logo

اطلاعیه شماره ۲ کمیته دفاع از رضا شهابی

امروز ۱۵ روز از اعتصاب غذای رضا شهابی،کارگر زندانی در بند ۲۰۹ زندان اوین میگذرد.و هنوز هیچ خبری از وضعیت رضا شهابی در دست نداریم.

چهار شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۰ - ۰۷ دسامبر ۲۰۱۱

reza-shahabi2.jpg
امروز ۱۵ روز از اعتصاب غذای رضا شهابی،کارگر زندانی در بند ۲۰۹ زندان اوین میگذرد.و هنوز هیچ خبری از وضعیت رضا شهابی در دست نداریم.
آخرین بار که صدای رضا را شنیدیم روز یکشنبه،13 آذر بود که او با صدای بسیار لرزان که حکایت از حال وخیم او میداد،صحبت میکرد.رضا ممکن است فلج شود و ما هنوز بی اطلاعیم که آیا او را به بیمارستان منتقل کرده اند یا خیر.
دادستان تهران تاییدیه ی پزشک قانونی را به زندان ارسال کرده که در آن تاکید شده رضا شهابی باید به سرعت برای عمل جراحی به بیمارستان منتقل شود.
روز یکشنبه به هنگام صحبت کردن رضا با همسر و فرزندانش،از آن سوی خط دائم رضا را تحت فشار قرار میدادند که باید گوشی را بگذارد و تماس را قطع کند.این در حالی است که تماس تلفنی هر یکشنبه سهمیه ی زندانیان بند 209 است.اما ماموران برای ایجاد فشار روانی بر رضا با وجود اینکه او از امکان معمول و همگانی تلفن هفتگی استفاده می کرده،وی را ناچار میکردند که هرچه زودتر مکالمه را پایان دهد.
خانواده ی رضا مدت هاست که موفق نشده اند رضا را ملاقات کنند.زیرا در ملاقات دو هفته یک بار و در آخرین نوبت ملاقات، رضا شهابی به دلیل ضعف مفرط جسمی در اثر بیماری و نیز بیحالی ناشی از اعتصاب غذا نتوانسته بود به سالن ملاقات بیاید.ماموران اطلاعات برای تخریب روحیه ی خانواده به آنها گفته بودند رضا خودش میگوید دوست ندارم خانواده ام را ببینم!
شهابی کارگری است که از حقوق صنفی خود و دیگر کارگران دفاع کرده است و اکنون 19 ماه است بیگناه و اکنون در شرایطی که احتمال فلج شدنش وجود دارد و جانش نیز در خطر است در زندان اوین و در شرایط دشواری محبوس است.
کمیته دفاع از رضا شهابی از تمام تشکل ها و افرادی که حمایت یا عضویت خود را به ما اعلام داشته اند تشکر نموده و به زودی اسامی اعضای جدید کمیته اعلام خواهد شد.
این کمیته خواهان اقدام فوری و هرچه بیشتر برای آزادی بی قید و شرط و فوری رضا شهابی است.

کمیته دفاع از رضا شهابی – ۱۶ آذر

******

جان رضا درخطراست

نادرنادری عضوکمیته دفاع ازرضا شهابی : جان رضا در خطر است، هنوز نامه دادستانی برای انتقال او به بیمارستان به زندان فرستاده نشده است

برادر همسر رضا شهابی، فعال کارگری که از اول آذرماه امسال در اعتصاب غذا در زندان اوین به سر می برد با اظهار نگرانی شدید از وضعیت او به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت: « حال رضا در آخرین تماسی که غروب یکشنبه این هفته داشت اصلا خوب نبود. و علیرغم آنکه خانواده، دوستان و کسانیکه به او لطف دارند خواسته بودند اعتصابش را بشکند او گفت قبول نمی کند چون دیگر از این وضعیت خسته شده است. پس از آنکه به دادستانی برای رسیدگی به وضعیت رضا شهابی نامه دادیم آنها از طرف پزشک قانونی ، پزشکانی به زندان فرستادند که آنها نیز پس از معاینه رضا نامه ای نوشتند که او باید سریعا به بیمارستان منتقل شود اما هنوز تاییدیه انتقال رضا به بیمارستان از سوی دادستانی به زندان فرستاده نشده است.»
نادر نادری، برادر همسر رضا شهابی با اظهار اینکه در این مدت تماس های تلفنی او محدودتر از قبل شده است، گفت:« بدتر از همه این است که او روز یکشنبه خیلی کوتاه توانست حرف بزند و برای قطع ارتباط تحت فشار بود. من می شنیدم که از آنطرف مرتب بهش می گفتند تلفن را سریع قطع کند. حتی در این وضعیت بحرانی هم او را اینطور تحت فشار قرار می دهند. نه تنها به وضعیت جسمیش رسیدگی نمی کنند بلکه با محدود کردن تماس هایش نیز می خواهند او را تحت فشار بگذارند.»
رضا شهابی، فعال کارگری که ۱۵ روز از اعتصاب غذایش می گذرد، ۲۲ خرداد سال گذشته بازداشت شد و تا کنون چندین بار به دلیل روشن نشدن وضعیت پرونده اش در زندان دست به اعتصاب غذا زده است. او از زمان دستگیری تا حدود دو ماه پیش در سلول انفرادی بوده و یا تنها با یک نفر دیگر هم بند بود است. اکنون در بند ۲۰۹ زندان اوین است.
برادر همسر رضا شهابی همچنین خبر داد که این فعال کارگری در آخرین ملاقات کابینی خود به دلیل وضعیت بد جسمانی نیز نتوانسته حاضر شود: « آخرین ملاقات پنجشنبه هفته گذشته بود. ما به زندان رفتیم اما رضا به دلیل اینکه حالش مساعد نبود به سالن ملاقات نیامد. بچه های رضا هم آمده بودند که وضعیت روحی خوبی ندارند و لابد رضا نمی خواسته که بچه هایش او را در آن حال بد جسمی بیینند.»
نادر نادری با اعلام اینکه علیرغم تایید پزشکان هنوز دادستانی برای انتقال او به بیمارستان اقدامی انجام نداده است، گفت:« ۴ مهره گردن آقای شهابی دچار ساییده گی شده است و طبق نظر پزشکان بیمارستان بقیه الله و پس از آن تایید پزشک قانونی او باید سریع تحت عمل جراحی قرار بگیرد و ۶ ماه نیز باید بستری باشد. او حتی به دلیل مسکن های که برای آرام شدن دردهایش مرتب در زندان می خورد دچار مشکلات کبده و معده هم شده است.»
وی افزود:‌« آخرین ملاقات پنجشنبه هفته پیش بود که به دلیل اینکه حالش مساعد برای ملاقات نبود نیامدند به سالن ملاقات فقط یکشنبه تماس داشتند. ما رفتیم زندان. اما خودشان قبول نکردند برای ملاقات . بخصوص که بچه هایش وضعیت روحی خوبی نیستند و ایشان نمی خواستند که بچه هایش او را در حال بد جسمی ببینیند.»
برادر همسر رضا شهابی گفت:« از مسولان قضایی کشور می خواهیم که او زودتر آزاد شود چون مشکل خاصی ندارد تنها مشکلش کارگر بودنش است. ما می خواهیم که او سریع آزاد و تحت پیگیری پزشکی قرار بگیرد تا حداقل جانش در خطر نباشد.»

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد