logo

چند خبرکارگری از آذربایجان

تجمع اعتراضی کارگران اخراجی آذر شایان سیستم میانه ...

شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۰ - ۱۷ دسامبر ۲۰۱۱

تجمع اعتراضی کارگران اخراجی آذر شایان سیستم میانه
طی چند روز گذشته بعلت تعطیلی کارخانه آذر شایان سیستم شهرستان میانه بیش از ١٢٠ نفر از کارگران این کارخانه از کار اخراج شده‌اند. در این مدت کارگران اخراجی هر روزه در مقابل کارخانه دست به برپایی تجمعات اعتراضی زده و خواهان راه اندازی فوری کارخانه و بازگشت به سر کارهایشان شده‌اند. کارگران اعلام داشته‌اند از حق و حقوق خود عقب نشینی نخواهند نمود و اگر لازم باشد مشکلات خود را به تهران هم خواهند کشاند
این کارخانه تا قبل از تعطیلی با 120 کارگر با قراردادهای موقت و سفید امضا و دستمزدهای 300 هزار تومانی، تولیدکننده انواع کیس کامپیوتر بود.

دربزرگترين كارخانه ريسندگي تبريز، كارگران 13 ماه حقوق طلب دارند

كارخانه نساجي تبريز كه در سال 1359 شروع به كار كرده و 450 كارگر بصورت مستقيم در قسمت هاي مختلف اين كارخانه به كار اشتغال داشتند اكنو ن در وضعيت بحراني قرار دارد ، و تنها با 10 درصد ظرفيت خود كار ميكند
به گفته يكي از كارگران شركت ، قسمت توليد پتوي اين كارخانه بطور كامل خوابيده و تنها قسمت ريسندگي و آنهم فقط با 75 كارگر با 10 درصد ظرفيت كار ميكنند . كارگران اين كارخانه 13 ماه حقوق معوقه دارند كه بارها به شكل ها ي مختلف در اين رابطه اعتراض كردند اما تا كنون جز وعده هاي عمل نشده ، چيزي عايد آنها نگرديد .
بدليل مشكلاتي كه اين كارخانه در تامين مواد اوليه نساجي با آن مواجه ميباشد و از طرف ديگر بدليل عدم حمايت لازم از واحد هاي توليدي و صنعتي ، كارخانه نساجي تبريز عليرغم همه شهرت و اعتباري كه داشت در آستانه تعطيلي قرار گرفته.

کارگران شرکت های "پروفیل صفا"ی ساوه مدت چهار ماه است که از دریافت دستمزدهای خود محروم مانده اند.

طبق گزارش مزبور تعداد کارگران شاغل در این شرکت 1000 نفر می باشد و هنوز هیچ وعده ای مبنی بر پرداخت دستمزد به آنان از سوی کارفرما داده نشده است.
كارخانه پروفیل ساوه در سال 1354 با هدف تولید انواع لوله و پروفیل های فولادی با ظرفیت تولیدی 50.000 تن در سال تاسیس و بهره برداری گردید. مدیریت این كارخانه در راستای استراتژی توسعه بازار و افزایش تنوعات محصولات و نفوذ به بازارهای صادراتی برنامه ریزی دقیق خود را در جهت سرمایه گذاری با هدف ارتقاء كیفی و كمی محصولات آغاز نموده و هم اكنون حاصل تلاش و برنامه ریزی دقیق مدیریت این شركت دستیابی به ظرفیت 2.000.000 تن در سال انواع مقاطع فولادی در سایزهای گوناگون می باشد.
اجرای سیاستهای توسعه بازار این شركت باعث گردیده تا این شركت در حوزه های مختلف بازار همچون انرژی، ساخت و ساز و خودروسازی حضور موفق و رشد پایدار را تجربه نماید. هم اكنون محصولات این شركت در این صنایع كلیدی كاربردهای وسیعی همچون : لوله های گاز، آب، نفت، مقاطع صنعتی مربوط به قطعات خودرو و موتور سیكلت و همچنین انواع پروفیل ها و مقاطع مورد استفاده در صنعت ساختمان را دارا می باشد.

اخراج 32نفر ازكارگران شركت شن سا درساوه

.شركت شن سا كه يك شركت راهسازي يعني توليد كننده بتون آماده وآسفالت ميباشد مدت شش ماه است كه حقوق كارگرانش راپرداخت نكرده است همچنين طي سه الي چهارماه گذشته حدود32 نفرازكارگران اين شركت ازكاراخراج شده اند اين شركت درسال گذشته حدود 120كارگر داشت كه نيمي ازآنها طي سال گذشته اخراج شدند بدليل مشكلاتي كه شركت مواجه بود از 60نفر كارگرباقيمانده طي 3 الي4ماه گذشته 32نفر ديگر از كارگران اخراج شده اند ودر حال حاضر تنها 28كارگرباقي مانده است مشكل جدي كه اين شركت با آن مواجه هست بدهي هايي است كه اداره راه وهمچنين شهرداري ساوه به اين شركت دارندكه بدليل عدم پرداخت بدهي شان وتاخيراتي كه درپرداخت بدهي هايشان وجود دارد اين شركت رابا مشكل جدي مواجه ساخته است.
ساوه یکی از شهرهای زیبای آذربایجان است که در 130 کیلومتری تهران قرار گرفته و آنرا در استان مرکزی قرار دادند.
منبع:آذوح چهارشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۰

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد