logo

آن ها شکست خورده اند

چهار شنبه ۱۰ تير ۱۳۸۸ - ۰۱ ژوييه ۲۰۰۹

مسعود فتحی

fathi.jpg
بالاخره شورای نگهبان هم مهر تائید برکودتای انتخاباتی را رسما اعلام داشت. از نهاد تحت فرمان آقای خامنه ای انتظاری جز این هم نبود. تاراج ده ها میلیون رای مردم بدون همکاری همین شورای نگهبان میسر نبود. اکنون آقای خامنه ای و دستگاه تحت فرمان او رئیس جمهور خود را علیرغم رای مردم، رسما انتصاب کرده اند، اما از هم اکنون روشن است که دولت منتصب دستگاه قدرت آقای خامنه ای فاقد وجاهت قانونی حتی با استناد به قوانین موجود کشوراست. این دولت هنوز تشکیل نشده، ده ها میلیون از مردمی را که در ۲۲ خرداد با امید به تغییر بر سر صندوق های رای رفتند، به عنوان مخالفان سرسخت خود حاضر و آماده در صحنه دارد.
کودتاگران در مخیله شان هم نمی گنجید که این گام آخر را با این همه تاخیر و این چنین بی رونق بردارند. همه تدارکات برای اتمام کار در همان فردای انتخابات فراهم شده بود. پیام عجولانه «رهبر» و بعد هم مهر تائید شورای نگهبان و جشن و سرور رئیس جمهور قلابی و مصادره ۴۰میلیون رای مردم به نام رای اعتماد به نظام و متقلبان این نظام. اما حوادث به گونه ای دیگر رقم خوردند. ده ها میلیون رای دهنده در حیرت از این همه وقاحت متقلبان، در دفاع از رای خود به خروش آمدند. آراء خاموش خود را این بار در راهپیمائی ها فریاد کردند و تمام کشور را با این فریاد ها به لرزه درآوردند. طنین این فریاد ها نه فقط ایران را فراگرفت، که آسمان تمام جهان را شکافت. این باردیگر کسی شکایت به «پیشگاه خداوند» نبرد و حقیقت را با صاحبان رای و با ملت در میان گذاشت. از «بداخلاقی» گله نکرد، نام واقعی آن چه را که اتفاق افتاده بود بر زبان آورد. در چنین هنگامه ای هم بود که عتاب ها و خطاب ها کارگر نیفتاد. تمدید نمایشی مهلت «بررسی» شکایات از طریق «مراجع قانونی» کمکی نکرد. کسی به مصادره رای مردم صحه نگذاشت. دست آخر شورای نگهبان دست از پا دراز تر، بعد از یک شمارش نمایشی ده درصد آراء اعلام کرد که تقلبی صورت نگرفته است و بار دیگر به مردم دروغ گفت و بر شعور آن ها توهین کرد.
مردم هنوز فراموش نکرده اند که به چه کسی رای داده اند و مهم تر از آن، چه می خواستند. جنبشی که حول انتخابات دهم و در جریان مبارزات انتخاباتی شکل گرفت و در اعتراض به کودتای انتخاباتی ابعاد اجتماعی بی نظیر خود را به نمایش گذاشت، زنده است. بازداشت ها، هجوم های شبانه به خانه ها، یورش های سبعانه به تجمعات مردم و تیراندازی به سوی آنان، قادر نخواهد بود بر خواست و اراده میلیونی مردم این آب و خاک از زن و مزد و پیر و جوان خللی وارد کند. این سیل خروشان هر جا که فرصتی پیدا کند، سد های سرکوب را درهم خواهد شکست. امروز دیگر حلقه محاصره حول استبداد تنگ تر شده است. هر اقدام جنون آمیز دیگری از سوی کودتاگران می تواند حلقه حول آنان را تنگ تر نموده و نقطه پایانی بر حیات سیاسی آنان بگذارد.
کودتاگران اگرچه با زور و سرکوب، ارعاب و کشتار مردم هم چنان قصد دارند که مترسک خود را بر مسند ریاست جمهوری بنشانند و این جلوس بی شوکت را جشن بگیرند، اما خود بهتر از همه می دانند که شکست خورده اند و دولت آن ها از همین امروز در چالش رو در رو با ده ها میلیون معترض قرار دارد.
انتخابات ۲۲ خرداد از نظر اکثریت مردم ایران انتخاباتی باطل شده است. نتایج اعلام شده نتایجی واقعی آن نیستند. دولت برآمده از این نتایج را هیچ کس به رسمیت نخواهد شناخت. مبارزه علیه آن از طریق گسترش نافرمانی و همه اشکال ممکن اعتراض مدنی ادامه خواهد یافت.

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد