logo

انتقال مازیار یزدانی نیا، دانشجوی زندانی، به بند انفرادی زندان متی کلایبابل

گزارشات حاکی از آن است که مازیار یزدانی نیا فعال دانشجوئی کرد دانشگاه مازندران به بند انفرادی زندان متی کلای بابل منتقل شده است

چهار شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۰ - ۲۱ دسامبر ۲۰۱۱


به گزارش دانشجونیوز مازیار یزدانی، فعال دانشجویی دانشگاه مازندران که برای سپری کردن دوران محکومیت 6 ماه حبس تعزیری به زندان متی کلای بابل مراجعه کرده بود در ابتدا به بند قرنطینه زندان منتقل شده وسپس به بند قاتلین و مجرمین خطرناک منتقل شده است.

گزارش ها حاکی از آن است که این فعال چپ گرای دانشگاه مازندران در اثر درگیری با یکی از مجرمین در بند قاتلین مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

در همین راستا یک منبع دانشجوئی به دانشجونیوز گزارش داده است که با وجود نامساعد بودن شرایط روحی و جسمی مازیار یزدانی نیا دراثر درگیری با یک مجرم خطرناک، بابازاده رئیس اداره زندان شهرستان بابل دستور انتقال این فعال دانشجوئی کرد را به بند انفرادی زندان صادر نموده است

به گفته این منبع دانشجوئی تا کنون 6 روز از انتقال این فعال دانشجویی به بند انفرادی گذشته است و هیچ خبری از وضعیت روحی وجسمی وی در دست نیست.

گفتنی است مازیار یزدان نیا دانشجوی ورودی ۸۵ دانشگاه مازندران همزمان با بازداشت فله‌ای دانشجویان این دانشگاه در تاریخ ۲۶ خرداد ماه سال ۸۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و یک ماه در انفرادی اداره اطلاعات ساری به سر برده بود. همچنین این فعال دانشجویی پس از انتخابات ریاست جمهوری به یک ترم محرومیت از تحصیل نیز محکوم شده بود.

بنابر این گزارش‌ها مازیار یزدان‌نیا از سوی شعبه ی ۱۰۱ دادگاه انقلاب بابلسر به ۱۴ ضربه شلاق و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد اما در دادگاه تجدید نظر استان مازندران در ابتدا این حکم به حالت تعلیق درآمد.

با وجود گذشت بیش از دو سال از دادگاه تجدید نظر در هفته‌های گذشته به وی و چند نفر دیگر از دانشجویان دانشگاه مازندران اطلاع داده شد که احکام‌شان از تعزیری به تعلیقی تغییر یافته است.

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد