logo

به مناسبت پایان اعتصاب غذای رضا شهابی

اتحادیه آزاد کارگران ایران / کانون مدافعان حقوق کارگر

پنجشنبه ۱ دی ۱۳۹۰ - ۲۲ دسامبر ۲۰۱۱

رضا شهابی به خواسته ی جنبش کارگری اعتصابش را پایان داد – اطلاعیه شماره 10 کمیته دفاع از رضا شهابی
غروب روز پنجشنبه یکم دیماه 90 رضا شهابی پس از 30 روز اعتصاب غذا، درخواست خیل کثیری از کارگران و فعالان کارگری و تشکل ها و نهاد های مختلف را که به کمیته دفاع از رضا شهابی واصل شده بود را پذیرفت و قبول کرد که اعتصاب غذایش را پایان دهد.رضا اعلام کرد من به درخواست های اینهمه کارگر و فعال کارگری و نهاد های مختلف که به کمیته دفاع از من پیام فرستاده اند و خواستار پایان دادن به اعتصاب شده بودند احترام قائلم.اگرچه بنا داشتم تا پای مرگ به اعتصاب ادامه دهم، اما اکنون بیش از این نمیتوانم قبول کنم که به این همه درخواست کماکان پاسخ منفی دهم.من بین انتخاب خودم و خواسته ی جنبش کارگری دومی را میپذیرم و به احترام همه ی آنها از تصمیم خودم مبنی بر ادامه ی اعتصاب میگذرم.
پزشکان رضا اعلام کرده اند علائم حیاتی رضا شهابی در وضعیت بحرانی قرار دارد و او علاوه بر ضعف مفرط دچار کم خونی شدید نیز شده است.
اعضای خانواده ی شهابی نیز اعلام کرده اند که اکنون مسوولان قضایی که اینهمه قول مساعد داده اند که برای آزادی رضا سریعا اقدام کنند لازم است بعد از 20 ماه سرگردانی و فشار و بلاتکلیفی و فشار های روحی و جسمی برای آزادی این کارگر دربند اقدام نمایند.
کمیته دفاع از رضا شهابی با اعلام هشدار نسبت به وضعیت جسمی بحرانی رضا ، خواستار سرعت دادن به روند معالجه ی وی و حرکت مسوولان قضایی برای فراهم کردن آزادی بی قید و شرط این کارگر دربند میباشد.
کمیته دفاع از رضا شهابی – ساعت 5 عصر پنجشنبه 1 دیماه 90

به مناسبت پایان اعتصاب غذای رضا شهابی
رضا شهابی باید بی درنگ و بدون قید و شرط آزاد گردد
عصر امروز رضا شهابی با گذشت 30 روز از اعتصاب غذای خود و بدنبال خواستهای مکرر اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد، اعضای "کمیته دفاع از رضا شهابی" و دیگر تشکلهای کارگری در ایران و نهادها و سازمانها و شخصیتهای جنبش کارگری در سرتاسر جهان به اعتصاب غذای خود پایان داد تا معالجات لازم برای مداوایش انجام گیرد.
رضا شهابی به عنوان عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد تهران و یک فعال کارگری بیش از 18 ماه است که بدون ارتکاب جرمی و بدون طی شدن مراحل قضائی برای اثبات جرمهای واهی منتسب بر وی، در بدترین شرایط جسمی در بازداشت بسر برده است.
پایان اعتصاب غذای رضا شهابی، پایان تحمیل یک دوره 18 ماهه درد و رنج بر وی نیست. رضا همچنان تحت بازداشت قرار دارد و می باید بلادرنگ و بی و قید و شرط آزاد گردد.
اتحادیه آزاد کارگران ایران با ابراز شعف از همبستگی پرشور داخلی و بین المللی با رضا شهابی و موضوع آزادی وی، اعلام میدارد دفاع از حق حیات و زندگی کارگران یک حق بدیهی و خدشه ناپذیر طبقه کارگر و همه فعالین و رهبران کارگری، منجمله رضا شهابی است. رضا شهابی هیچ جرمی جز دفاع از معیشت و منزلت کارگران مرتکب نشده است و بدیهی است که ادامه بازداشت وی، اعتراضات گسترده تری را از سوی کارگران در ایران و سرتاسر جهان در پی خواهد داشت.
معیشت، منزلت حق مسلم ماست
زنده باد همبستگی کارگری
اتحادیه آزاد کارگران ایران – اول دی ماه 1390

رضا شهابی بنا به درخواست خانواده و فعالان کارگری، به اعتصاب غذای سی روزه خود پایان داد

کانون مدافعان حقوق کارگر- رضا شهابی، عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، ساعت 4 بعد از ظهر امروز پنج شنبه اول دی ماه 1390 در بخش ICU بیمارستان هزار تخت خوابی (امام خمینی) و در حضور خانواده و فعالان کارگری، به اعتصاب غذای خود پایان داد.
شهابی از اول آذر ماه 1390 در اعتراض به بازداشت غیر قانونی، بلاتکلیفی نوزده ماهه و وضعیت وخیم جسمی اش، برای بار دوم دست به اعتصاب غذا زده بود. وی اعلام کرد بنا به درخواست فعالان و تشکل های کارگری، اکنون که به بیمارستان منتقل شده و مسئولان پذیرفته اند که زیر نظارت خانواده اش، تحت عمل جراحی قرار گیرد، به اعتصاب خود پایان می دهد.
شهابی، که قبل از بازداشتش در خرداد 1389 از سلامت کامل برخوردار بود، طی زمان بازداشت، از ناحیه مهره های گردن، دچار آسیب جدی شده است، به طوری که در خطر فلج شدن قرار دارد و نیاز فوری به عمل جراحی و مراقبت های ویژه پس از عمل دارد.
کانون مدافعان حقوق کارگر، خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط رضا شهابی و انجام عمل جراحی های لازم است. رضا شهابی باید پس از عمل جراحی، بیرون از زندان و در کنار خانواده اش، تحت مراقبت پزشکی قرار گیرد.

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد