logo

ادامهء بی خبری از محمد توسلی

از تاریخ ۱۲ آبان ۱۳۹۰ که مهندس محمد توسلی، رئیس دفتر سیاسی نهضت آزادی ایران بازداشت شد، تاکنون هیچ خبری از وی در دسترس نیست.

شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۰ - ۱۰ دسامبر ۲۰۱۱

mohammad-tavasoli.jpg
ندای آزادی : از تاریخ ۱۲ آبان ۱۳۹۰ که مهندس محمد توسلی، رئیس دفتر سیاسی نهضت آزادی ایران بازداشت شد، تاکنون هیچ خبری از وی در دسترس نیست.

بازداشت مهندس محمد توسلی توسط نیروهای امنیتی و در ارتباط با نامهٔ اخیر ۱۴۳ فعال سیاسی و اجتماعی است.

در این نامه که خطاب به رییس جمهور پیشین ایران ، محمد خاتمی، نگاشته شده بود این فعالان سیاسی و اجتماعی گوشزد کرده بودند؛ «کمترین چشم‌انداز روشنی برای صیانت از آرای مردم و برگزاری انتخابات آزاد، سالم و منصفانه وجود نخواهد داشت.»

گفتنی است محمد توسلی اولین شهردار تهران بعد از پیروزی انقلاب ۱۳۵۷ بوده و بعد از انقلاب بار‌ها بازداشت شده و تحت شکنجه قرار گرفته است.

آخرین بازداشت او مربوط به روزهای بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ است که حدود دو ماه را در بند ۲۰۹ زندان اوین سپری کرد.

همسر مهندس توسلی خواهر دکتر ابراهیم یزدی دبیر کل نهضت آزادی ایران است. دو دختر مهندس توسلی و داماد وی در حوادث پس از انتخابات بازداشت و به زندان محکوم شده و در حال حاضر یکی از دختران وی خانم مهندس لیلا توسلی و داماد محمد توسلی، مهندس محمد فرید طاهری در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند.

شایان ذکر است، همسر محمد توسلی در مصاحبه ای بتاریخ ۲۵ آبان ۱۳۹۰ با ابراز نگرانی از وضعیت همسرش به "جرس" گفت: "آقای توسلی 74 سال دارند و تا الان مشکل و ناراحتی جسمانی خاصی نداشتند و اگر مشکلی برایشان پیش بیاید بخاطر همین فشارهایی است که در انفرادی ممکن است به ایشان وارد شود. ما "بسیار" نگران حال ایشان هستیم. همان زمان هم به آقایان گفتم چرا با خانواده ما این برخوردها را می کنید؟ که فقط می گفتند صحبت نکنید، مصاحبه نکنید و سکوت کنید."

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد