logo

نیروهای امنیتی و قضائی در ایران" نژادپرستانه" با زندانیان عرب برخورد می کنند

دستگاههای امنیتی و قضائی در ایران ، متاسفانه با گونه ای نژادپرستی وعرب ستیزی با زندانیان عرب برخورد می کنند و این موضوع سایر محافل حقوق بشری که از نزدیک مسائل این کشور را دنبال می کنند بسیار نگران کرده است

چهار شنبه ۷ دی ۱۳۹۰ - ۲۸ دسامبر ۲۰۱۱

zendanian-arab.jpg
گزارش دریافتی: دستگاههای امنیتی و قضائی در ایران ، متاسفانه با گونه ای نژادپرستی وعرب ستیزی با زندانیان عرب برخورد می کنند و این موضوع سایر محافل حقوق بشری که از نزدیک مسائل این کشور را دنبال می کنند بسیار نگران کرده است

"نانا برستروم" فعال حقوق بشر در اروپا در نشستی با فعالان حقوق بشر اهوازی در استوکهولم تاکید کرد که تمامی نهادهای حقوق بشری در سطح اروپا هماهنگ با یکدیگر و با تمام توان پیگیر امور زندانیان عرب هستند.

خانم برستروم با اشاره به وضعیت برادران منابی گفت: این دو زندانی پس از شکنجه و بازجویی های مکرر و بی رویه در بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز روانه زندان کارون شده و هنوز از ملاقات با خانواده و نزدیکانشان ممنوع و در شرایط بسیار بد هستند.

برادران منابی روز دوشنبه 28 نوامبر توسط نیروهای اداره اطلاعات اهواز در این شهر دستگیر و به بازداشتگاه اداره اطلاعات در میدان چهار شیر منتقل شده بودند.

بازداشت شدگان، غالب منابی صالحی (37 ساله) هنرمند وخواننده محبوب مردم عرب اهواز و برادر کوچکتر او حسن منابی صالحی( دانش آموخته تاریخ در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه تهران) ومعلم دبیرستان های اهواز است.

به گزارش منابع محلی ،حسن منابی صالحی که دبیر تاریخ است به دلایل واهی از کار برکنار و خانه نشین شده بود. غالب منابی صالحی برادر او نیز به دلیل حضور در جشن های محلی و خوانندگی به زبان عربی مورد خشم نیروهای امنیتی واقع شده است.

برادارن منابی پیش از این نیز بارها بازداشت وتحت شکنجه جسمی و روانی قرار گرفته بودند .

غالب و حسن منابی صالحی از یک خانواده عرب اهل شهر حمیدیه در غرب اهواز هستند که به دلایل فشار ومزاحمت همیشگی نیروهای اداره اطلاعات ونیروی انتظامی و بسیج مجبور به کوچ به یکی از محله های فقیر نشین شهر اهواز شده بودند.

تلاش های خانواده منابی صالحی برای تماس با فرزندان دستگیر شده آنان و یا ملاقات با آنها تا به حال به سرانجامی نرسیده است.

نانا برستروم با ابراز نگرانی از وضعیت براداران منابی، از مقامات قضائی ایران خواست که زمینه ملاقات این دو زندانی با خانواده خود و دستیابی به وکیل مدافع و تامین سایر حقوق برای این دو بازداشتی اقدام کنند.

پیش از این منابع محلی در اهواز از عدم حضور وکیل مدافع وبازجویی های بی قاعده و پرونده سازی نیروهای وزارت اطلاعات بر ضد برادران منابی صالحی ابراز نگرانی کرده وخواستار دخالت نهادهای حقوق بشری برای حمایت از آنان شده بودند.

نهادهای فعال در زمینه حقوق بشر در اروپا ضمن ابراز نگرانی از وضعیت زندانیان سیاسی عرب در اهواز و دیگر شهرهای اقلیم عربستان در جنوب غربی ایران خواستار روشن شدن وضعیت سایر زندانیان سیاسی و عقیدتی شدنه و از دستگاه قضائی ایران خواسته شد که سریعاٌ نسبت به روشن شدن وضعیت این دو زندانی و دیگر زندانیان عرب اقدام شود.

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد