logo

اخبار کارگری ۳ و ۴ دی ماه ۱۳۹۰

کارگران نورد لوله صفا کارفرما را مجبور به پرداخت حقوق کامل شهریور کردند ...

دوشنبه ۵ دی ۱۳۹۰ - ۲۶ دسامبر ۲۰۱۱

کارگران نورد لوله صفا کارفرما را مجبور به پرداخت حقوق کامل شهریور کردند
طبق گزارش دریافتی، کارگران کارخانه نورد لوله صفا ساوه با ادامه اعتصاب متحدانه خود توانستند کارفرما را مجبور به پرداخت حقوق کامل شهریور 90 کنند. در حالیکه امروز بقیه حقوق شهریور به حساب کارگران واریز شده بود اما تا پایان روز اعتصاب همچنان ادامه داشته است. کارگران قرار است از فردا سر کارشان حاضر شوند.
انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه 4/10/1390

کارگری که دیروز در ریزش چاه گرفتار شده بود جانش را از دست داد

سرانجام جسم بی جان کارگر جوانی که روز گذشته هنگام حفر چاه با ریزش دیواره چاه زیر خرواری خاک گرفتار شده بود از زیر آوار خاک بیرون آورده شد.
درهمین رابطه:

گرفتارشدن کارگر جوانی زیر خرواری از خاک درچاه

به گزارش پایگاه خبری 125، این حادثه پیش از ظهر امروز3دی هنگامی رخ داد که چند کارگر برای وصل کردن دو حلقه چاه به یکدیگر مشغول حفر تونل بودند که ریزش خاک تونل یکی از کارگران را زیر خرواری خاک گرفتار کرد.
این حادثه در مسیر شرق به غرب بزرگراه همت، نرسیده به پل بزرگراه یادگار امام رخ داد.
بنا بهمین گزارش آتش نشانان و نجاتگران همچنان در تلاشند تا بتوانند هر چه زودتر کارگر گرفتار شده را از زیر خاک بیرون آورندوتا زمان ارسال خبر این کارگرکماکان زیرخرواری خاک درچاه گرفتاراست
در پی خاکبرداری و ریزش آوار4 کارگر تبریزی کشته و مجروح شدند

مسئول روابط عمومی مرکز فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: در پی خاکبرداری و ریزش آوار در تبریز دو کارگر کشته و دو کارگر دیگر مصدوم شدند.
حبیب حسینقلی‌زاده امروز4دی ماه در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: در پی خاکبرداری در محله نظام پزشکی تبریز در ساختمانی در حال ساخت دو نفر کارگر مشغول این ساختمان در دم جان باخته و دو کارگر دیگر مجروح شدند.
وی افزود: دو کارگر جان باخته حدود 50 ساله بوده و مجروحان این حادثه 46 و 48 ساله هستند.
حسنقلی‌زاده اضافه کرد: یکی از مصدومان به صورت سرپایی درمان و مصدوم دیگر توسط آمبولانس مرکز فوریت‌های پزشکی مرکز به بیمارستان شهید محلاتی تبریز منتقل شد.
350 كارگر ارگ ديزل بيكار شدند
در حال حاضر 350 نفراز400 كارگر اين شركت بيكار شده اند و 50 نفر باقيمانده در بخش خدمات ،نگهباني و اداري فعال هستند.
عضو هيئت مديره شركت كرمان خودرو گفت:شركت خودرو سازي ارگ ديزل در سال 87 تاسيس شد و توليد آن ساخت اتوبوسهاي دو كابين و تك كابين شهري بود كه هم اكنون اين كارخانه تعطيل شده است.

محمد جعفر مجزوبي در گفت گو با ايلنابتاریخ 4دی ماه،ضمن بيان اين مطلب كه شركت ارگ ديزل تحت نظر شركت ايكارباس صربستان است، افزود:اين شركت به دليل عدم اجراي تعهدات خود در تحويل 80 دستگاه خودرو ،دچار مشكل نقدينگي شدو به ناچار از ادامه توليد باز ماند.
وي ادامه داد:در حال حاضر 350 نفراز400 كارگر اين شركت بيكار شده اند و 50 نفر باقيمانده در بخش خدمات ،نگهباني و اداري فعال هستند.
وي با تاكيد بر اينكه ،هدف شركت كرمان خودرو و ارگ ديزل در زمينه ايجاد اشتغال و توليد بوده است،اظهارداشت:اميد واريم با حمايت دولت و با فروش اين تعداد اتوبوس دوباره به زمره توليد كنندگان و در نهايت بكار گيري تعداد بيكاران اخراج شده اين شركت باشيم.
نامشخص بودن وضعیت 4 هزار و 100 کارمند و کارگر شرکتی شهرداری شیراز
به گزارش مورخ 4دی فارس ،در حال حاضر 4 هزار و 100 کارمند و کارگر شهرداری شیراز شرکتی هستند که یا دارای تحصیلات عالی هستند و یا خدمات موثری را به شهروندان ارائه می‌دهند اما وضعیت استخدامی نامشخصی دارند.

نان و لبنیات گران شد

طبق گزارش ارسالی به انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه، در مدت یک هفته گذشته قیمت شیر یک لیتری کم چربی و معمولی از 750 تومان به 850 تومان در بعضی شهرستانها از جمله کرمانشاه افزایش یافته است، در حالیکه به عنوان نمونه شیر مانیزان با ظرفیت یک لیتری سابق که حاوی چهار لیوان بود، اکنون با همان ظرفیت اسمی به سه لیوان کاهش یافته است، با توجه به این کاهش حجم، عملا قیمت شیر 100 تومان افزایش نیافته بلکه با افزایشی 275 تومانی مواجه شده است. بنا به خبر دیگری که از شهر سنندج دریافت گردیده، از حدود یک هفته قبل به تمام خبازیهای شهر سنندج بخشنامه افزایش قیمت نان سنگگ از 350 تومان به 400 تومان و قیمت نان لواش از 100 تومان به 125 تومان ابلاغ شده است.
انجمن صنفی کارگران برق وفلزکار کرمانشاه 4/10/1390

اعتصاب کارگران سد ژاوه و سد آزاد بنیر

بنابر خبر رسیده ،کارگران مشغول به کار در سد ژاوه واقع در جاده سنندج - کامیاران در اعتراض به عدم پرداخت 6 ماه حقوق معوقه از روز 1 دي تا 3 دي1390 دست به اعتصاب زده و دست از کار کشیدند .

550 کارگر زیر نظر شرکت پیمانکاری ژیان در این واحد مشغول به کار می باشند که از این تعداد حدود 400 نفر در اعتصاب شرکت داشتند و در حال حاضر نیز واحد حمل و نقل به کلی تعطیل می باشد .
کارگران معترض علاوه بر حقوق معوقه ،خواستار در یافت عیدی سال 90 نیز می باشند که 9 ماه از زمان پرداخت آن گذشته است .
***
حدود 200 نفر از گارگران سد آزاد بنیر واقع در جاده سنندج - مریوان که زیر نظر شرکت جهاد توسعه مشغول به کار می باشند نیز در اعتراض به عدم پرداخت 4 ماه حقوق معوقه از تاریخ 1/10/1390 تا 3/10/1390 دست از کار کشیدند.
لازم به ذکر است که مسئولین مربوطه در آبان ماه سال 90 تعداد 400 نفر و در ماه گذشته نیز 100 نفر از کارگران مشغول به کار در این واحد را از کار اخراج کردند .
کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

3 دي 1390
2468-چهارم د یماه 1390

******

اخبارکارگری 3دی ماه 1390

تجمع آمارگیران طرح نفوس مقابل فرمانداری تهران
حدود ۷۰نفر از آمارگیرانی که در طرح نفوس و مسکن حق الزحمه خود را دریافت نکرده‌اند امروز مقابل فرمانداری تجمع کرند.
به گزارش فارس حدود ۷۰ نفر از کسانی که در طرح آمارگیری نفوس و مسکن با فرمانداری تهران همکاری داشتند، صبح امروز شنبه 3دی همزمان با آغاز ثبت نام از داوطلبان نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بدلیل عدم دریافت حق الزحمه شان در مقابل فرمانداری تهران تجمع کرده و خواستار دیدار با فرماندار شدند.
بر اساس این گزارش، هم اکنون مسئولان فرمانداری در حال رایزنی با این افراد هستند.

گلایه کارمندان مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استانها از وضعیت حقوق و مزایای خود

نامه جمعی از کارمندان مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استانها که در خصوص میزان حقوق و مزایای خود نامه ای به این پایگاه ارسال کرده اند.
از کارمندان مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استانها زیر مجموعه سازمان تحقیقات آموزش کشاورزی می باشیم کارمندان مجموعه ما(مرکز تحقیقات استانها تمام کشور) شامل کارمند اداری، کارشناس و کارشناس ارشد محقق و اعضاء هیئت علمی هستند به غیر از اعضاء محترم هیئت علمی که حقوق حداقلی آنها 2 میلیون تومان به بالا است مابقی حقوق زير یک ملیون تومان داریم .
اگر وارد مجموعه مرکز تحقیقات بخش پژوهشی شوید مشاهده می شود دو نفر در یک اتاق کارشناس ارشد پژوهشی و هیئت علمی کنار هم کار می کنند محقق و کارشناس غیر هیئت علمی دارای حداقل 2 طرح تحقیقاتی است و حداقل برابر و حتی بیشتر ازیک هیئت علمی زحمت می کشد و دارای سابقه 6-7 -10 15 ساله است و دارای حداقل حقوق 500-600 هزار تومنی است.
یک کارشناس پژوهشی دارای کمترین امتیاز در این مراکز است نه به او ماموریت آموزشی تعلق می گیرد نه مرخصی تشویقی یک ماهه در سال دارد( هیئت علمی دارد) نه هیچ راهی برای قد علم کردن دارد فقط باید این حقوق و فیش های میلیونی را ببیند و آه بکشد.
در ضمن جهت هیئت علمی شدن بسیار تلاش کرده ایم در امتحانات زبان مصاحبه و غیره شرکت کرده ایم ولی می گویند قانون است که فوق لیسانس هیئت علمی نکنیم می گوییم حداقا مزایای ما را بیشتر کنید می گویند اعتبار نداریم. این مجموعه همه تلاش خودرا برای هیئت علمی انجام می دهد حدود 14 هزار نفر نیروی غیر هیئت علمی و حدود 2500 نفر هیئت علمی دارد همه کار می کنند برای هیئت علمی آسایش داشته باشد و بخورد و ما بقی زیر پا له شوند.
به هر کجا نامه نگاری شده. این چند سطر گوشه ای از درد دل ما کارشناسان و فوق لیسانس های مرکز تحقیقات بود.
از شما خواهشمندیم ضمن تهیه گزارش و بررسی در مراکز استانها مثل قم، اراک، همدان، یزد و.. به درد دل کارشناسان گوش دهید و صدای ما را به گوش مسئولین بالا بالا برسانید و حداقل در سایت خود نمونه ای از بی عدالتی رایج را بیان کنید .
شما را به امام حسین(ع) و ابوالفضل العباس(ع) قسم می دهیم اقدامی بکنید.
با تشکر جمعی ازکارشناسان مرکز تحقیقات استانها
منبع:کارمندنیوز

گرفتارشدن کارگر جوانی زیر خرواری از خاک درچاه

به گزارش پایگاه خبری 125، این حادثه پیش از ظهر امروز3دی هنگامی رخ داد که چند کارگر برای وصل کردن دو حلقه چاه به یکدیگر مشغول حفر تونل بودند که ریزش خاک تونل یکی از کارگران را زیر خرواری خاک گرفتار کرد.
این حادثه در مسیر شرق به غرب بزرگراه همت، نرسیده به پل بزرگراه یادگار امام رخ داد.
بنا بهمین گزارش آتش نشانان و نجاتگران همچنان در تلاشند تا بتوانند هر چه زودتر کارگر گرفتار شده را از زیر خاک بیرون آورندوتا زمان ارسال خبر این کارگرکماکان زیرخرواری خاک درچاه گرفتاراست.

مرگ ۱۱ نفر براثر فروريختن يک معدن در شمال افغانستان

بر اثر فروريختن سقف يک معدن زغال سنگ در ولايت بغلان در شمال افغانستان، دست‌کم ۱۱ کارگر جان باختند.
محمد حق‌مل، سخنگوی والی بغلان گفت که اين رويداد شب جمعه سوم دی‌ماه، در يک معدن زغال سنگ در شهرک نهرين اين ولايت رخ داده است.
به گفته وی استخراج زغال سنگ از اين معدن از مدت‌ها پيش به‌صورت غير فنی صورت می‌گرفته است.
فضل الرحمان، فرماندار شهرک نهرين گفت که نيروهای امدادی به محل رويداد رفته‌اند ولی تاکنون فقط توانسته‌اند اجساد هفت تن از کارگران را از معدن خارج کنند.
معادن زغال سنگ افغانستان از جمله خطرناک‌ترين معادن جهان به‌شمار می‌روند
منابع محلی گفته‌اند که در اين رويداد شماری از کارگران نيز زخمی شده‌اند.
در شمال افغانستان دست‌کم ۱۱ معدن زغال سنگ وجود دارد که استخراج از اين معادن بيشتر به شکل غير فنی صورت می‌گيرد.
از زغال به‌دست آمده از اين معادن بيشتر برای تأمين سوخت مورد نياز مناطق شمالی و مرکزی به‌ويژه کابل استفاده می‌شود.
دولت افغانسستان ذخاير تثبيت‌شده معادن زغال سنگ اين کشور را حدود ۱۰۰ تا ۴۰۰ ميليون تن برآورد کرده است اما اين معادن که بخش عمده آن در شمال اين کشور قرار دارند از جمله خطرناک‌ترين معادن جهان به‌شمار می‌روند.
منبع:رادیوزمانه

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد