logo

«ادامه اعتصاب غذای رضا شهابی با وجود انتقال به بیمارستان»

به گفته اعضای خانواده رضا شهابی، این عضو هیات مدیره سندیکای شرکت واحد با وجود انتقال به بیمارستان همچنان در اعتصاب غذا است. دادستانی به خانواده اقای شهابی گفته‌ است، پس از عمل جراحی او را دوباره به زندان برمی‌گردانند.

يکشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۰ - ۱۸ دسامبر ۲۰۱۱

دویچه وله: رضا شهابی از اعضای هیات مدیره سندیکای شرکت واحد، روز سه‌شنبه ۲۲ آذر در پی تداوم اعتصاب غذا به بیمارستان امام خمینی منتقل شده است.

رضا شهابی از اویل آذر ماه به دلیل "بلاتکلیفی" در زندان دست به اعتصاب غذا زده بود. به گفته اعضای خانواده‌اش، رضا شهابی، با وجود انتقال به بیمارستان همچنان در اعتصاب غذا به‌سر می‌برد.

نادر نادری از اعضای خانواده آقای شهابی و عضو کمیته آزادی رضا شهابی درباره وضعیت جسمی آقای شهابی پس از انتقال به بیمارستان به دویچه وله گفت: «هنوز هم در ناحیه گردن، کمر، کلیه و کبد مشکل دارند. هنو زهم بعد از ۲۶ روز، دست از اعتصاب برنداشته‌اند.»

بشنوید: گفت‌و‌گو با نادر نادری از اعضای خانواده رضا شهابی

رضا شهابی ۲۲ خرداد ۱۳۸۹ دستگیر شده است. با وجود برگزاری دادگاه و تامین وثیقه، بدون ذکر دلیل از سوی مقامات قضایی همچنان در زندان اوین نگه داشته شده است.

نادر نادری درباره علت ادامه اعتصاب غذای رضا شهابی در بیمارستان می‌گوید: «در صحبتی با ایشان کردیم، تنها حرف آقای شهابی، آزادی بی‌قید و شرط ایشان بود. گفتند که دیگر صحبتی از بلاتکلیفی و رسیدگی نکردن پرونده و قید وثیقه و این‌ها نیست. تنها شرط‌شان آزادی هرچه سریع‌تر است تا خودشان به مریضی‌شان رسیدگی کنند.»

عدم رسیدگی به پرونده رضا شهابی

پیش از این ربابه رضایی همسر رضا شهابی در گفت‌و‌گو با دویچه وله از نیاز اورژانسی همسرش به عمل جراحی خبر داده بود.

خانم رضایی درباره علت یا بهانه دستگاه قضایی برای نگهداری همسرش با وجود تامین وثیقه گفته بود: «در این مدت پیش هر کسی رفته‌ایم و نامه برده‌ایم. می‌گویند رسیدگی می‌کنیم ولی هیچ کس رسیدگی نمی‌کند. برای آقای جعفری دولت‌آبادی نامه بردم، برای آقای صلواتی نامه بردم. برای آقای لاریجانی و هر کس که فکرش را بکنید نامه نوشته‌ایم ولی هیچ کس رسیدگی نمی‌کند. یک زندانی هم تا یک اندازه‌ای می‌تواند بلاتکلیفی را تحمل کند.»

به گفته ربابه رضایی، مهره ۳ تا ۷ گردن آقای شهابی از کار افتاده و سمت چپ بدن او درد می‌کند. همینطور آقای شهابی از ناراحتی معده، کلیه و قلب رنج می‌برد.

نادر نادری از اعضای خانواده آقای شهابی درباره انجام معاینه پزشکان بیمارستان امام خمینی می‌گوید: «ما هنوز نتوانسته‌ایم دکتر‌ایشان را ببینیم. نمی‌دانیم قرار است چه زمان جراحی نخاع و گردن انجام شود و بعد از عمل چه مدت باید استراحت کنند یا نکنند. بیمارستان را هم با پیگیری‌های خودمان پیدا کردیم.»

پس از انتقال رضا شهابی به بیمارستان، ماموران دادستانی به اعضای خانواده او اعلام کرده‌اند که بعد از عمل جراحی او را به زدان اوین برخواهند گرداند.

حسین کرمانی
تحریریه: مصطفی ملکان

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد