logo

اخبار کارگری ۲۸ آذر ماه ۱۳۹۰

كارگران مخابرات راه دور شيراز امروز با بستن خیابان اعتراضشان را بنمایش گذاشتند ...

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۰ - ۲۰ دسامبر ۲۰۱۱

كارگران مخابرات راه دور شيراز امروز با بستن خیابان اعتراضشان را بنمایش گذاشتند
به گزارش 28آذرماه ایلنا تجمع اعتراض آميز كارگران شركت مخابراتي راه دور (ITI) شيراز به دليل عدم اجراي مصوبات دولت در خصوص اين واحد صنفي كه از روز شنبه شروع شده بود امروز با بستن خيابان شدت گرفت.

عدم پرداخت 3ماه حقوق کارگران فضای سبز منطقه 3 شهرداری اهواز

به گزارش 28آذرماه فارس کارگران فضای سبز منطقه 3 شهرداری اهواز حل مشکلات خود را خواستار شدند.
این کارگران در گفت‌وگو با فارس گفتند که مدت سه ماه است که حقوق خود را دریافت نکردند و با وجود تغییر پیمانکاران هنوز این مشکل پابرجاست و تغییری در وضعیت آنها به وجود نیامده است.
به گفته این کارگران،‌ قانون کار برای آنها رعایت نمی‌شود و حداقل حقوقی که به آنها پرداخت می‌شود بسیار کم و کفاف گذران زندگی آنها را نمی‌دهد؛ همچنین با وجودی که در روزهای تعطیل نیز کار می‌کنند حقوقی بابت روزهای تعطیل به آنها پرداخت نمی‌شود.
این کارگران که حدود 170 نفر هستند،‌ حل مشکل حقوق خود را از مسئولان شهرداری اهواز درخواست کردند

پرتاب‌کننده کفش به سمت احمدی‌نژاد بازداشت شد

سخنگوی قوه قضاییه از دستگیری فردی که به سمت محمود احمدی‌نژاد کفش پرتاب کرده بود خبر داد.
محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری امروز، از دستگیری فردی که به سمت محمود احمدی‌نژاد کفش پرتاب کرده بود خبر داد و گفت: درباره این فرد تحقیقات ادامه دارد ضرورتی برای شکایت دولت وجود نداشت و این مسئله جزو مسایل مدعی‌العموم است زیرا توهین به مقامات رسمی در حین انجام وظیفه جرم است.
منبع:آفتاب 28آذرماه

اظهارات خانواده یکی از کارگران جان باخته فولاد غدیر

با توجه به تکرار حوادث مشابه و سوختگی های سطحی در ایام دیگر سال، مشخص می شود نظارت برای بهبود ایمنی کار صورت نگرفته و باید با مقصران آن برخورد شود.
برادر یکی از ۱۸ کارگر کشته شده در حادثه کارخانه فولاد غدیر یزد گفت: برادرم پیش از این حادثه هم در این کارخانه مصدوم شده بود اما از سر ناچاری به کارش ادامه می‌داد.
مهدی محمدی برادر «ولی محمدی» که در این حادثه کشته شده است، صبح امروز در حاشیه برگزاری مراسم بزرگداشت اینجان باختگان در مسجد یزدباف درگفتگو با ایلنا ضمن بیان اینکه برادرش در حدود ۹ ماه در این کارخانه به فعالیت می‌پرداخته، گفت: برادرم ناچار بود برای تامین هزینه‌های زندگی کار کند و برای تامین معیشت خانواده‌اش خطرات این کار را به جان می‌خرید.
وی گفت: برادرم قبل از این حادثه نیز دچار سوختگی از ناحیه دست شده بود اما از سر ناچاری به کارش در این کارخانه ادامه می‌داد.

مهدی محمدی با تاکید بر اینکه مسببان حادثه باید مجازات شوند، گفت: اگر این حادثه برای اولین بار در این کارخانه اتفاق می‌افتاد می‌شد آن را «حادثه» نامید ولی با توجه به تکرار حوادث مشابه و سوختگی‌های سطحی در ایام دیگر سال، مشخص می‌شود نظارت برای بهبود ایمنی کار صورت نگرفته و باید با مقصران آن برخورد شود.
وی تاکید کرد: مالک کارخانه با دیدن سوختگی‌های سطحی که مدام برای کارگران واحد ایجاد می‌شده می‌بایست برای سلامتی آنان فکری اساسی می‌کرد.
او همچنین وجود مهمات اسقاطی در کوره ذوب را با توجه به گفته‌های کارگران محتمل دانست.
پدر ولی محمدی نیز طی گفتگوی کوتاهی گفت: من فرزندانم را با «تَرَک دست» بزرگ کرده بودم و شرایط نامساعد روستا باعث شد تا فرزندانم به یزد بیایند و در شهر مشغول بکار شوند.
گفتنی است یکی دیگر از کارگران حاضر در این مراسم از سوختگی صورت یک کارگر کارخانه فولاد غدیر در شب قبل حادثه و بستری شدن وی خبر داد.
منبع :ایلنا28آذرماه
2468بیست وهشتم آذرماه1390

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد