logo

نقش حکومت اسلامی در جنایت ها در سوریه

چهار شنبه ۶ شهريور ۱۳۹۲ - ۲۸ اوت ۲۰۱۳

کوروش گلنام

شاید برای بسیاری از کسانی که رویدادهای سوریه را دنبال می کنند، شگفت آور بود که بشار اسد به ناگهان با یازرسی هیئتی از سازمان ملل برای تحقیق در باره کاربرد سلاح شمیایی اعلام موافقت کرد. فردای ورود این هیئت بود که جنایت تازه روی داد و با کاربرد سلاح شیمیایی جان شمار زیادی و در آن میان کودکان گرفته شده و آن صحنه های دردناک به وجود آمد.

سیاست همان سیاست حکومت اسلامی است

همه با ماهیت جنایت کارانه حکومت اسلامی آشنا هستیم. می دانیم که پایه های این حکومت یر جنایت بنا شده است. حکومت اسلامی از همآن آغاز و پیش از دست یابی به قدرت و برای فریب مردم سینما رکس آبادان را آتش زده و جند سد نفر را زنده زنده در آتش سوزاند و آن را کار "ساواک" شاه معرفی کرد؛ خود در حرم امام رضا بمب گذارد و آن را بنام مجاهدین اعلام داشت و ..به بهانه های گوناگون هزاران زندانی سیاسی را در دهه 60 به قتل رساند. حکومت در کودتای انتخاباتی 88 دست به جنایت های فراوان دیگر زده و با موتور و خودرو به میان تظاهر کنندگان زده، مردم را ازپل عبور پیاده ه به خیابان پرتاب کرده و ... باقی داستان که همه از آن با خیریم. بنا بر این، حکومت اسلامی برای نگاه داشت خود بر اریکه قدرت، تا کنون از هیچ جنایتی ابا نداشته و هزاران نفر را به قتل رسانده است. اکنون نیز می بینیم در حالی که خود بزرگترین فتنه گر است رهبران جنبش سبز و پشتیبانان آنان را "فتنه گر" نامیده و چون همیشه طلب کار هم شده است! چنین حکومتی با چنین پیشینه ای در سوریه نیز به پشتیبانی از تبه کاری چون بشار اسد پرداخته است و اگر دقت شود همآن شیوه ها را نیز در سوریه به کار گرفته است. یشار اسد با پشتیبانی حکومت اسلامی، حزب الله لبنان و روس ها جنایت های فراوانی انجام داده است که آخرینش همین کاربرد سلاح شیمیایی وقتل 1300 انسان بی گناه و از آن میان کودکان بوده است.
دروغ گویی
دروغ گویی در حکومت اسلامی نهادینه شده است و درمانی هم ندارد. اکنون حکومت هم راه با بشار اسد و روسیه، با شتاب کاربرد سلاح شیمیایی را از سوی اپوزیسیون سوریه می خوانند! این در حالی است که اپوزیسیون سوریه نه دارای چنین امکانی است و نه حتا اگر بپنداریم که از چنین امکانی نیز بر خوردار بوده باشد، دیوانه نیست که در زمان حضور بازرسان سازمان ملل، دست به چنین "خود زنی" وحشتناکی بزند!
از دید نگارنده طرح جنین حمله ای از سوی حکومت اسلامی و توصیه او به بشار اسد بوده است. آنان چنین ارزیابی کرده اند که با یک تیر چند نشان می زنند. نخست به جهانیان اعلام می دارند که راه هیئت بازرسان سازمان ملل باز است که به تحقیق بپردازند و هم زمان حضور این هیئت را هیچ انگاشته، روز پس از ورود این هیئت دست به چنین جنایتی زده با این تفسیر ساده که جهانیان باور نخواهند کرد که هم زمان که بازرسان در سوریه هستند بشار اسد دست به چنین جنایت وحشتناکی بزند و بنا بر این: انجام چنین جنایتی کار اپوریسیون سوریه است! می بینیم که راه و رفتار همآن است که حکومت اسلامی دارد یعنی دست زدن به هر جنایتی برای بقای خود و سپس حاشا و انکار آن جنایت و نسبت دادن آن به مخالفان خود.
حکومت اسلامی و در رأس آن علی خامنه ای شریک همه جنایت هایی است که در سوریه انجام گرفته و می گیرد. پشتیبانی حکومت اسلامی ونقش آن در جنایت های بشار اسد، سبب انزجار شدید مردم کشورهای عربی از حکومت اسلامی شده است واین امری است که به سود مردم آزادی خواه ایران است.

کوروش گلنام
شنبه 2 شهریور 1392 ـ 24 اوت 2013

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد