logo

در پشتیبانی از کار تاریخی احمد منتظری

دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۰۵ دسامبر ۲۰۱۶

کوروش گلنام

ایران آبستن رویدادهای پیش بینی نشده ای است. انتخابات در آمریکا و روی کار آمدن آدم بی تجربه سیاسی ای چون ترامپ و گزینش های تا کنونی او در جهانی که در بخش هایی از آن سراسر خون و درگیری است، که در آن چون همیشه پای آمریکا نیز در میان است، آینده روشنی را برای خاموش شدن آتش درگیری ها نشان نمی دهد. در این میان بنیاد گرایی و اسلام افراطی در ایران و در آن بخش که به ما نزدیک است و خواه نا خواه در زندگی ما نیز اثر دارد یعنی خاورمیانه، نگرانی ها را افزایش می دهد. برنامه های شوم حکومت اسلامی و هژمونی طلبی در منطقه ( و در دیگر کشورهای دور و نزدیک) با هزینه کردن میلیاردها دلار از سرمایه های مردم ایران و فرو رفتن در باتلاق سوریه و عراق که بیرون آمدن از آن به سادگی رخ نخواهد داد، سرکوب و خفقان در ایران را بیش از پیش افزایش داده است و حکومت که از آینده خود بیمناک تر شده است از کوچکترین گرد همآیی و اعتراضی جلو گیری می کند.

رویدادهای همین هفته ها و روزهای گذشته این واقعیت را روشن تر در برابر ما قرار می دهد که نیاز به گفتن ندارد چون همه از آن باخبر هستند. آخرینش از هم پاشیدن و ضرب و شتم اعتراض مسالمت آمیز امروز رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران است که تنی چند را نیز دستگیر و با خود برده اند.

حکم احمد منتظری

این روحانی مبارز، هم چون پدرش زنده یاد آیت الله منتظری دلیر و درستکاراست. احمد منتظری نیز چون پدرش نپدیرفته است که چون بسیاری از آخوند ها وجدان خود را در راه قدرت و مکنت بفروشد. خانواده زنده یاد آیت الله منتظری سال ها در حکومتی که خود را "اسلامی" می خواند بسیار بیش از دوران شاه دچار رنج و گرفتاری شده اند. هرگز در دوران گذشته شنیده نشده است که خانواده ایشان و یا خود ایشان در خانه خود مورد هجوم، ضرب و شتم و بی احترامی قرار گرفته باشند کاری که خامنه ای که در واقع سمت شاگردی او را داشت، با وقاحت تمام انجام داد. احمد منتظری با انتشار نوار گفت و گو و هشدار های شدید آیت الله منتظری به جنایتکارانی که هم اینک هم در همین دولت تدبیر و امید روحانی سمت وزیر دارند و هم در دیگر منابع قدرت حکومتی نشسته اند، آب در خوابگه مورچگان ریخت و آنان دستپاچه برای محکومیت او پرونده ای ساخته و حکم مسخره ای صادر نمودند که جناب احمد منتظری خود کوتاه و مفید آن را شرح داده است. در این باره می توان به دو نکته توجه کرد: یکی این که دستگاه های فاسد اطلاعاتی، سرکوب و قضایی پس از 38 سال پرونده سازی های قلابی سراسر تهمت دروغ و افترا همچنان در بی مایگی در پرونده سازی ها نمونه هستند. حکم محکومیت احمد منتظری و دلیل های ارائه شده تخفیف در مجازات چنان ناپخته و کودکانه است که مایه شگفتی است. دوم، این حکم در حالی صادر می شود که پرونده تجاوز به نوجوانان آموزش قرآن نزد قاری ویژه بیت آقا، سعید طوسی، پنج سال است همچنان بی نتیچه می چرخد و یا پرونده دزد و جنایت کاری چون سعید مرتضوی پس از سال ها با چنان حکمی به پایان می رسد که تنها تمسخر شاکیان پرونده و خانواده هایی است که فرزندان آنان در کهریزک جان باختند و شمار فراوانی دیگر که شکنجه دیده( گاه حتا مورد تجاوز قرار گرفته) و برای همه زندگی اشان دچار آسیب های سخت جسمی و روحی شده اند.

موج پشتیبانی از احمد منتظری

خوش بختانه چه در درون و چه در بیرون از ایران، شمار فراوانی به پشتیبانی از احمد منتظری برخاسته و رفتار دستگاه فاسددادگستری حکومت را که رئیس آن خود اینک متهم به دزدی و بالا کشیدن مال مردم است، محکوم نموده و از او پشتیبانی نموده و خواهند نمود. حکومت فاسد اسلامی ایران می تواند با پرونده سازی و دروغ پردازی احمد منتظری را نیز چون بسیاری زنان و مردان شرافتمندی که هم اکنون به جرم گناه ناکرده در زندان ها به سر می برند نیز شش سال به زندان بیافکند و میخ دیگری بر تابوت خود بکوبد ولی آیا با زندانی کردان این چنین مردمان آزادی خواه، درستکار و حق گو و حق خواه دردی از دردهای بی درمان حکومت وامانده اسلامی ایران درمان خواهد شد و یا هر روز بیشتر در باتلاق فساد و تباهی فرو خواهد غلتید؟ اینده پاسخ آن را به درستی خواهد داد.

یکشنبه 14 اذر 1395 ـ 4 دسامبر 2016
کوروش گلنام


نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد