logo

داعش علیه داعش

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ۱۸ اکتبر ۲۰۱۴

کوروش گلنام

حکومت اسلامی ایران را ازکارزار ائتلاف جهانی علیه داعش(خلافت اسلامی عراق و شام) کنار گذاشته اند و حق هم چنین بوده و این کار درستی است زیرا حکومت اسلامی ایران با سیاست های ویرانگر خود در منطقه، خودیکی از به وجود آورندگان داعش و بخشی از مشکل منطقه است.

چرا چنین است؟
1 ـ حکومت اسلامی ایران در عمر سی و بنج سال و اندی خود چه در داخل مرزها و چه بیرون از مرزها،جز نفاق افکنی و ضدیت با باور مندان دین و آئینی جز دین شیعه، کارمثبتی انجام نداده است. توهین های سخیف به سنیان، ترور تنی چند از سران آنان ،دستگیری و شکنجه باورمندان سنی در ایران، سرکوب درویشان، مسیحیان، بهاییان و...هر آنکس که با نگرش و ساز وکار حکومت هم خوان نیست، از سیاست های روشن و "داعشی" حکومت است.
2 ـ دخالت های ویرانگر در کشورهای دیگر از آن میان در افعانستان ، عراق، لبنان فلسطین، سوریه، یمن و بحرین، زمینه لازم را برای پیدایش گروه های بنیاد گرا و افراطی فراهم آورده است. پشتیبانی همه جانبه از دولت مالکی در عراق که به اختلاف های شدید میان سنی و شیعه انجامید و ثبات در عراق را از میان برد، دامن زدن به آتش اختلاف ها میان فلسطینی ها و اسرائیل با صرف میلیاردها تومان از کیسه ملت و تحریک همیشگی حماس و حزب الله و دیگر گروه های افراطی علیه اسرائیل کار هر روزه حکومت اسلامی ایران بوده و هست.

آیا داعش در در ایران با داعش(خلافت اسلامی) در سوریه و عراق تفاوتی دارد؟
حکومت اسلامی در ایران بر همآن بستری حرکت داشته و زندگی می کند که داعش در عراق و سوریه. تنها تفاوت شاید این باشد که حکومت اسلامی ایران در برابر دوربین سر از بدن جدا نکرده است ولی تا کنون قتل عام کرده است(سال های 60 و67،) به ترور و آدم ربایی و گروگان گیری دست زده، گروهی از نخبگان جامعه را در درون ایران چون زنده یادان دکتر سامی، فروهر ها(و قتل هایی در پی آن، که به قتل های زنجیره ای شناخته شده است) دست زده، در بیرون از مرزهای کشور نیز کسانی چون زنده یادان شاپور بختیار، عبدالرحمان قاسملو، صادق شرفکندی، فریدون فرخ زاد و.. بسیاری دیگر را به شکلی وحشیانه از میان برداشته است. حکومت اسلامی ایران سنگسار کرده، دست و پا بریده و چشم در آورده است و انجام این جنایت ها همه با تکیه بر اسلام ناب محمدی بوده و با داعش در عراق و سوریه هیچ تفاوتی ندارد. اگر درست داوری کنیم حتا داعش یا خلافت اسلامی بر حکومت اسلامی ایران برتری دارد زیرا داعش همآن است که نشان می دهد، در حالی که حکومت اسلامی ایران، با دوریی وریا کاری، پشت پرده جنایت های فراوانی انجام داده است. برای نمونه از میان برداشتن، آنگونه که خود می گوید، "دانشمندان اتمی" است که با وقاحت آن را به اسرائیل نسبت داده است. اسرائیلی ها با زیرکی در این گونه مورد ها سکوت اختیار کرده اند زیرا به سود آنان بوده و نشانی از توانایی های آنان به حساب آمده زیرا در پایتخت حکومت اسلامی پر مدعای ایران توانسته اند به راحتی دست به چنین ترورهایی بزنند! نمونه این مورد ها قتل اردشیر حسین پور است که خواهر او محبوبه حسین پور پس از گریز از ایران در مصاحبه های گوناگون به روشنی می گوید که خود حکومت اسلامی ایران برادرش را به قتل رسانده است. خوانندگان می توانند در سایت های گوناگون مصاحبه با محبوبه حسین پوررا از آن میان در آدرس زیردر بخش دوم این برنامه تلویزیونی ببینند:
http://vimeo.com/78197808

داعش علیه داعش
اگر بمباران های آمریکا ومتحدان او نبود، داعش تا کنون هم بغداد را تصرف کرده و هم با تسخیر کوبانی، در بخشی از مرزهای غربی ایران خیمه زده بود. داعش به روشنی گفته است که یکی از هدف هایش، بر افراشتن پرچم خود در تهران پایتخت ایران است. بنا بر این حکومت اسلامی ایران خود بیش از دیگرکشورها در برابر خطر داعش قرار دارد. حکومت اما چون همیشه به گزافه گویی و ریا کاری پرداخته ائتلاف علیه داعش به رهبری آمریکا را بی فایده نامیده است! حقیقت امر ولی این است که حکومت اسلامی ایران رقیب نیرومندی یافته است و با وجود انکار کوشش ائتلاف در برابر داعش، امید و آرزو دارد که آمریکا و متحدان او از نیروی زمینی استفاده کرده، داعش را نابود کنند تا خیال آنها از سوی داعش راحت شود. اگر رویارویی میان حکومت اسلامی ایران با داعش رخ دهددر حقیقت امر جدال داعش علیه داعش خواهد بود.

کوروش گلنام
شنبه18 26 مهر 1393ـ 18 اکتبر 2014

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد