logo

اخبار کارگری ۲۲ آذر ماه ۱۳۹۰

تعداد کارگران قربانی انفجار کارخانه فولاد غدیر یزد به ۱۰ نفر رسید ...

سه شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۰ - ۱۳ دسامبر ۲۰۱۱

تعدادکارگران قربانی انفجارکارخانه فولادغدیریزدبه 10نفررسید
دکتر علی سیلمان پور، مدیرکل پزشکی قانونی استان یزد اعلام کرد: تعداد كشته شدگان انفجاد كوره فولاد غدير يزد به 10 نفر رسيد كه اجساد آنان توسط پزشكي قانوني تعيين هويت و به خانواده هايشان تحويل شده است.
به گزارش اداره كل روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان پزشكي قانوني كشور، دکتر سلیمان پور با اعلام این خبر افزود: در حادثه انفجار فولاد غدير يزد كه دو روز پيش اتفاق افتاد 5 نفر در صحنه حادثه جان خود را از دست دادند و طي اين دو روز نيز پنج نفر از مجروحان حادثه فوت شدند كه به اين ترتيب تعداد كشته هاي حادثه انفجار به 10 نفر رسيد.
مدیرکل پزشکی قانونی استان یزد اسامي اجساد تعيين هويت شده را به شرح زير اعلام کرد:
عدنان عزيزي ،عبدالحميد صادقي ،مصيبت كريمي راد،مراد خالقپور،ايرج مهاجري ،ولي محمدي ،رحم‌الدين نورزهي ،خداررحم اوليازهي
و تعيين هويت شده هاي جديد:محمد ايزدي ،هاشم عابديني

تجمع کارگران ریسندگی خاور رشت مقابل استانداری گیلان به دلیل عدم دریافت 6 ماه حقوق

تعدادی از کارگران ریسندگی خاور رشت به دلیل عدم دریافت شش ماه حقوق خود مقابل استانداری گیلان تجمع کردند
به گزارش فارس از رشت، تعداد حدود 25 نفر از کارگران کارخانه ریسندگی خاور رشت برای احقاق مطالبات خود ظهر امروز مقابل استانداری گیلان تجمع کردند.
یکی از کارگران کارخانه ریسندگی خاور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت، دلیل تجمع کارگران را عدم دریافت شش ماه حقوق کارگری خود اعلام کرد.
وی که خواست نامش فاش نشود، اظهار داشت: کارگران کارخانه ریسندگی خاور با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند و به دلیل عدم دریافت حقوق با مشکلات زیادی مواجه هستند.
این کارگر کارخانه ریسندگی خاور رشت افزود: شش ماه است که حقوق نگرفته‌ایم و بیشتر کارگران وضعیت مالی خوبی ندارند و اغلب مستأجر هستند.

کارگران شرکتهای پروفیل نورد و پروفیل صفا ساوه 4 ماه حقوق معوقه دارند

براساس گزارش رسیده به انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه، کارگران شرکتهای پروفیل نورد و پروفیل صفا ساوه ماههای شهریور، مهر، آبان و آذر حقوق از کارفرما طلب دارند. تعداد کارگران این شرکتها 1500 نفر هستند. طبق این گزارش هنوز هیچ وعده ای مبنی بر پرداخت حقوق به کارگران از سوی کارفرما داده نشده است.

انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه 23/9/1390

تجمع کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان مقابل مجلس

کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان در اعتراض به عدم پرداخت حقوقشان امروز سه شنبه 22آذرماه مقابل تجمع کردند.
به گزارش مهر،کارگران بازنشسته شرکت فولاد اصفهان در اعتراض به قطع مستمریشان صبح امروز سه شنبه روبروی درب مجلس تجمع کردند.
به گزارش مهر، حدود یک ماه پیش نیز این افراد مقابل مجلس تجمع کرده بودند.
به گزارش ایلنا تعداداین کارگران به 100نفرمی رسید.
يكي از معترضين در اين زمينه به خبرنگار ايلنا گفت: در حال حاضر نزديك به 2 ماه است كه حقوق‌مان را پرداخت نكرده اند و ما از اصفهان براي اعتراض به اين شرايط در اينجاحاضر شديم.
اين كارگر اصفهاني تاكيد كرد: از طرفي مي‌گويند صندوق بازنشستگي شما خالي شده است و ما اينجا هستيم تا ببينيم چطور اين مسئاله اتفاق افتاده است.
گفتني است معترضين در حال امضاي طوماري هستند كه مشكلات خود را به نمايندگان مجلس اعلام كنند.

تجمع اعتراض‌آميز كارگران ساميكو صنعت برای چندمین بار

كارگران شركت ساميكو صنعت همدان پس از گذشت 10 سال از تعطيلي كارخانه و بلاتكليفي خود، براي چندمين بار تجمع كردند.
کارگران سامیکوبرای نشان دادن اعتراض خود ،مقابل دفترخانه کارگراستان بعنوان بخشی از حاکمیت ودست اندرکاران حاکمیت تجمع کردند.
كارگران اين شركت با انتقاد از سهل‌‏انگاري و عدم توجه مسوولان استان براي رفع مشكلات خود خواستار رسيدگي به اين امر و ارائه جواب قانع‌‏كننده‌‏ مسوولان شدند.
به گزارش "ايلنا"، تجمع‌‏كنندگان با بيان اين‌‏كه شركت ساميكو صنعت در سال 81 به رغم توليد بالا اعلام ورشكستگي كرد، گفتند: 360 نفر نيروي انساني شامل 160 كارگر رسمي و 200 كارگر قراردادي در زمان تعطيلي در اين شركت فعاليت داشتند كه به دليل سو‌‏ء مديريت 6 ماه حقوق دريافت نكرده بودند.
كارگران معترض شركت ساميكو صنعت اظهار داشتند: به رغم پيگيري و مراجعه كارگران به مسوولان كشوري و استاني، هنوز هيچ اقدامي در جهت رفع مشكلات كارگران اين شركت انجام نگرفته است و مسوولان اين موضوع را به مديران استان همدان ارجاع داده‌‏اند كه تاكنون پاسخ قانع‌‏كننده‌‏اي در اين زمينه دريافت نشده است.

تلاش یک کارگر پیمانکار ساختمان جدید استانداری تهران برای خودکشی بدلیل عدم دریافت 7ماه حقوق

به گزاش فارس، یکی از کارکنان خدمات شرکت عصر تهران، که پیمانکار ساختمان جدید استانداری تهران واقع در بزرگراه مدرس است، دقایقی پیش با حضور در طبقه آخر این ساختمان 16 طبقه تهدید به خودکشی کرد که البته با تلاش مسئولان ذی ربط ناکام ماند.
وی دلیل این اقدامش را عدم دریافت حقوق معوقه 7 ماه خود از پمانکار ساختمان جدید استانداری تهران عنوان کرده است.
2468-بیست ودوم آذرماه 1390

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد