logo





فراخوان به گردهمائی
در اعتراض به اعدام دسته جمعی زندانیان عقیدتی اهل سنت کرد!

جان ده ها زندانی سیاسی دیگر در خطر است!
زمان: سه شنبه، ٩.۸.٢۰۱۶،ساعت ١٩
برگزارکنندگان:
کانون پناهندگان سیاسی ایرانی در برلین
کمیته دفاع از زندانیان سیاسی ایران- برلین
این آکسیون با نمایشگاه عکس همراه خواهد بود.

يکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۷ اوت ۲۰۱۶

رژیم جمهوری اسلامی ایران در سحرگاه ۲ اوت۱٣٩٥ ، ۲۱ زندانی عقیدتی اهل سنت کرد را اعدام کرد. وزارت اطلاعات رژیم ابتدا یک روز پس از این کشتار جمعی بیانیه ای در رابطه با "اعدام محکومان یک گروه تروریستی" صادر کرد. این در حالیست که این زندانیان چندین سال در زندان و مدتهای طولانی در سلول های انفرادی بسرمی بردند و تحت شکنجه های شدید مجبور به "اعترافات" اجباری شده بودند. در این رابطه اسناد تصویری در اینترنت انتشار یافته که این "اعترافات" تحت شکنجه را پس گرفته بودند (بطورمثال شهرام احمدی).
براساس گزارش سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان، در زندان رجایی شهر کاوه ویسی، طالب ملکی، بهروز شاه نظری،کاوه شریفی، آرش شریفی، کیوان مومنی فر، وریا قادری، عالم برماشتی، بهمن رحیمی، مختار رحیمی، یاور رحیمی، شاهو ابراهیمی، امیدپیوند، آدریس نعمتی، احمد نصیری ،فرزاد هنرجو، امجدصالحی، محمد غریبی، شهرام احمدی، کیوان کریمی، امید محمودی و پوریا محمدی همراه با سه تن دیگر به نام های حکمت عراقی، حمزه عراقی و علی عراقی به دار آویخته شده اند.

علاوه بر این جان ۱۸ زندانی سیاسی کرد دیگر که به اتهام عضویت یا همکاری با احزاب سیاسی کرد محکوم به اعدام شده اند، در خطر است. شرایط جسمانی زندانیان سیاسی از جمله زینب جلالیان، صدیق کبودوند و بسیاری دیگر که در اعتصاب غذا بسر می بردند نیز وخیم است. خطر مرگ همچنین جان قاسم آبسته، داود عبداللهی، کامران شیخه، خسرو بشارت، ایوب کریمی، انور خضری و فرهاد سلیمی را تهدید میکند که حکم اعدام آنها هنوز در دیوان‌عالی کشور در دست بررسی است.
ما همچنین نگران وضعیت جسمانی وخیم محمد جراحی، از اعضای کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری و هم پرونده ای شاهرخ زمانی هستیم که سال گذشته در زندان بطور مشکوکی "درگذشت". محمد جراحی مبتلا به بیماری سرطان تیروئید میباشد ودرتمام مدت پنج سال محکومیتش هیچگاه مرخصی نداشته است.

اعدام دسته جمعی این زندانیان در سالگرد اعدام دستجمعی هزاران زندانی سیاسی در تابستان ۱٣۶۷ انجام گرفته است. هنوزافکار عمومی جهان از ابعاد گسترده اعدامهای دهه ۶۰ شمسی بی اطلاع است. رژیم جمهوری اسلامی از ابتدای به قدرت رسیدنش دستگیری، زندان، شکنجه و اعدام را وسیله سرکوب و خفقان در جامعه قرار داده است.
ما از تمامی احزاب، اتحادیه ها، نهادها و انسانهای مدافع حقوق بشر دعوت می کنیم که برای رساندن صدای زندانیان سیاسی بگوش جهانیان و بسیج افکار عمومی برای توقف سرکوب، زندان، شکنجه و اعدام در ایران مبارزه ای مشترک و هماهنگ را سازمان دهیم.

زمان: سه شنبه، ٩.۸.٢۰۱۶،ساعت ١٩
10117 Berlin , (Pariser Platz) Brandenburger Tor مکان :
برگزارکنندگان:
کانون پناهندگان سیاسی ایرانی در برلین
کمیته دفاع از زندانیان سیاسی ایران- برلین
این آکسیون با نمایشگاه عکس همراه خواهد بود.


نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد