logo

اعلام حمایت از تشکیل کمیته دفاع از رضا شهابی

اتحادیه آزاد کارگران ایران- / انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه
جمعهائی از فعالین کارگری شهرهای سنندج و کامیاران

چهار شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۰ - ۰۷ دسامبر ۲۰۱۱

اعلام حمایت از تشکیل کمیته دفاع از رضا شهابی
رضا شهابی عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد تهران نزدیک به 18 ماه است که بلاتکلیف و بدون ارتکاب جرمی در زندان بسر میبرد. از مدتها پیش و به دلیل شرایط زندان، بیماری آرتروز وی تشدید پیدا کرده است و می باید بیرون از زندان تحت معالجه قرار بگیرد. برای دومین بار رضا شهابی در طول 18 ماه گذشته در اعتراض به فشارهای موجود در زندان و بلاتکلیفی اش دست به اعتصاب غذا زده است اما مسئولین پرونده رضا علیرغم وضعیت جسمانی وخیم وی و بدون توجه به خواست افکار عمومی و نهادها و تشکلهای کارگری در ایران و سرتاسر جهان مبنی بر آزادی رضا شهابی، وی را همچنان در زندان نگهداشته اند.
برای رهایی رضا شهابی از زندان باید دامنه اعتراض به وضعیت رضا و خواست آزادی فوری وبی قید شرط وی و دیگر کارگران زندانی را بیش از پیش گسترش داد، در این راستا و برای تحقق خواست آزادی رضا، خانواده وی در کنار اعتراضات سندیکای کارگران شرکت واحد تهران و دیگر تشکلهای کارگری در ایران و سرتاسر جهان اقدام به برپایی "کمیته دفاع از رضا شهابی" کرده اند.
اتحادیه آزاد کارگران ایران با ارج نهادن به اقدام خانواده رضا در تشکیل "کمیته دفاع از رضا شهابی" خود را بخشی از این کمیته و همه تلاشهایی میداند که برای آزادی فوری رضا شهابی در جریان است. ما با توجه به وضعیت جسمانی وخیم رضا شهابی، وارد شدن هر گونه ضایعه روحی و جسمی به وی را متوجه مسئولین پرونده رضا و بالاترین مقامات قضائی دولت جمهوری اسلامی ایران میدانیم و خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط رضا شهابی، علی نجاتی، بهنام ابراهیم زاده و همه زندانیانی هستیم که بدلیل حق خواهی و آزادیخواهی در زندانهای سراسر کشور به بند کشیده شده اند.
اتحادیه آزاد کارگران ایران- پانزدهم آذر ماه 1390

****

بیانیه
متحدانه از کمیته دفاع از رضا شهابی حمایت کنیم
رضا شهابی عضو هیئت مدیره سندیکای شرکت واحد اتوبوبسرانی تهران و حومه بیش از یک سال و نیم است به جرم دفاع از حقوق خود و همکارانش در زندان بسر می برد. سلامتی جسمانی رضا در وضعیت نگران کننده ای است، احتمال فلج شدن یک سمت از بدنش می رود. طبق نظر پزشکان او باید تحت نظر پزشک متخصص و در استراحت کامل باشد. رضا بعد از این مدت طولانی همچنان بلاتکلیف است، و در اعتراض به این بلاتکیلفی دست به اعتصاب غذا زده است که سلامتی و زندگیش به طور جدی به خطر افتاده است.
در دفاع از رضا شهابی و برای نجات جانش، چند روزی است که کمیته ای توسط بستگان و دوستدارانش ایجاد گردیده. ما این اقدام را ضروری و ارج می نهیم و ضمن اینکه اعلام می کنیم در کنار تشکیل دهندگان کمیته دفاع از رضا شهابی هستیم و از این کمیته دفاع می کنیم، از همه کارگران، تشکلهای کارگری، سازمانها و احزاب مدافع حقوق کارگر در داخل و در سطح بین المللی می خواهیم از این کمیته حمایت کرده و خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط رضا شهابی شوند.
انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه
جمعهائی از فعالین کارگری شهرهای سنندج و کامیاران
15/9/1390

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد