو می کردند. مسئولین غرفه نیز ضمن پذیرایی از مدعوین با شیرینی و قهوه اطلاعات لازم را در اختیار آنان قرار می دادند.
عدهای از کنشگران چپ ایرانی نیز که با مشاهده غرفه مشترک و تلاش این سه جریان که برای تشکیل یک حزب چپ دمکراتیک و فراگیر متناسب با شرایط ایران انجام می دهند ابراز خوشحالی می نمودند، به دنبال کسب اطلاعات بیشتری در ارتباط با پروژه وحدت بودند.
علاوه بر آن شماری از فعالین و طرفداران جنبش فدایی، از غرفه این سه جریان دیدن نمودند و در باره چگونگی روند پروسه وحدت این سه جریان پرسش هایی را مطرح نمودند و نمایندگان این سه جریان به سوالات افراد پاسخ دادند. این رفقا و دوستان وحدت این سه تشکل را بسیار مثبت، امیدوار کننده ارزیابی کرده و ازادامه روند وحدت تا تشکیل یک حزب واحد دفاع می کردند.
بعد از پایان مراسم نمایندگان سه جریان در جلسه مشترکی که با هم داشتند، نتیجه همکاری را بسیار مثبت، موفق و سازنده ارزیابی کردند و بر تداوم این گونه همکاری ها تا هنگام برگزاری کنگره مشترک تاکید داشتند.

اعضا و هواداران، سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران ـ طرفداران وحدت چپ - سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) - کنشگران چپ
١١ اردیبهشت ٩٦
اول ماه مه ٢٠١٧
اسلو


نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد