logo

اطلاعیه شماره ۱۰ کمیته دفاع از رضا شهابی

رضا شهابی به خواسته ی جنبش کارگری اعتصابش را پایان داد

پنجشنبه ۱ دی ۱۳۹۰ - ۲۲ دسامبر ۲۰۱۱

reza-shahabi2.jpg
غروب روز پنجشنبه یکم دیماه ۹۰ رضا شهابی پس از ۳۰ روز اعتصاب غذا، درخواست خیل کثیری از کارگران و فعالان کارگری و تشکل ها و نهاد های مختلف را که به کمیته دفاع از رضا شهابی واصل شده بود را پذیرفت و قبول کرد که اعتصاب غذایش را پایان دهد.
رضا اعلام کرد من به درخواست های اینهمه کارگر و فعال کارگری و نهاد های مختلف که به کمیته دفاع از من پیام فرستاده اند و خواستار پایان دادن به اعتصاب شده بودند احترام قائلم.اگرچه بنا داشتم تا پای مرگ به اعتصاب ادامه دهم، اما اکنون بیش از این نمیتوانم قبول کنم که به این همه درخواست کماکان پاسخ منفی دهم.من بین انتخاب خودم و خواسته ی جنبش کارگری دومی را میپذیرم و به احترام همه ی آنها از تصمیم خودم مبنی بر ادامه ی اعتصاب میگذرم.
پزشکان رضا اعلام کرده اند علائم حیاتی رضا شهابی در وضعیت بحرانی قرار دارد و او علاوه بر ضعف مفرط دچار کم خونی شدید نیز شده است.
اعضای خانواده ی شهابی نیز اعلام کرده اند که اکنون مسوولان قضایی که اینهمه قول مساعد داده اند که برای آزادی رضا سریعا اقدام کنند لازم است بعد از 20 ماه سرگردانی و فشار و بلاتکلیفی و فشار های روحی و جسمی برای آزادی این کارگر دربند اقدام نمایند.
کمیته دفاع از رضا شهابی با اعلام هشدار نسبت به وضعیت جسمی بحرانی رضا ، خواستار سرعت دادن به روند معالجه ی وی و حرکت مسوولان قضایی برای فراهم کردن آزادی بی قید و شرط این کارگر دربند میباشد.
کمیته دفاع از رضا شهابی – ساعت ۵ عصر پنجشنبه ۱ دیماه ۹۰


google Google    balatarin Balatarin    twitter Twitter    facebook Facebook     
delicious Delicious    donbaleh Donbaleh    myspace Myspace     yahoo Yahoo     


نظرات خوانندگان:

تبریک
یک رفیق
2011-12-23 07:50:19
رضا جان این مقاومت مردانه رابه تو تبریک میگویم چه بقول بعضیهابا دیگر مبارزان کارگری همراه باشی یا نه.هدف تمامی مبارزان این راه یکی میباشدو ان چیزی نیست غیراز رسیدن به حق وحقوق کامل تمامی زحمتکشان وبا احترام به تمامی مبارزان راه ازادی در هر جبهه از نبرد از بنیان گذاران اولیه این راه تا حال وبا هر فکر وعقیده ومرام که بسیاری جان برسر عقیده نهادند ونامشان در تاریخ جاودان شد و با این امید که کوردلان بدانندکه این راه را پایانی نیست و هیچ کس را یارای مقاومت در مقابل این زنان ومردان مبارز نیست چون کسی که پای در این میدان میگذارد دست از جان شسته .به امید پیروزی.

او را خراب نکنيد لطفا
دوست
2011-12-22 23:02:39
چيزی که مرا رنج می دهد اين است که گويا (از سر حسن نيت، و نه سوء نيت البته) «کميته دفاع از رضا شهابی»، اصرار غير معقولی دارد که مبارزه جاری در ايران را ناديده بگيرد و همه چيز را منحصر در مبارزات کارگری کند.
اين همه مبارزان راه آزادی، اين همه فعالان شرافتمند و زجر کشیده و زندان رفته و همه چيز، از جان و مال و فرزند و خانواده و خان و مان در راه مردم نهاده، از برادر و دوست و همدرد گرامی خود رضا شهابی در خواست کرده بودند که به اعتصاب غذای خود پايان دهد، و او نيز در اجابت به همه اين درخواست ها چنين کرده است.
من فکر نمی کنم که او از اين مرزبندی های قالبی شما که در همان اولين اطلاعيه اتان هم به روشنی فرياد می کشد راضی باشد. خرابش نکنيد لطفا. به خاطر هيچ و پوچ. و به خاطر ديگرانی که فکر نمی کنم دوستان واقعی او و شما باشند، و در پی اثبات خود به نفی ديگران دست می زنند.

او مبارزی است در جمع به هم پيوسته و از هم جدايی ناپذير مبارزان آزادی خواه ايران. پيروزی او که بخشی از پيروزی کل جنبش است مبارک باد. و به اميد آزادی او وهمه زندانيان سياسی. و با ايمان به همبستگی همه مبارزات حق طلبانه.

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد