logo

سیل در چهار استان غربی ایران دست‌کم ۳۰ نفر را کشت

شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۵ آپريل ۲۰۱۷بی بی سی: سیل در استان آذربایجان شرقی و سه استان غربی دیگر ایران، دست‌‎کم ۳۰ نفر را کشت. مقام‌های ایران می‌گویند با ادامه عملیات امداد و نجات، شمار قربانیان ممکن است بیشتر شود. سیل در بعضی مناطق آذربایجان غربی هم باعث بسته شدن راه‌ها و تعطیلی مدرسه‌ها شد.

مقام‌های سازمان مدیریت بحران ایران می‌گویند، تعداد گمشدگان حدود ٣٧ نفر است و تاکنون "جسد ۳۲ نفر" پیدا شده است. باران شدید که از صبح دیروز شروع شد، باعث جاری شدن سیل در استان‌های آذربایجان‌ شرقی و غربی، کردستان و زنجان شده است. اما تا اینجا بیشتر کشته‌شدگان در آذربایجان شرقی بوده‌اند.

سازمان مدیریت بحران ایران گفته، در منطقه آذرشهر حدود ۱۷ نفر گم شده‌اند که تا کنون جسد‌ پنج نفر از رودخانه گرفته شده ‌است. کشته شدگان کسانی بوده‌اند که برای تفریح به این منطقه رفته و در مسیر رودخانه نشسته بودند.

در روستای چنار شهرستان عجب‌شیر هم ۲۰ نفر گم شده‌اند که جسد‌ ۱۶ نفر پیدا شده است.

مرتضی اکبرپور، از مقام‌های سازمان مدیریت بحران ایران گفته: "۲۶ نفر در استان آذربایجان شرقی، ۱ نفر در آذربایجان غربی و ۵ نفر در استان کردستان فوت کرده‌اند که ۱ نفر از آنها بر اثر سیل و ۴ نفر دیگر در اثر رانش زمین جان خود را از دست داده‌اند."

هلال احمر در حال اسکان دادن به افرادی است که سیل خانه‌هایشان را خراب کرده است.

رحیم شهرتی‌فر فرماندار تبریز، مرکز آذربایجان شرقی گفته، بارش شدید باران، خطر آبگرفتگی و سیلاب در مسیل رودخانه‌ها را افزایش داده است.

در آذربایجان غربی هم به دلیل جاری شدن سیل در برخی از شهرها و بسته شدن راه ها، مدارس در برخی از مناطق امروز تعطیل اعلام شده است.

مقام های محلی در آذربایجان غربی از مردم خواسته اند، به علت بارش کم‌سابقه باران و ذوب برف کوه‌های اطراف و طغیان رودخانه‌های پایین دستی، از هرگونه تردد در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند.

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد