logo

ادامه تجمعات اعتراضي كارگران مخابرات راه دورشيراز

ارخانجات مخابراتي شيراز، مجري توليد كارت سوخت در كشور بوده است.

پنجشنبه ۱ دی ۱۳۹۰ - ۲۲ دسامبر ۲۰۱۱

به گزارش مورخ اول دی ماه روزنامه شرق ،تجمع‌حدود 200 نفر از پرسنل و كارگران كارخانجات مخابراتي شيراز كه از روز شنبه 26 آذر 1390 مقابل استانداري فارس آغاز شده، روز چهارشنبه وارد پنجمين روز خود شد. كارخانجات مخابراتي شيراز، مجري توليد كارت سوخت در كشور بوده است.در اين تجمع چندروزه، شماري از همسران كارگران نيز حضور دارند. اين كارگران با به صدا درآوردن سوت‌هاي ممتد، خواهان رسيدگي مسوولان دولتي به خواسته‌هاي خود هستند.
درهمین رابطه:
كارگران مخابرات راه دور شيراز امروز با بستن خیابان اعتراضشان را بنمایش گذاشتند
به گزارش 28آذرماه ایلنا تجمع اعتراض آميز كارگران شركت مخابراتي راه دور شيراز به دليل عدم اجراي مصوبات دولت در خصوص اين واحد صنفي كه از روز شنبه شروع شده بود امروز با بستن خيابان شدت گرفت.

تجمع اعتراضی کارگران مخابرات راه دور شیرازمقابل استانداری فارس
بدلیل عدم دریافت 26ماه حقوق

یک ماه حقوق نداشتن سخت است، دو ماه نداشتن فاجعه، 26 ماه حقوق نداشتن مساوی با مرگ است
کارگران مخابرات راه دور شیراز برای چندمین بار در اعتراض به تعویق افتادن 26 ماهه حقوق خود، در مقابل استانداری فارس تجمع کردند.
به گزارش 27آذرماه فارس از شیراز، کارگران کارخانه مخابرات راه دور شیراز برای چندمین بار متوالی به منظور رسیدگی به مسائل و مشکلات خود صبح و بعد از ظهر امروز در مقابل استانداری فارس به حالت اعتراض تجمع کردند.
این کارگران به خبرنگار فارس اظهار داشتند: بیش از 26 ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده‌ایم و این در حالی است که در سفرهای گذشته هئیت دولت به استان فارس رئیس جمهور درخواست کمک نقدی به کارگران این کارخانه را مصوب کرد اما هنوز کم‌ترین مبلغی به دست ما نرسیده است.
یکی از این کارگران گفت: در طول این دو سال که ما با مشکل و نبود کوچک‌ترین نقدینگی به سر می‌بریم حتی یک بار نیز یکی از استانداران یا فرمانداران از این کارخانه و کارگران بازدید نداشته‌اند.
وی تصریح کرد: این کارخانه در سال 83 به بخش خصوصی واگذار اما در سال 87 به بخش دولتی تحویل داده شد و همچنان از مشکلات کارگران آن کم نشده است.
این کارگر کارخانه مخابرات راه دور شیراز اضافه کرد: اگر تاکنون کارگران مشکلات را تحمل کرده‌اند به خاطر موضوع بازنشستگی بوده اما از ابتدای سال تاکنون بازنشستگی‌ها به دلیل ندادن سهم تامین اجتماعی و بیمه، نه تنها صورت نرفته بلکه قفل شده است.
این معترض بیان کرد: عدم پرداخت حقوق کارگران موجب متلاشی شدن بسیاری از خانواده‌های آنان، اخطار و توقیف اموال‌شان از سوی بانک و معضلات اجتماعی و از دنیا رفتن پنج نفر از آنان شده و همچنین موجب عدم ادامه تحصیل فرزندان دانش‌آموز و دانشجوی این افراد شده است.
این کارگران خاطرنشان کردند: ما 18 نماینده مجلس در استان فارس داریم اما تنها هنگام رای جمع کردن به مردم اهمیت می‌دهند و پس از ورود به مجلس دیگر مردم و مشکلات آنان را نمی‌شناسند.
کارگران کارخانه مخابرات راه دور تصریح کردند: رئیس جمهور وعده داده بود که اگر مشکل شما حل نشد وزیر مخابرات و صنایع را در اختیارتان قرار می‌دهیم، حال آنان را به ما بدهید تا از حقوقمان بگذریم.
چندشعارکارگران معترض کارخانه مخابرات راه دورشیراز بنا به همین گزارش:
«تا آخر ایستاده‌ایم»، «ما از وعده‌های تکراری خسته شده‌ایم»، «تا حصول نتیجه اجتماع خود ادامه می‌دهیم» ،«ایستادن تا احقاق حقوق حق مسلم ماست»، «زندگی، معیشت حق مسلم ماست»، «مصوبات دور سوم سفر ریاست جمهوری به فارس چه شد»، «یک ماه حقوق نداشتن سخت است، دو ماه نداشتن فاجعه، 26 ماه حقوق نداشتن مساوی با مرگ است» و «آیا 26 ماه انتظار برای اجرای مصوبات هئیت دولت و رئیس جمهور کافی نیست» .

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد