logo

معرفی کتاب «حتما ًراهی هست »

بهمن امینی ناشر، معصومه شاپوری ویراستار، دکتر حسن مکارمی روانکاو و بیژن حکمت فعال سیاسی
فیلم از : فرهمند رکنی

پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۲ ژانويه ۲۰۱۵دکتر صدیقه وسمقی شاعر، نویسنده و فعال سیاسی، عضو و سخنگوی اولین دوره شورای شهر تهران بود. او در مقدمه کتاب «حتماً راهی هست» می‌گوید:

«سرنوشت دوره اول شورای شهر تهران را همه با هم رقم زدند. این سرنوشت نتیجه تلاش‌ها و اشتباهات همه ماست؛ از چپ تا راست، از موافق تا مخالف اصلاحات، هم کسانی که در صحنه بودند و شاید نقش آن ها پررنگ‌تر جلوه کند و هم اشخاص، گروه‌ها و نهادهایی که در پشت صحنه نقش‌آفرینی می‌کردند و خواننده درخواهد یافت که نقش آنان کمتر از نقش بازیگران صحنه نبود. اما ما چنین تربیت نشده‌ایم که جست و جو کنیم تا اشتباهات را بیابیم و آن را اصلاح کنیم تا گام بعدی را در جای محکم‌تری بگذاریم. زیرا همه ما خودخواه و لجبازیم. بی‌آنکه شایسته باشیم، مغروریم و خود را مبرا از اشتباه دانسته، به اشتباهات یکدیگر می‌خندیم و نمی‌دانیم که تجربه‌ها و اشتباهات، متعلق به همه جامعه و ملت است و همه باید از این درس‌ها عبرت بگیریم. اگر بپذیریم که هزینه تجربه‌های اجتماعی را بیش از افراد و گروه‌ها، ملت می‌پردازد؛ در آن صورت تجربه‌ها را سرمایه‌های ملی خواهیم دانست نه زباله‌های دور‌ریختنی.

...

کتاب حاضر بر اساس یادداشت‌های روزانه نگارنده در تمام عمر شورای اول و نیز اسناد و مدارک گردآوری شده نگاشته شده است. کتاب حاضر بیان قریب به چهار سال تجربیات و واقعیات دوره اول شورای شهر تهران از زاویه نگاه نگارنده است. تجربیات و واقعیاتی که همه در آن سهیم بوده‌اند و فقط دستاورد اعضای شورای شهر نیست. واقعیاتی که حتی بدتر از آن، در همه سازمان‌ها و نهادهای کشور وجود دارد. پس هیچ کس نباید غره شود که شخصیت‌های این کتاب چنان‌اند و ما چنین. شاید با بیان و یادآوری تجربیات و واقعیات و رویدادها فرجی شود. به خود آییم و راه را بیابیم. باید جست و جو کرد. حتماً راهی هست».google Google    balatarin Balatarin    twitter Twitter    facebook Facebook     
delicious Delicious    donbaleh Donbaleh    myspace Myspace     yahoo Yahoo     


نظرات خوانندگان:


ناظر
2015-01-23 10:14:37
امید است که خانم ورزیده و فرهیخته ای چون سرکار خانم دکتر وسمقی بعد از جلسه ی لازم معرفی کتاب ارزشمندشان و اظهارات سنجیده، پر محتوی، و بر مبنای واقعیت های ملموس و ثجربی خویش، وسوسه ی بحث های "روشنفکرانه" و انتزاعی مرسوم در خارج برشان ندارد و خاطره استدلال های محکم و روشن ذهن فعال خود را باافتادن در راه نظریه بافی های گنگ و دو پهلووغیر قابل اثبات و خود نمایانه ، مخدوش ننمایند.

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد