logo

اخبار کارگری ۷ دی ماه ۱۳۹۰

عدم افزايش حقوق بازنشستگان براساس تورم واقعي ...

چهار شنبه ۷ دی ۱۳۹۰ - ۲۸ دسامبر ۲۰۱۱

عدم افزايش حقوق بازنشستگان براساس تورم واقعي
با توجه به اينكه حقوق بازنشستگان بايد براساس نرخ تورم باشد به همين دليل انتظار داريم حقوق بازنشستگان در سال آينده 30 درصد افزايش پيدا كند.
علي اكبر خبازها در گفتگو با خبرگزاري مهربتاریخ 6دی ماه ،با اشاره به اينكه 80 درصد بازنشستگان حداقل بگير هستند، افزود: از مسئولان انتظار داريم به مستمري بازنشستگان حداقل بگير توجه بيشتري كنند چرا كه حقوق آنان حتي پاسخگوي تامين نيازهاي اوليه آنان نيز نيست.
به گفته وي، براساس قانون تامين اجتماعي حقوق بازنشستگان بايد متناسب با نرخ واقعي تورم افزايش پيدا كند به همين دليل ما انتظار داريم هرگونه افزايش براين اساس باشد.
وي با اشاره به اينكه تامين اجتماعي سازماني خصوصي است، تاكيد كرد: اين سازمان تحت نظارت دولت است به همين دليل هنگامي كه از منابع سازمان مستمري بازنشستگان تامين مي‌شود نبايد با پيشنهاد سازمان تامين اجتماعي مخالف شود.
رئيس كانون عالي بازنشستگان و مستمري بگيران صندوق تامين گفت: نرخ تورم سال آينده بيش از 30 درصد است بنابراين انتظار داريم كه افزايش حقوق بازنشستگان در سال 91 نيز همين مبلغ افزايش پيدا كند تا جبران سالهاي قبل نيز شود.
اين درحالي است كه حقوق و مستمري بازنشستگان در سال جاري متناسب با نرخ تورم اعلام شده از سوي بانك مركزي كه 5/13 درصد بود افزايش پيدا نكرد و فقط 10 درصد افزايش يافت.
خبازها گفت: سال گذشته به دليل رعايت نشدن قانون افزايش حقوق مستمري بگيران، به ديوان عدالت اداري شكايت كرديم و همچنان پيگير اين موضوع نيز هستيم.

پس از26ماه بازهم وعده به کارگران مخابرات راه دورشیراز!!

امروزبه کارگران مخابرات راه دورشیراز پس از 26ماه عدم دریافت حقوق وبرگزاری تجمعات اعتراضی* متعدد دراین رابطه،وعده رسیدگی به مشکلاتشان داده شد.
به گزارش فارس امروز7دی ماه به منظور بررسی و حل مشکلات کارکنان مخابرات راه دور ایران با حضور فرماندار شیراز، نمایندگان کارگران و دستگاه‌های اجرایی جلسه حل مشکلات کارکنان این شرکت برگزار شد.
فرماندار شهرستان شیراز در پایان جلسه بررسی مسائل و مشکلات کارگران مخابرات راه دور ایران که بعد از ظهر امروز تشکیل شد، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: بررسی و حل مشکلات کارکنان شرکت مخابرات راه دور ایران و هرگونه مسائلی که د قرار است در پایان همین هفته با حضور فرماندار شهرستان شیراز و دیگر دستگاه‌های اجرایی مرتبط و نماینده این کارگران جلسه‌ای برگزار شود و تا حل کامل مشکلات آنان در چارچوب قانون پیگیری‌ها ادامه یابد. ر حوزه شهرستان شیراز باشد را جز وظایف کاری خود می‌دانیم.
*ادامه تجمعات اعتراضي كارگران مخابرات راه دورشيراز
-به گزارش مورخ اول د یماه روزنامه شرق ،تجمع‌حدود 200 نفر از پرسنل و كارگران كارخانجات مخابراتي شيراز كه از روز شنبه 26 آذر 1390 مقابل استانداري فارس آغاز شده، روز چهارشنبه وارد پنجمين روز خود شد. كارخانجات مخابراتي شيراز، مجري توليد كارت سوخت در كشور بوده است.در اين تجمع چندروزه، شماري از همسران كارگران نيز حضور دارند. اين كارگران با به صدا درآوردن سوت‌هاي ممتد، خواهان رسيدگي مسوولان دولتي به خواسته‌هاي خود هستند.

-كارگران مخابرات راه دور شيراز امروز با بستن خیابان اعتراضشان را بنمایش گذاشتند

به گزارش 28آذرماه ایلنا تجمع اعتراض آميز كارگران شركت مخابراتي راه دور شيراز به دليل عدم اجراي مصوبات دولت در خصوص اين واحد صنفي كه از روز شنبه شروع شده بود امروز با بستن خيابان شدت گرفت.

تجمع اعتراضی کارگران مخابرات راه دور شیرازمقابل استانداری فارس

بدلیل عدم دریافت 26ماه حقوق
یک ماه حقوق نداشتن سخت است، دو ماه نداشتن فاجعه، 26 ماه حقوق نداشتن مساوی با مرگ است
کارگران مخابرات راه دور شیراز برای چندمین بار در اعتراض به تعویق افتادن 26 ماهه حقوق خود، در مقابل استانداری فارس تجمع کردند.
به گزارش 27آذرماه فارس از شیراز، کارگران کارخانه مخابرات راه دور شیراز برای چندمین بار متوالی به منظور رسیدگی به مسائل و مشکلات خود صبح و بعد از ظهر امروز در مقابل استانداری فارس به حالت اعتراض تجمع کردند.
این کارگران به خبرنگار فارس اظهار داشتند: بیش از 26 ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده‌ایم و این در حالی است که در سفرهای گذشته هئیت دولت به استان فارس رئیس جمهور درخواست کمک نقدی به کارگران این کارخانه را مصوب کرد اما هنوز کم‌ترین مبلغی به دست ما نرسیده است.
یکی از این کارگران گفت: در طول این دو سال که ما با مشکل و نبود کوچک‌ترین نقدینگی به سر می‌بریم حتی یک بار نیز یکی از استانداران یا فرمانداران از این کارخانه و کارگران بازدید نداشته‌اند.
وی تصریح کرد: این کارخانه در سال 83 به بخش خصوصی واگذار اما در سال 87 به بخش دولتی تحویل داده شد و همچنان از مشکلات کارگران آن کم نشده است.
این کارگر کارخانه مخابرات راه دور شیراز اضافه کرد: اگر تاکنون کارگران مشکلات را تحمل کرده‌اند به خاطر موضوع بازنشستگی بوده اما از ابتدای سال تاکنون بازنشستگی‌ها به دلیل ندادن سهم تامین اجتماعی و بیمه، نه تنها صورت نرفته بلکه قفل شده است.
این معترض بیان کرد: عدم پرداخت حقوق کارگران موجب متلاشی شدن بسیاری از خانواده‌های آنان، اخطار و توقیف اموال‌شان از سوی بانک و معضلات اجتماعی و از دنیا رفتن پنج نفر از آنان شده و همچنین موجب عدم ادامه تحصیل فرزندان دانش‌آموز و دانشجوی این افراد شده است.
این کارگران خاطرنشان کردند: ما 18 نماینده مجلس در استان فارس داریم اما تنها هنگام رای جمع کردن به مردم اهمیت می‌دهند و پس از ورود به مجلس دیگر مردم و مشکلات آنان را نمی‌شناسند.
کارگران کارخانه مخابرات راه دور تصریح کردند: رئیس جمهور وعده داده بود که اگر مشکل شما حل نشد وزیر مخابرات و صنایع را در اختیارتان قرار می‌دهیم، حال آنان را به ما بدهید تا از حقوقمان بگذریم.
چندشعارکارگران معترض کارخانه مخابرات راه دورشیراز بنا به همین گزارش:
«تا آخر ایستاده‌ایم»، «ما از وعده‌های تکراری خسته شده‌ایم»، «تا حصول نتیجه اجتماع خود ادامه می‌دهیم» ،«ایستادن تا احقاق حقوق حق مسلم ماست»، «زندگی، معیشت حق مسلم ماست»، «مصوبات دور سوم سفر ریاست جمهوری به فارس چه شد»، «یک ماه حقوق نداشتن سخت است، دو ماه نداشتن فاجعه، 26 ماه حقوق نداشتن مساوی با مرگ است» و «آیا 26 ماه انتظار برای اجرای مصوبات هئیت دولت و رئیس جمهور کافی نیست

عدم پرداخت حقوق کارگران درنیشابور

ایلنا بتاریخ 7دی ماه از عدم پرداخت 6 ماه حقوق76 كارگر كارخانه يخچال سازي البرزوعدم پرداخت حقوق 4ماه حقوق80کارگر كارخانه پالود، توليد كننده محصولات لبني و 300 كارگر جهان الكتريك ، توليد كننده كليد و پريزهاي ساختمان در نيشابورخبرداد.

عدم پرداخت حقوق و بیمه كارگران كارخانه هوكامه ابهر

كارگران كارخانه هوكامه در ابهر كه تولید كننده پنل برای استفاده در هواپیمایی و فروشگاهها میباشد حداقل ٦ ماه است كه حقوق نگرفته‌اند. بعضی از كارگران این كارخانه هم حداقل ٩ ماه است كه حقوق نگرفته‌اند. همچنین حدود یكسال است كه حق بیمه كارگران پرداخت نمیشود و به همین دلیل دفترچه كارگران نزدیك به یكسال است كه اعتبار ندارد. این كارخانه در حال حاضر حدود ٦٠ كارگر دارد كه تنها ٢ نفر از آنها رسمی هستند.
منبع:آذوح

اخراج و تعطیلی كارخانه كاغذسازی مراغه

كارخانه كاغذ سازی مراغه مدت زیادی است تعطیل شده و كارگران كارخانه از بیكاری و بلاتكلیفی رنج می‌برند. این كارخانه كه قبلا بیش از ٤٠٠ كارگر داشت، طی یكسال اخیر ١٠٠ كارگر آن اخراج شدند. ١٠٠ كارگر باقیمانده در حال حاضر برغم وجود مواد اولیه و دستگاه و ابزار كار تولید از كار و تولید بازمانده‌اند.
منبع:آذوح

وضعیت حقوق و ایمنی كارگران در كارخانه شیشه كاوه مراغه

كارگران شاغل در كارخانه شیشه كاوه در شهرك صنعتی مراغه، تولید كننده مواد شوینده و نیز شیشه است و ٧٠٠ كارگر و پرسنل دارد، حقوقی كه دریافت می‌كنند پایین‌تر از سطح حقوق رسمی كارگران است. هرگونه اعتراض به این وضعیت هم منجر به اخراج می‌شود. در ادامه این گزارش آمده است: كارگران بعلت كار با مواد شیمیایی دچار بیماریهای مختلف می‌شوند ولی مدیریت كارخانه هیج اقدام درمانی و تسهیلات لازم را در اختیار كارگران قرار نمی‌دهد.
منبع:آذوح

جان باختن سه کارگروعدم خروج نفرچهارم از زیر آوار در تبریز

مسئول روابط عمومی آتش نشانی آذربایجان شرقی با بیان اینکه عملیات نجات کارگران حادثه خیابان بهار در روز گذشته ادامه دارد، اعلام کرد: در این حادثه سه نفر از کارگران جان باختند.
محمد رضا برهان در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: عملیات نجات با گذشت 25 ساعت همچنان ادامه داشته و یکی از کارگران همچنان در زیر آوار باقی مانده است.
وی با بیان اینکه در زمان وقوع حادثه تعدادی از کارگران ساختمانی در محل حضور داشته و زیر آوار مانده اند، اظهار داشت: در ابتدای عملیات نجات یکی از کارگران نجات یافته و به بیمارستان منتقل شد و در ادامه عملیات تا پایان روز گذشته یکی از کارگران را مصدوم و سه نفر را در حالی که فوت کرده بودند ماموارن آتش نشانی از زیر آوار بیرون آوردند.
به گفته وی، پیش بینی می شود یک نفر دیگر از کارگران نیز همچنان در زیر آوار مانده است که ماموارن آتش نشانی همچنان در جستجوی وی هستند.
حادثه خیابان بهار ساعت 11 روز گذشته در اثر بتن ریزی سقف واحد مسکونی رخ داد که طی آن به گفته ماموارن آتش نشانی شش نفر از کارگران زیر آوار ماندند.
عملیات نجات کارگران با گذشت 25 ساعت از وقوع حادثه همچنان ادامه دارد.

انتخابات مجلس نهم وآغاز بالماسکه دفاع از حقوق کارگران؟
!
بهره گیری از عنوان دفاع از حقوق کارگران برای گرم کردن تنورانتخابات مجلس نهم :
-جعفری دبیر جامعه اسلامی کارگران آذربایجان شرقی درگفتکوبامهر با تاکید بر حضور نمایندگان کارگری در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: سرنوشت انتخابات نهم را کارگران و کارفرمایان تعیین خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه گزینه های مطرح در جامعه کارگری برای شرکت در انتخابات مجلس در حال بررسی است و پس از ثبت نام، لیست 19 نفره انتخاباتی جامعه اسلامی کارگری استان ارائه خواهد شد.
جعفری افزود: تمامی سعی جامعه اسلامی بر این بوده تا با دقت فراوان افرادی ولایتمدار، کاردان، جسور و با سلامت فکری را به عرصه انتخابات و راهیابی به مجلس معرفی کند.
-سهیلا جلودارزاده نماینده اصلاح‌طلب دوره پنجم، ششم و هفتم مجلس شورای اسلامی عصر امروز چهارشنبه با حضور در فرمانداری تهران در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه هدف شما از شرکت در انتخابات چیست و لیست واحد ارائه می‌دهید یا خیر، گفت: هدفم دفاع از حقوق کارگران است.

این نماینده ادوار مجلس تصریح کرد: بنده از طرف خانه کارگر و اتحادیه زنان کارگر در انتخابات شرکت کرده‌ام.
- عضو ارشد فراکسیون اقلیت مجلس هشتم که دبیر کلی خانه کارگر را عهده‌دار است از ارائه لیست تشکل متبوعش در انتخابات آینده خبر داد.
به گزارش فارس ، علیرضا محجوب دبیر کل خانه کارگر و عضو ارشد فراکسیون اقلیت مجلس هشتم دقایقی پیش با حضور در وزارت کشور برای کاندیداتوری در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد.
وی در گفت‌وگویی با خبرنگار ما از ارائه لیست خانه کارگر خبر داد و خاطرنشان کرد: از همه کارگران کشور که صاحب صلاحیت هستند، دعوت می‌کنیم برای کاندیداتوری مجلس نهم ثبت نام کنند.
2468-هفتم د یماه 1390

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد