logo

ریشه های یهودستیزی در کجاست؟

چهار شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷ اوت ۲۰۱۶

کوروش گلنام

کتاب "دروغی که هر گز نخواهد مرد"،
کتابی برای آنان که در جستجوی حقیقت هستند.
نوشته قاضی برجسته اسراییلی، بانو هداسا بن عیتو
برگردان: بانو فرنوش رام

".... برای ایجاد محبت و هم بستگی میان مردم، به افرادی عادل نیاز است ولی برای ایجاد نفرت و دامن زدن به تنفر و هراس از دیگران، به یک نادان بیشتر نیاز نیست."

ص 276، از سخنان جورج فرانک دینگ منز(1)، استاد زبان و مباحث مربوط به دنیای مسیحیت در دادگاه شهر گراهامز تاون آفریقای جنوبی در سال 1934 در پشتیبانی از یهودیان

پیش گفتار:

سال گذشته سفری به قرانسه و شهر استراسبورگ داشتم. روزی در میدان مرکزی و پر از جنب و جوش شهر، چندین جوان دختر و پسر اعلامیه هایی پخش می کردند که یکی نیز به دست من رسید. در این دوران پر آشوب که ترور زیر نام"الله و اکبر" در سراسر جهان و به ویژه در همین فرانسه، هر روز دامنه بیشتری یافته است، با شگفتی دیدم که متن اعلامیه علیه اسراییل است و از مردم خواسته شده است که از خرید آن چه که تولید اسراییل است خود داری کنند و در این باره لیستی نیز از برخی کالاهای تولیدی اسراییل ارائه داده بودند. به یاد جوانی های خود افتادم که بدون هیچ گونه آگاهی درستی از آن چه در دورانی دراز از تاریخ، بر یهودیان گذشته است، تنها به سبب پشتیبانی احساسی از فلسطینی ها، ضدیتی کور با کشور اسراییل داشتم.

در آینده من در باره جنبش فلسطین و آعاز برنامه های ترور، گروگانگیری، جعل سند و سوء استفاده از جوانان پر شور در دیگر کشورها و .... به بهانه مبارزه با اسراییل و یهودیان خواهم نوشت و نشان خواهم داد که آن ها چگونه سیاست "هدف وسیله را توجیه می کند" را در پیش داشته و حتا با نازیست ها و فاشیست هایی که پس از شکست در جنگ جهانی دوم، از مجازات گریخته و گاه با نام های ساختگی در کشورهای گوناگون بر همآن بستر فکری ضد یهودی به شدت کوشش می کرده اند، همکاری داشته اند.

****

پیوند ها به بهانه پشتیبانی از فلسطین

باید از خود پرسید که چگونه بوده است که هم جکومت تزاری روسیه، هم نازیست ها و فاشیست ها در آلمان، ایتالیا، فرانسه، سویس و...هم مسلمانان در بیشتر کشورهای عربی و غیر عربی مسلمان برای نمونه اندونزی، هم کمونیست ها و سازمان های مترقی و آزادی خواه در پشتیبانی از فلسطینی ها، ضد اسراییل و در حقیقت علیه یهودیان بوده اند. در این زمینه شوروی پیشین و شماری کشورهای یلوک شرق با آنان که پیش از این نام برده شدند، نه به آن روشنی و شدت، هم ساز بوده و متحد آنان بوده اند. اگر چه می بایست این نکته را یاد آور شد که همیشه انسان هایی شریف، با وجدان و آزادی خواه نیز در همه این کشورها و سازمان ها موجود بوده اند که با سیاست های ضد بهودی مخالف بوده اند و گاه یاری های شایان و ارزشمندی به یهودیان کرده اند که در این کتاب نمونه های روشن و درخشانی از آن به میان آمده است. شهادت ها به سود یهودیان از سوی شخصیت های مهم روسی در دادگاه برن از آن میان است. یکی از برجسته ترین شاهدان این دادگاه، پرفسور بوریس نیکلایوسکی(2)، مورخ بزرگ روسی بوده است.

ضدیت و دشمنی با اسراییل در نهاد خود حتا اگر انکار شود، به گونه ای روشن ضدیت با یهودیان به ویژه آنان که ساکن اسراییل هستند را نیز شامل می شود زیرا به دلیل رنج ها و آوارگی های فراوان یهودیان و ویژگی های تاریخی و پر فراز و نشیب تشکیل کشور اسراییل و رویدادهای خونین پس از آن، رابطه دولت ها و سیاست مردان اسراییل با مردم بیشتردر هم تنیده و همبستگی و نزدیکی بیشتری میان آنان وجود داشته و دارد تا این مناسبت میان دولت و مردم در دیگر کشورها. در آن چه مربوط به میهن ما ایران است می توان به موضع گیری های دهه ها از سوی سازمان های چپ، مذهبی و یا ملی گرایان ایران در پشتیبانی همیشگی از فلسطینی ها اشاره داشت. امروز نیز که حکومت اسلامی ایران که اینک 38 سال است با دروغ، نیرنگ، جنایت، خیانت، زور و سرکوب در ایران حاکم شده است، به سردمدار یهودی ستیزان جهان مبدل گشته و با دشمنی کور و بی پشتوانه در این راه، آسیب هایی جدی به ایرانیان وارد نموده و بخش فراوانی از سرمایه های مردم ایران را به باد داده است.

کتاب "دروعی که هرگز نمی میرد"

این کتاب با پژوهش پی گیر و شش ساله بانو هداسا بن عیتو، قاضی ارشد و بر جسته اسراییلی که سال ها در یونسکو و سازمان ملل نیز کار و کوشش داشته، تهیه شده است. کتاب، روشنگری در باره یک جعل بزرگ تاریخی منتسب به یهودیان یعنی کتاب"پروتوکل مشایخ یهود" است که تا کنون به زبان های گوناگون بارها و بارها از سوی یهودی ستیزان در سراسر جهان انتشار یافته است.

کتاب در 402 صفحه و تا کنون به ده زبان منتشر شده است. برگردان فارسی آن، که با کوشش بانو فرنوش رام به روانی و خوبی انجام گرفته است را من در اینترنت در سایت رادیو اسراییل در آدرس زیر،( ستون نخست سمت راست)، خوانده ام:

http://radis.org/live/

روند آغاز و چگونگی پژوهش ژرف و گسترده در این زمینه را نویسنده خود در پیش گفتار کتاب به خوبی روشن ساخته است. او این کتاب را به بستگان فتل عام شده خود در جریان هولوکاست تقدیم کرده است.

روش پژوهش در این کتاب

ایشان به کشورهای گوناگون سفر کرده، با بازماندگان برای نمونه دادگاه تاریخی برن سویس در 1935، گفت و گو کرده است. همه سند های تاریخی این دادگاه و چند دادگاه دیگر در باره یهودیان در کشورهای گوناگون را به دقت و با سخت کوشی بررسی نموده و همه را با نام و نشان به میان آورده است. گاه شمار نام ها و وابستگی های آنان به موضوع، چنان پیچیده و در هم می شود که کار بر خواننده سخت می گردد. برای نمونه در فصل ششم کتاب با تیتر: "تصمیم های دشوار" از ص 144 به بعد که خواننده باید بردباری و حوصله داشته باشد. بنا بر ماهیت کار این پژوهش، گاه موضوعی چند بار تکرار شده است که این نیز به سبب تشابه در کوشش های یهودی ستیزان در کشورهای گوناگون بوده است. ولی این ها از ارزش کار دقیق ولی پر زحمت بانوی نویسنده کتاب نکاسته است. نویسنده با پی گیری ای قابل تحسین ریشه های جعل کتاب "پروتوکل مشایخ یهود" که رو نویسی از بخش هایی از کتاب "گفتگو در جهنم"، که دیالوگی خیالی بین منتسکیو و ماکیاولی است و در افشای سیاست های ناپلئون سوم در فرانسه است، رانشان داده است. کتاب "گفتگو در جهنم" که بنام "گفتگو" نیز نامیده شده است، وسیله "موریس ژولی"(3) در پانزدهم اکتبرسال 1864 یعنی بیش از 40 سال پیش از کتاب جعلی پروتوکل مشایخ یهود(نخستین چاپ پروتوکل در روسیه به سال 1906 متشر شده است)، نگاشته شده و به سبب ترس از گرفتاری، نه در فرانسه که در ژنو و در 324 صفحه منتشر شده است. بنا بر پژوهش بانوی نویسنده و تکیه بر سند های موجود، کتاب پروتوکل مشایخ یهود، مو به مو از این کتاب و در دست نویس نخست از دید کارشناسان، سست و پر از ایرادهای دستوری کپی برداری شده و به جای نام ناپلئون نام یهودی ها جایگزین شده است. شرح مفصل این ماجرای ننگین را باید در کتاب خواند. نویسنده توانسته است دروغ ها و تهمت هایی که بیش از یک قرن وسیله این کتاب در سراسر جهان علیه یهودیان انتشار یافته است را به خوبی آشکار سازد. کتابی است بسیار روشنگر که از دید من همه و به ویژه ما ایرانیان باید آن را بخوانیم. حساسیت ما نسبت به موضوع دروغ ها و جعل هایی که در باره اسراییل و یهودیان ساخته اند می باید بیش تر از دیگران باشد زیرا یکی از پایه های اصلی سیاست های شوم و ضد ایرانی حکومت اسلامی ایران، همین دشمنی با اسراییل( و چنان که آمد در نتیجه یهودیان) است. حکومت کنونی ایران برای فریب دیگران و با حیله گری، به یهودیان باقی مانده در ایران که امکان گریز از ایران پس از انقلاب را نداشته اند(از 120 هزار یهودی پیش از انقلاب در ایران، تتها 30 هزار تن باقی مانده اند یعنی سه چهارم آنان میهن خود را ترک کرده اند)، این امکان را داده است که حتا نماینده ای در مجلس هم داشته باشند و این نماینده البته باید شعار "مرگ بر اسراییل" سر دهد و هر گاه نیاز باشد از آزادی یهوریان در ایران سخن بگوید:

"نماينده يهودي[سیامک مره صدق، رئیس پیشین انجمن یهودیان] در مجلس شوراي اسلامي گفت يهوديان ايران هرگز شصتمين سال جنايات اسرائيل را جشن نمي‌گيرند.....رئيس انجمن يهوديان ايران با انتقاد از سياست‌هاي رژيم صهيونيستي در قبال فلسطينيان به ويژه در نوار غزه گفت، اسرائيل رفتار غيرانساني دارد و كشتار فلسطينيان بي‌گناه روزمرگي اسرائيل است. "به نقل از عصر نو،18 اردیبهشت 1387 این آقا نماینده دوره های هشت، نه و ده مجلس بوده و هست.

"مره صدق، در واکنش به نبرد ۲۰۱۴ اسرائیل و غزه، گفت: «جنایات رژیم صهیونیستی در قبال مردم فلسطین، یادآور رفتار صدام حسین با مناطق شیعه‌نشین عراق و رفتارهای آلمان نازی در دوران جنگ جهانی اول و دوم علیه بشریت است و هیچ توجیه منطقی، عقلی و سیاسی برای آن قابل بیان نیست." ویکی پدیا، دانشتامه آزاد، در باره مره صدق.

آنان می توانند در مراسم سنتی خود زیر کنترل و با حساب و کتاب های امنیتی حکومت، در ظاهر آزاد باشند ولی تا کنون آیا شنیده و دیده شده است که این نماینده بتواند در باره سیاستهای ضد مردمی و جنایت های حکومت اسلامی ایران اعتراضی کرده باشد! او مهره خوبی در دست حکومت اسلامی برای تبلیغ و ریا کاری است و در سفر روحانی به سازمان ملل همراه او بوده و بنا بر گفته خودش در آن جا در همه جلسه ها شرکت داشته است!

برای افشای دروغ ها، سیاست های ضد مردمی و ضد ایرانی حکومت اسلامی و اوباش وابسته به آن، نیاز است که این کتاب افشا گر به دقت خوانده شده و به دیگران معرفی شود.

سخن آخر

" هنگامی که به یک دروغ گو تریبون و بلندگویی در یک مباحثه مشروع داده شود، او پیشاپیش موفق شده است وبه هدف خود رسیده است زیرا تنها نیاز او همین است که او را به رسمیت بشناسند. در این وضعیت، توده ی اغلب نا آگاه، به قضاوت فرا خوانده می شود. اگر دروع گو از خرافه های مورد پذیرش توده ها استفاده کند، تیرش بهتر به هدف خورده است. اگر به نفرت دیرینه مشروعیت بخشد، فبها. اگر برای معضلات و دردهایی که جامعه را در آتش خود انداخته، توجیه هایی مطرح کند، براستی که در مقبولیتش بسیار مؤثر عمل کرده است. حال این دروع گو اگر انگیزه و جاه طلبی زیاد هم داشته باشد، دیگر موفقیت کامل او تضمین شده است." ص 221 همآن

تفسیری بهتر از این برای خمینی و خامنه ای نمی توان یافت!

سه شنبه 26 مرداد 1395 ـ 16 اوت 2016
کوروش گلنام

زیرنویس:


George Frank Dingemans, Grahamstown - 1

Boris Nikolaevsky, 1887-1966 - 2

Maurice Joly, 1829 - 1878 - 3

مهمترین کتابش همین گفتگو در جهنم است:

Dialouge aux enfers

".... موریس ژولی می خواست ثابت کند که تنها ابزار برای توانمند شدن یک دیکتاتوری، یک بحران اقتصادی و یک دشمن خیالی است که سبب تهیج افراد جامعه شود و زمینه ساز سر بر آوردن یک فاشیست شود که خود را ناجی ملت بنامد." ص 211، دروعی که هرگز نخواهد مرد.

این همآن سیاستی است که خمینی و جانشین امروزیش دنبال کرده اند. آیا کاربرد واژه همیشگی "دشمن" در گفته های علی خامنه ای، نیازی به تفسیر دارد؟نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد