logo

فراخوان مشترک نهادهای دموکراتیک و حقوق بشری ایرانیان

دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۵ اوت ۲۰۱۱بیست و سه سال از قتل عام چندین هزار زندانی سیاسی در ایران می گذرد. فرمان این جنایت هولناک را روح الله خمینی، رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی صادر کرد و شماری از مرتجع ترین همراهانش اجرای آن را عهده دار شدند تا زندان ها را از وجود "کفار و منافقین" پاکسازی کنند.

ابعاد فاجعه ملی که بی تردید از مصادیق آشکار "جنایت علیه بشریت" به شمار می رود، آنچنان عظیم بود که در هیچ باوری نمی گنجید و تنها شهادت با شهامت فردی چون آیت الله منتظری لازم بود تا اندیشمندان مسلمان نیز تدریجا به ابعاد دد منشی رهبر نظام مورد حمایتشان و همراهان تاریک اندیش خویش پی ببرند. شهادتی که به بهای صرف نظر کردن از عنوان " قائم مقام رهبری" و تحمل سال ها حبس خانگی و تحقیر و توهین ها تمام شد و در اعمال آن تقریبا همه مقامات ریز و درشت حکومت، چه با سکوت بزدلانه و چه با مشارکت در لجن پراکنی، سهیم شدند.
"فاجعه ملی" کشتار ۶۷ ابتدا به ساکن آغاز نشد. دگر اندیش ستیزی از ارکان تئوری ولایت فقیه آیت الله خمینی بود و پروژه پاکسازی جامعه از دگراندیشان از همان فردای استقرار جمهوری اسلامی و از پشت بام مدرسه رفاه آغاز شد، با کشتار و سرکوب در کردستان و ترکمن صحرا ادامه یافت.

در خرداد ۱۳۶۰ و ماه های پس از آن، خمینی و همراهان مرتجع اش، از کم تجربگی و پراکندگی آزادیخواهان و آرمانخواهان جوان بهره جستند و نخستین موج بزرگ " پاکسازی" را به راه انداختند، موجی که در جریان آن هزاران زندانی سیاسی آزاده و عدالتخواه، بی محاکمه و بدون اطلاع خانواده هایشان در پای دیوار زندان ها به جوخه های مرگ سپرده شدند، بی آنکه حتی نام برخی از قربانیان، برای صادر کنندگان فرمان مرگ، آشکار شده باشد.

در اول مرداد ۶۷، خمینی مجبور به نوشیدن «جام زهر » و پذیرش آتش بس پیشنهادی سازمان ملل متحد برای پایان بخشیدن به جنگ هشت ساله ایران و عراق شد. او در فتوایی حکم قتل همه مجاهدینی را که در زندان بسر می بردند، صادر کرد. اما این کشتار به هواداران مجاهدین که بعضا جوانانی بودند که سال ها در زندان به سر می بردند، ختم نشد. آتش خشم رهبر وقت جمهوری اسلامی، تمامی دگراندیشان زندانی را در بر گرفت. کمیته های مرگ سه نفره، با سرعتی باور نکردنی به کشتار زندانیان مشغول شدند. تا اواخر مرداد ماه بیش از ۳۰۰۰ زندانی اعدام شدند و پس از یک وقفه ۱۰ روزه، اعدام سایر زندانیان به حکم ارتداد آغاز گشت. بسیاری از وابستگان به گروه های سیاسی چپ به جرم عدم پذیرش اعتقادات و آیین های مذهبی، پس از شکنجه، به جوخه های مرگ سپرده شدند. سرعت و میزان اعدام ها آن چنان زیاد بود که حتی قاتلان فرصت کافی برای دفن اجساد را نداشتند و آنان را در گورهای دسته جمعی به خاک سپردند.

۲۳ سال پس از آن جنایت هولناک، هنوز خانواده های جانباختگان حق حضور بر گور های جمعی عزیزانشان در گلزار خاوران و دیگر گورستان ها را ندارند و هر بار با توهین و تحقیر و ضرب و شتم مامورین امنیتی حکومت مواجه می شوند. امری که مردم در دو سال اخیر و پس از کشتار جوانان و فرزندان خود در خیابان های سراسر کشور شاهد آنند.

"پاکسازی" جامعه از دگراندیشی و دگر اندیشان با فاجعه ملی پایان نیافت و خامنه ای، جانشین خلف صادق خمینی، با به کار گماردن امثال سعید امامی و قاضی مرتضوی، ترور روشنفکران در داخل و خارج، صدور فرمان سرکوب جوانان حق طلب و مسالمت جوی سبز و به قتل رساندن ده ها نفر در بازداشت از جمله زهرا کاظمی، اکبر محمدی، حجت الله فیض، عبدالرضا رجبی، زهرا بنی یعقوب... هدا صابر و هاله سحابی به راه مرادش ادامه داد.
تاریک اندیشان و محافل نفتی ـ نظامی - امنیتی که امروز بر سرنوشت کشور حاکم شده اند، پس از هر قتل عام و کشتاری، با شادمانی تصور کردند که دیگر تمام شد. اما هر بار از متن جامعه ندا برخاست که قافله آزادی خواهی را سر باز ایستادن نیست.

پس از گذشت۳۳ سال از حاکمیت جمهوری اسلامی، موج دستگیری ها، زندان، شکنجه و اعدام مردمان آزاده هم چنان ادامه دارد و هفته ای نیست که خبر دستگیری فعالان زن، فعالان دانشجویی، فعالان کارگری، روزنامه نگاران، وکلا ، هنرمندان، وب لاگ نویسان جوان و ... به گوش نرسد.

امروز جمهوری اسلامی شرایطی را در زندان ها ایجاد کرده که زندانیان سیاسی را به تدریج به دیار نیستی روانه کند و در این راه از هر وسیله ای برای سوق دادن آنان به سوی مرگ استفاده می کند.

در آستانه سالگرد فاجعه ملی، یاد آوری فاجعه دهه شصت و تابستان ۶۷ و گرامیداشت یاد جان باختگان و آگاهی رسانی در جوامع بین المللی از اهمیت بسیاری برخوردار است تا همگان بدانند که خاطره چنین فجایعی از اذهان بیرون نرفته است و مردم ایران و خانواده های بازماندگان همچنان بر خواست خود مبنی بر تشکیل دادگاهی عادلانه برای محاکمه عاملان و آمران این جنایات تاریخی مصر هستند. امروزه خواست آزادی زندانیان سیاسی یکی از خواست های مرکزی و اصلی همه آزادیخواهان ایران و جنبش سبز می باشد. تعیین گزارشگر ویژه سازمان ملل برای بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران نیز یکی از دستاوردهای این تلاش هاست.

مردم ما و تمام آزادیخواهان و وابستگان زندانیان و جانباختگان، در آستانه سالگرد فاجعه کشتار دسته جمعی ۶۷، انتظار دارند تا آقای احمد شهید که مسئولیت تحقیق در باره وضعیت حقوق بشر در ایران به او واگذار شده است، از انجام شایسته وظیفه محوله برآمده و نوری بر پرونده تاریک وضعیت زندانیان و جانباختگان در ایران بیاندازد.

ما اعضای نهادهای دموکراتیک ایرانیان، در بیست و سومین سالگرد فاجعه ملی، یک بار دیگر همراه باخانواده های قربانیان، بر پیمان خویش برای دادخواهی جانباختگان دهه شصت و همه جانباختگان راه آزادی و دموکراسی تا روشن شدن حقیقت و محاکمه همه دست اندر کاران این جنایت ها تاکید کرده، از همه ایرانیان و آزادیخواهان در گوشه و کنار جهان می خواهیم تا با برپاکردن گردهمایی، تظاهرات، سمینار، سخنرانی، نمایشگاه عکس و ... یاد همه این جانباختگان را گرامی داشته و در رساندن فریاد داد خواهی و صدای قربانیان و خانواده های آنان به گوش مردم ایران و جهان، در هر کجا که هستند، با ما همراه شوند.


توجه:

دادنامه ای از سوی ده ها تشکل مدنی و صدها شخصیت سیاسی و مدافع حقوق بشر در خارج و داخل کشور، برای نجات جان زندانیان سیاسی و عقیدتی، با لینک زیر درست شده است. لطفا با امضای آن، از زندانیان پشتیبانی کنید و خواهان آزادی آنان شوید.
به ما کمک کنید تا بیشترین امضاها را جمع آوری کنیم. این امضا ها به آقایان احمد شهید و بانکی مون داده خواهند شد.
www.gopetition.com

نام نهادهای برگزار کننده

برگزار کنندگان
۱ ـ اتحاد برای ایران ـ بلژیک
۲ ـ اتحاد برای پیشبرد سکولار دموکراسی در ایران – آمریکای شمالی
۳ ـ اتحاد برای پیشبرد سکولار دموکراسی در ایران – لس آنجلس
۴ ـ انجمن پویا ـ کلن
۵ ـ انجمن دفاع از حقوق بشر در ایران ـ مونترال
۶ ـ انجمن زنان ایرانی ـ مونترال
۷ ـ انجمن فرهنگی ایرانیان ـ مرکز اتاوا و مناطق وابسته
۸ ـ ایران آزاد - کانون دفاع از حقوق بشر، آزادی و دموکراسی ـ آلمان
۹ ـ بنیاد اسماعیل خویی آتلانتا - امریکا
۱۰ ـ پشتیبانان دموکراسی و آزادی برای ایرا ن ـ آتلانتا ـ آمریکا
۱۱ ـ جامعه ی دفاع از حقوق بشر و دموکراسی در ایران ـ سوئد
۱۲ ـ جمعیت پشتیبانی از مبارزات دمکراتیک مردم ایران ـ کلن
۱۳ ـ ‫جمعیت دفاع از حقوق مردم ایران در اتریش
۱۴ ـ جنبش سبز لندن
۱۵ ـ جوانان و دانشجویان موج سبز ـ کلن
۱۶ ـ حامیان مادران پارک لاله – ایتالیا
۱۷ ـ حامیان مادران پارک لاله - ژنو
۱۸ ـ حامیان مادران پارک لاله ـ کلن
۱۹ ـ حامیان مادران پارک لاله ـ لس آنجلس/ ولی
۲۰ ـ حامیان مادران پارک لاله - مادران صلح دورتموند
۲۱ ـ حامیان مادران پارک لاله ـ وین – اتریش
۲۲ ـ حقوق بشر و دموکراسی‌ برای ایران
۲۳ ـ خانه همبستگی مهر ـ کلن
۲۴ ـ سکولار دموکراسی برای ایران- شیکاگو - امریکا
۲۵ ـ سکولار دموکراسی برای ایران- نیویورک ـ امریکا
۲۶ ـ شبکه همبستگی ملی ایرانیان - فرزنو ( کالیفرنیا)
۲۷ ـ کمیته ایرانیان نورد راین وستفالن
۲۸ ـ کمیته برگزار کننده یادمان کشتار سال ۶۷ اورلندو – فلورید
۲۹ ـ کمیته جوانان برای برگزاری یادمان جانباختگان راه آزادی در ونکوور - کانادا
۳۰ ـ کمیته مستقل ضد سرکوب شهروندان ایرانی - پاریس
۳۱ ـ کمیته ی دفاع از حقوق بشردر ایران – اتریش
۳۲ ـ مادران صلح مونترال
۳۳ ـ مونیخ همیار ایران
۳۴ ـ نسل آزادیخواه ایران ـ اتریش
‫۳۵ ـ نهاد دفاع از دمكراسى و آزادى در ايران - نداى ايران

پشتیبانان

۱ ـ انجمن مهرگان ـ گوتنبرگ
۲ ـ اتحاد برای پیشبرد سکولار دموکراسی در ایران- اورنج کانتی
۳ ـ اتحادیه علیه کلیه حقوق محفوظ برای جمهوری اسلامی (جهانی)
۴ ـ پشتیبانان حقوق بشر و دموکراسی در ایران ـ اسن
۵ ـ تئاتر ایران و آلمان ـ کلن
۶ ـ جامعه مدافعان حقوق بشر و دموکراسی هامبورگ
۷ ـ جمعیت دفاع از زندانیان سیاسی ایران ـ کلن
۸ ـ حامیان مادران پارک لاله - اسلو
۹ ـ حامیانِ مادرانِ پارکِ لاله ایران ـ هامبورگ
۱۰ ـ دانشجویانِ سبز برمن
۱۱ ـ سکولار دموکراسی برای ایران- واشنگتن دی سی
۱۲ ـ شبکه بلژیکی اقدام برای جدایی دولت و دین در کشور بلژیک(بخش فرانسوی زبان)
۱۳ ـ شبکه بلژیکی اقدام برای جدایی دولت و دین در کشور بلژیک (بخش هلندی زبان)
۱۴ ـ فدراسیون اروپرس
۱۵ ـ کمیته امریکاییان - ایرانیان پیشرو
۱۶ ـ گروه مدافعان حقوق بشر برای ایران اورلاندو – فلوریدا - امریکا
۱۷ ـ ندا برای ایران آزادہ (جهانی)
۱۸ ـ نهاد مردمی
۱۹ ـ همایشِ ایرانیانِ هامبورگ
۲۰ ـ همبستگی جهانی برای جامعه سکولار

******23rd Commemoration of the Massacre of Iranian Political Prisoners in 1988
Massacre, Genocide, and Crime Against Humanity by Islamic Regime of Iran


July 2011

Joint Invitation of Democratic and Human Rights Organizations for the

23rd Commemoration of the Massacre of Iranian Political Prisoners in 1988

Join us in remembrance of those who lost their lives in this National Tragedy

Twenty-three years have passed since Ayatollah Khomeini ordered his Death Commission to carry out the massacre of several thousand political prisoners in Iran. The massacre, which became known as the National Tragedy, is unmistakably a “crime against humanity.” The sheer magnitude of its victims shook the fabric of Iranian society to its core and even prompted some clerics and regime architects like Ayatollah Montazeri to initiate an inquiry into the nature and extent of the crimes.

The National Tragedy, which escalated from imprisonment and torture of intellectuals to the wholesale extermination of dissidents, conventionalized the use of violence against regime critics and cemented purges as a hallmark of the Khomeini ideology. Mass executions of former regime officials carried out just one day after the founding of the Islamic Republic marked the begining of the purges. In the first wave of killings, thousands of political prisoners demanding freedom and justice were killed. Faced with a predacious judicial system and denied legal representation, these prisoners, mostly young men and women, were put to death without being given a chance to say goodbye to their families. One by one, they were hung or executed by firing squad. The executioners did not even know the names of the prisoners they killed.

In the summer of 1988, eight days after Iran, at the behest of the United Nations, ended the Iran-Iraq war, Khomeini decreed death to all members of opposing political factions (including supporters of the mujahedin) and religious dissidents. This time death sentences were issued against any prisoner who had engaged in activities considered even remotely subversive, including reading of banned books. Intellectual prisoners became particular targets of the regime’s wrath. Many supporters of left-wing political groups were tortured and later executed. Death commissions, comprised of three members, were killing prisoners with uncanny speed. In three weeks, more than 3,000 prisoners were executed. After a 10-day pause of killing, thousands more were executed. The numbers killed and the speed by which executions had been carried were so overwhelming that the regime had little time to bury the bodies. Mass graves were used to accommodate the dead. Even twenty-three years after these tragic crimes, the victim’s families are still prevented from visiting their loved ones’ burial sites. Family members that do attempt to mourn at the burial sites face verbal and physical assaults from security forces.

Cleansing Iran of intellectuals and scholars has not ended with the National Tragedy. Khamenei continues to follow Khomeini’s example with his suppresive intellegnce service, hunting intellectuals both in and outside of Iran. He regularly orders crackdowns on young and peaceful citizens of Iran, such as members of the Green Movement, who simply seek justice and freedom for themselves, their families, and their beloved country.

Thirty-three years after the Islamic Republic of Iran (IRI) took power, arbitrary arrests, imprisonment, torture, rape, and execution of innocent people persists. Not one week goes by without news of arrests and persecution of those who want freedom and justice for their country. Despite this news, activists continue the fight for freedom of all political prisoners and prisoners of conscience. This is the demand of the Green Movement and of everyone who want justice and freedom for all.

As we take this time to recognize the National Tragedy and remember those who were killed, we must seize this opportunity to educate the International Community about past atrocities committed by the IRI and the crimes they continue to perpetrate against the citizens of Iran. It’s imperative for all activists and concerned individuals to raise awareness about these crimes against humanity and to publically support the victim’s families in their efforts to urge the International Criminal Court (ICC) to prosecute those responsible for the crimes that occured during the National Tragedy.

As activists and concerned individuals, we are determined to find justice for those courageous men and women who were viciously murdered in their pursuit of freedom and democratic principles. We request an investigation of the truth on this matter and urge the ICC to bring the perpetrators to justice. We also urge the United Nations to send reporters and investigators to assess present human rights conditions in Iran.

On the 23rd anniversary of this national tragedy, we invite all iranians who demand democracy and freedom, to remember those who were savagely murdered by the IRI, and honor them by sending their voices of justice and freedom to the pople of Iran and world, by joining and organizing different activities such as seminars, lecture, photo exhibitions, during month of August and September.


Contact: europerse@gmail.com

Signatairs:

organisaters

1 - Association de la défense des Droits de l'Homme en Iran – Montreal

2 - Association des femmes Iraniennes - Montreal

3 - Comité indépendant contre la répression des citoyens iraniens – Paris

4 - Esmail Khoi Foundation - Atlanta

5 - Florida for Human Rights in Iran -Orlando- USA

6 - Forum for Human Rights and Democracy in Iran - Sweden

7 - Gemeinschaft zur Unterstützung für die Rechte aller IranerInnen – Wien

8 - Iran-Freedom - Society to Support Human Rights, Freedom and Democracy - Germany

9 - Iranian National Solidarity Network [Fresno]

10 - Irans liberale Generation – Österreich

11 - Komitee zur Verteidigung der Menschenrechte im Iran-Österreich

12 - London Green Movement

13 - Madaran solhé Montreal

14 - Munich Help Iran (München hift Iran)

15 - Neda Iran – Supporters of a free and democratic Iran

16 - Organizing Committee for remembrance of 1367 Massacre - Orlando-Florida-USA

17 - People for Iran ( Atlanta)

18 - Persian Cultural Association – National Capital Regions – Ottawa Canada

19 - Rights and Democracy for Iran

20 - Secular Democracy For Iran (New - york)

21 - Supporters of "Mothers of Laleh Park "- Geneva

22 - Supporters of "Mothers of Laleh Park "- Italy

23 - Supporters of "Mothers of Laleh Park "- Mothers for Peace Dortmund

24 - Supporters of "Mothers of Laleh Park "- Mothers for Peace Dortmund

25 - Supporters of "Mothers of Laleh"/ Valley- LA

26 - Union for Advancement of Secular Democracy in Iran -North America

27 - Union for Advancement of secular Democracy in Iran ( Los Angeles)

28 - United for Iran - Belgium

29 - Vancouver Youth Committee for Commemorating the Lives Lost for Freedom in Iran-Canada

30 - Wiener Solidarität mit trauenden Muttern in Iran

Supporters

Deutsch-iranisches Theaterforum e.V.
Fédération Europerse
Florida for Human Rights in Iran - Orlando - USA
Global Solidarity for Secular Society -International
Green student of bremen university
Iran All Rights Reserved Coalition (global)
Le RAPPEL-Francophone, Réseau d'Action pour la Promotion d'un Etat Laïque - Belgique
Le RAPPEL-Néerlandophone, Actienetwerk voor de scheiding tussen staat en geloof – Belgium
Ma Hasteem
Neda for A Free Iran ـ Global
Progressive American-Iranian Committee - USA
Secular Democracy for Iran Washington DC
Solidarität mit den Müttern von Parke Laleh im Iran – Hamburg
Supporters of "Mothers of Laleh Park "- Oslo
The New Iran
Union for Addvancement of Secular Democracy in Iran- Orange County - USA
Unterstützer der Menschenrechte und Demokratie im Iran
Verein zur Verteidigung der Menschenrechte und Demokratie e.V. - HamburgPETITION

We strongly support all demand of the political prisoners and hold the Islamic Republic of Iran accountable for their health and well being.

http://www.gopetition.com/petitions/save-the-lives-of-political-prisoners-in-iran.html


******


Crime Contre l'Humanité par le Régime Islamique d'Iran

Juillet 2011

Appel commun de toutes les organisations de défense de la démocratie et des droits humains iraniens pour réclamer justice et commémorer l’assassinat des opposants dans les années 1360 (1982-1992) en Iran

Juillet 2011

Il y a 23 ans, plusieurs milliers de prisonniers politiques ont été assassinés dans les prisons en Iran. L’ordre de ces exécutions inhumaines venait de l'Ayatollah Khomeini, le leader et fondateur de la République islamique d’Iran; ce qui a par la suite incité un groupe de ses fidèles les plus fanatiques à exécuter tous les «athées et opposants» en prison.

Ce massacre, qui par son ampleur doit être qualifié de «crime contre l’humanité», défie l’imagination. Seul le témoignage courageux de l’Ayatollah Montazeri a permis de divulguer la sauvagerie du régime et de certains de ses fidèles les plus intégristes.

La «catastrophe nationale» que furent les assassinats des années 1980 est la conséquence du plan d'éradication de toute personne s’éloignant de la «Velayat Faghih» (Soumission totale au guide suprême). Ce massacre collectif a débuté dès le lendemain de l’instauration de la république islamique. À partir de juin 1982, Khomeini et ses fidèles intégristes ont profité du manque d’expérience et de l’absence de solidarité parmi les forces progressistes pour lancer leur première grande vague de purges politiques. Durant cette opération, des milliers de prisonniers politiques en quête de justice et de liberté ont été fusillés ou pendus devant les murs de la prison d’Évin sans procès et en l’absence d’avocat, sans que leurs familles soient informées ni qu’elles puissent leur dire au revoir.

Le 22 Juillet 1988, l'Ayatollah Khomeini fut forcé d’accepter à contrecœur la trêve proposée par l’ONU pour mettre fin à 8 ans de guerre avec l’Irak. Huit jours plus tard, il donna l’ordre d'exterminer tous les prisonniers sympathisants du groupe des «Mojahedins du peuple» s’opposant à son régime.

La tuerie ne s’est pas restreinte à ces jeunes condamnés à des années de prison pour avoir lu des livres controversés. Les foudres du leader sont tombées plus loin encore pour englober tout autre prisonnier opposé au régime islamique. Des comités ont été formés pour accélérer l’assassinat des prisonniers. En 30 jours, plus de 3000 prisonniers furent exécutés. Après un arrêt de 10 jours, l’exécution des prisonniers politiques qui refusaient de se soumettre à la foi et aux traditions Islamiques a repris de plus belle. Le nombre et la cadence des exécutions étaient tels que les cadavres ont été enterrés dans des fosses communes.

23 ans plus tard, les familles éprouvées n’ont toujours pas le droit de se recueillir sur les tombes ou les emplacements présumés de leurs êtres chers et chaque fois, elles font face aux insultes, humiliations et coups de la part des forces de sécurité.

Ces vagues de tuerie idéologique continuent encore sous le règne du nouveau leader suprême, l'Ayatollah Khameinei. L’assassinat des intellectuels de toutes tendances se poursuit à l’intérieur et à l’extérieur du pays aujourd'hui. Ainsi, 33 ans après l’instauration du régime islamique, les vagues d’arrestation, d’emprisonnement, de torture, de viol et d’exécution des défenseurs de la liberté continuent à peser sur la société au point de placer la libération de tous les prisonniers politique au centre des demandes des Iraniens démocrates.

À la veille de l’anniversaire de cette catastrophe nationale, il nous incombe de commémorer le décès de ces victimes et d’alerter l’opinion publique internationale pour s’assurer que le souvenir de cette horreur ne soit pas effacé de notre mémoire collective. Les Iraniens et les familles des victimes insistent encore et toujours sur la nécessité d’un procès ouvert pour juger les responsables et les instigateurs de ces crimes historiques. La désignation d’un rapporteur spécial de l’ONU pour les droits de l’Homme pour l’Iran est le résultat de ces efforts.

En ce 23ème anniversaire de ces évènements dramatiques, nous, organisations démocratiques iraniennes, renouvelons notre engagement envers ces victimes et unissons notre voix à celles des familles pour demander que la lumière soit faite sur ces meurtres et que les responsables soient traduits en justice. En appui à cette demande, nous invitons tous les Iraniens et défenseurs des droits humains à travers le monde à commémorer cet anniversaire par des rassemblements, séminaires et expositions aux mois d'août et septembre, afin que ces meurtres ne soient pas oubliés.

Contact: europerse@gmail.com

Si votre organisation désire soutenir notre action, contactez – nous.

Signatures:

organisateurs

1 - Association de la défense des Droits de l'Homme en Iran – Montreal

2 - Association des femmes Iraniennes - Montreal

3 - Comité indépendant contre la répression des citoyens iraniens – Paris

4 - Esmail Khoi Foundation - Atlanta

5 - Florida for Human Rights in Iran -Orlando- USA

6 - Forum for Human Rights and Democracy in Iran - Sweden

7 - Gemeinschaft zur Unterstützung für die Rechte aller IranerInnen – Wien

8 - Iran-Freedom - Society to Support Human Rights, Freedom and Democracy - Germany

9 - Iranian National Solidarity Network [Fresno]

10 - Irans liberale Generation – Österreich

11 - Komitee zur Verteidigung der Menschenrechte im Iran-Österreich

12 - London Green Movement

13 - Madaran solhé Montreal

14 - Munich Help Iran (München hift Iran)

15 - Neda Iran – Supporters of a free and democratic Iran

16 - Organizing Committee for remembrance of 1367 Massacre - Orlando-Florida-USA

17 - People for Iran ( Atlanta)

18 - Persian Cultural Association – National Capital Regions – Ottawa Canada

19 - Rights and Democracy for Iran

20 - Secular Democracy For Iran (New - york)

21 - Supporters of "Mothers of Laleh Park "- Geneva

22 - Supporters of "Mothers of Laleh Park "- Italy

23 - Supporters of "Mothers of Laleh Park "- Mothers for Peace Dortmund

24 - Supporters of "Mothers of Laleh Park "- Mothers for Peace Dortmund

25 - Supporters of "Mothers of Laleh"/ Valley- LA

26 - Union for Advancement of Secular Democracy in Iran -North America

27 - Union for Advancement of secular Democracy in Iran ( Los Angeles)

28 - United for Iran - Belgium

29 - Vancouver Youth Committee for Commemorating the Lives Lost for Freedom in Iran-Canada

30 - Wiener Solidarität mit trauenden Muttern in Iran

Supporteurs

Deutsch-iranisches Theaterforum e.V.
Fédération Europerse
Florida for Human Rights in Iran - Orlando - USA
Global Solidarity for Secular Society -International
Green student of bremen university
Iran All Rights Reserved Coalition (global)
Le RAPPEL-Francophone, Réseau d'Action pour la Promotion d'un Etat Laïque - Belgique
Le RAPPEL-Néerlandophone, Actienetwerk voor de scheiding tussen staat en geloof – Belgium
Ma Hasteem
Neda for A Free Iran ـ Global
Progressive American-Iranian Committee - USA
Secular Democracy for Iran Washington DC
Solidarität mit den Müttern von Parke Laleh im Iran – Hamburg
Supporters of "Mothers of Laleh Park "- Oslo
The New Iran
Union for Addvancement of Secular Democracy in Iran- Orange County - USA
Unterstützer der Menschenrechte und Demokratie im Iran
Verein zur Verteidigung der Menschenrechte und Demokratie e.V. - HamburgPETITION

Vous trouvez ci-dessous le lien d'une pétition en faveur de la libération des prisonniers politiques et conscience en Iran.

Le texte et la revendication énoncent simplement que:

Nous exigeons la libération de tous les prisonniers politiques en Iran.

Merci d'avance de signer cette pétition et la transférer à votre mailing liste.

http://www.gopetition.com/petitions/save-the-lives-of-political-prisoners-in-iran.htmlgoogle Google    balatarin Balatarin    twitter Twitter    facebook Facebook     
delicious Delicious    donbaleh Donbaleh    myspace Myspace     yahoo Yahoo     


نظرات خوانندگان:

امضا
Iran Secular ایران سکولار
2011-09-19 23:32:10
www.iransecular.org

Want see invisible comments
آراز فنی
2011-08-25 11:11:24
سلام دوستان عزیز در عصر نو. علاقمند بودم که نظر این سه خواننده را بدانم. چگونه می شود به این نظریات دسترسی پیدا کرد؟
با مهر
آراز

دانشجوی رشته جامعه شناسی
البرز جواهری لنگرودی
2011-08-16 18:05:45

فعال حقوق بشر مقیم آلمان
گلناز غبرایی لنگرودی
2011-08-16 18:04:23

فعال حقوق بشر مقیم آلمان
هادی جواهری لنگرودی
2011-08-16 18:03:08

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد