logo

از آزار بهاییان دست بر دارید!

شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۳ اوت ۲۰۱۳

کوروش گلنام

یکی از فتواهای مسخره و تازه علی خامنه ای در باره هم میهنان ستم دیده ما، بهاییان است. در این فتوا آمده است که:
"از هرگونه معاشرت با این فرقه‌ى ضالّه‌ى مضلّه، اجتناب شود"
اگر سخن از فرقه ضاله باشد، زیبنده خود خامنه ای و هوادارنش می باشد که جز زور، خشونت، درندگی، ریا کاری و دروغ پردازی کار دیگری نداشته و نگرشی ویژه از اسلام دارند. حق شهروندی همه ایرانیان و از آن میان بهاییان و درویشان، چیزی نیست که خامنه ای بتواند آن را از آنان بگیرد. هر ایرانی می باید آزاد باشد هر گونه که می خواهد اندیشیده و زندگی کند.
رفتار با بهاییان
نگارنده امیدوار است که مردم چون گذشته نه تنها به این فتوا اهمیت نداده که بیش از پیش در تماس با بهاییان بوده، ازحق شهروندی آنان پشتیبانی و مراقبت نموده و علیه فتوای نابخردانه علی خامنه ای، که بنا بر دیدگاه های خود مسلمانان چون رساله ندارد مجتهد نیست ونمی تواند فتوا دهد، عمل نمایند. بهاییان مردمانی صلح جو و آرام بوده که در این سی و پنج سال حاکمیت ملایان بر میهن ما، دچار گرفتاری ها و خسارت های فراوان شده اند. محمد نوری زاد سخن درستی می گوید که به سبب نارواها که بر بهاییان روا داشته ایم می بایداز آنان دلجویی نموده و پوزش بخواهیم. درست است که اقلیت کوچکی دست به آزار و اذیت بهاییان زده و می زنند و همه نیز با ویژگی های این گروه که اوباش حکومتی هستند، آشنا هستیم ولی سکوت ما در این باره نیز جایز نیست و به مانند مهر تایید نهادن بر رفتار علی خامنه ای و اوباش وابسته به او است.

تنها بهاییان نیستند
روشن است که این تنها بهاییان نیستند که به بهانه های گوناگون مورد هجوم و بی احترامی اوباش حکومت بوده و خسارت های سنگینی دیده اند. جز اقلیت کوچکی که در دایره قدرت ملایان قرار داشته و ریزه خوار حکومت هستند، بقیه که اکثریت جامعه ایران را تشکیل می دهند از ستم گری و آزار از سوی حکومت و اوباشان وابسته بی نصیب نبوده اند. در این میان گروه هایی از مردم به ویژه بیشتر دچار گرفتاری و ستم گری حکومت شده اند. گذشته از بهاییان برای نمونه می توان رفتاری که ملایان و اوباشان وابسته به آنان با درویشان، که آنان نیز مردمانی صلح جو بوده و آزاری به کسی نرسانده اند، داشته و دارند را نام برد. فشار بر درویشان و ناروایی ها که بر آنان رفته است چنان بوده است که تا کنون سبب خود سوزی جند تن از آنان شده است. هم اکنون شماری از سران و وابستگان بهاییان و درویشان با اتهام های پوچ و نادرست، در زندان ها به سر برده که فریاد رسی نیز ندارند.
فتواهای تازه علی خامنه ای نشان دهنده ژرفای تحجر و پس ماندگی او است. ما در قرن بیست ویکم به سر می بریم و جامعه ایران هرگز خود را با چنین فتواها سازگار ندا نسته و نخواهد دانست.
اکنون به نمونه هایی از فتواهای علی خامنه ای توجه بفرمایید:

خون تخم‌مرغ
" لکه خون در تخم‌مرغ پاک است، ولى خوردنش حرام است "

تطهیر فرش با آب لوله‌کشى
‌"در تطهیر فرش با آب لوله کشى، جدا شدن آب غساله از آن لازم نیست، بلکه بعد از رطرف شدن عین نجاست، به مجرد رسیدن آب به محل نجس و حرکت غساله از جاى خود به وسیله کشیدن دست یا چیز دیگرى بر فرش در هنگام اتصال آب، طهارت حاصل مىشود"

ولایت فقیه
"ولایت فقیه به معناى حاکمیّت مجتهد جامع‌الشرایط در عصر غیبت است و شعبه‌اى است از ولایت ائمه‌ى اطهار (علیهم السلام) که همان ولایت رسول الله (صلى الله علیه و آله و سلم) مى‌باشد."

فضله پرندگان
"فضله پرندگان ـ چه حلال گوشت باشند و چه حرام گوشت ـ پاک است"

اهل کتاب
"اهل کتاب ذاتاً پاک هستند"

اطلاع دادن از نجس
"اگر مهمان یکى از اثاثیه‌هاى میزبانش را نجس کند اطلاع دادن به او در غیر از خوردنى و آشامیدنى و ظرف‌هاى غذا لازم نیست."
افتادن اشیاء مقدس در چاه توالت
"اگر مثلاً آیاتى از قرآن یا حرزى که محتوى قرآن است در چاه توالت افتاد فقط براى کسى که برایش شرعاً ثابت شده است، رفتن به آن دستشویى جایز نیست و باید صبر کند تا یقین کند حرز پوسیده شده و از بین رفته است و اما براى آنان که نمى‌دانند، تکلیفى نیست و کسى که حرز را انداخته لازم نیست به دیگران بگوید و اگر عسر و حرج است لازم نیست چاه را تخلیه کنند."
قدرت نداشتن بر حفظ وضو
"کسى که پى در پى از او باد خارج مى‌‌شود، در صورتى که نتواند وضوى خود را تا آخر نماز حفظ کند و تجدید وضو در اثناء نماز برایش خیلى دشوار باشد، کافى است براى هر نماز یک وضو بگیرد."
جنابت زن بدون مقاربت
"اگر زن بدون مقاربت به اوج لذّت برسد و در آن حال از او رطوبتى خارج شود آن رطوبت منى بوده و موجب جنابت مى‌گردد ولى سایر ترشحات پاک مى‌باشد و در صورت شک نیز حکم جنابت را ندارد."
رطوبت مشکوک در مردان
"رطوبتى که در خواب یا بیدارى از مرد خارج مى‌‌شود اگر همراه با شهوت و جستن و سست شدن بدن باشد، حکم منى را دارد ولى اگر حتى یکى از این علائم را نداشته باشد و یا مورد شک باشد، حکم منى را ندارد مگر آنکه از راه دیگرى یقین به منى بودن آن پیدا کند."

نماز با کمربند چرمى وارداتى از کشورهاى غیر اسلامى
"کمربندهاى چرمى که از کشورهاى غیراسلامى وارد مى‌‌شود اگر انسان نداند که چرم طبیعى است یا مصنوعى، پاک است و نماز با آن اشکال ندارد، ولى اگر طبیعى بودن آن احراز شود و شک در این باشد که آیا از حیوانى است که تذکیه شرعى شده یا نه، نجس نیست، ولى نماز با آن باطل است، و در صورتى که نمازهاى قبلى را در حال جهل به مسأله خوانده است، قضاى آنها واجب نیست."

خروج منى بر اثر ملاعبه
"اگر روزه‌دار بدون قصد بیرون آمدن منى با خود یا دیگرى بازى و شوخى کند در صورتى که عادت نداشته باشد که در اثر بازى و شوخى منى از او خارج شود ـ اگر چه اتفاقاً منى بیرون آید ـ روزه او صحیح است ولى اگر شوخى را ادامه دهد تا آنجا که نزدیک است منى خارج شود و خوددارى نکند تا خارج گردد روزه‌اش باطل است."

فرو بردن خلط
"فرو بردن خلط تا به فضاى دهان نرسیده اشکال ندارد و اگر به فضاى دهان رسیده بنابر احتیاط واجب نباید فرو ببرد و اگر عمداً فرو برد بنابر احتیاط قضا و کفّاره بر او واجب مى‌شود."

احضار روح و جنّ
"احضار روح و جنّ اگر براى غرض عقلائى بوده و همراه با امر حرام یا مستلزم آن نباشد اشکال ندارد."

نگاه به زن نامحرم
۳۵۱٫ "نگاه به زن نامحرم جایز نیست مگر به صورت و دست‌ها تا مچ در صورتى که زینت و آرایش نشده باشد، بدون قصد لذّت و ریبه."
حوانندگانی که می خواهند همه این فتواها را بخوانند می توانند به سایت های گوناگون از آن میان سایت "ساتین" که من آز آن استفاده کرده ام مراجعه کنند.

کوروش گلنام
آدینه 11 مرداد 1392 ـ 2 اوت 2013

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد