logo

یادداشت زندانیان اعتصاب کننده

چرا سینه چاکان مبارزه مدنی دم فروبسته اند؟

چهار شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۸۷ - ۰۳ سپتامبر ۲۰۰۸


کمیته حمایت از اعتصاب غذای زندانیان سیاسی و مدنی کُرد
یادداشت زندانیان اعتصاب کننده(۱)

از این پس کمیته نامه ها،یادداشت و مقالات زندانیان اعتصاب کننده را که به طرق گوناگون دریافت میدارد از طریق پایگاه اطلاع رسانی خود انتشار و به رویت عموم خواهد رسانید.انتشار این مطالب فقط با ذکر اسم مستعاری که نویسنده ی زندانی اختیار
کردهاست مجاز میباشد.

چرا سینه چاکان مبارزه مدنی دم فروبسته اند؟

ده روز از اعتصاب عمومی ما زندانیان سیاسی کرد در زندان های جمهوری اسلامی می گذرد. در طول این ده روز بیشتر زندانیان سیاسی کرد در تهران،سنندج،ارومیه،مهاباد و سقز به این اعتصاب پیوسته اند و بیش از صد نفر در این اعتصاب غذا شرکت جسته اند.این اعتصاب نمود کامل یک مبارزه مدنی مسالمت آمیز و آشتی جویانه است که مبارزان در راه احقاق حقشان برگزیده اند،نمود کامل فداکاری و از جان گذشتگی انسان های فداکاری است که در راه آرمان هایشان ، آزار جسم را از یاد برده اند،همان فداکارانی که تا دیروز سبعانه ترین و وحشیانه ترین شکنجه ها را متحمل شده اند و امروز نیز سختی و آزار اعتصاب را بر خود هموار کرده اند.
در طول این ده روز از سوی برخی احزاب ونهادهای کردستانی حمایت هایی از این اعتصاب غذا به عمل آمد ،برخی احزاب به صدور بیانیه ای اکتفا کردند و برخی دیگر از سازمان ها و نهادها فعالانه تر به حمایت پرداختند . اما در این میان اکثریت سازمان ها و گروه های ایرانی اعم از پوزیسیون و اپوزیسیون اقدامی در راستای حمایت از این اعتصاب انجام نداند.گروههای اصلاح طلب ،دفتر تحکیم وحدت، نیروهای معروف به ملی –مذهبی ،روشنفکران و فعالان سیاسی و بیشتر فعالان حقوق بشری واکنشی هرچند جزئی در رابطه با این اعتصاب غدا انجام نداده اند و در این میان بیشتر گروه های اپوزیسیون نیز ساکت مانده اند.
امروز که " کردستان سنگر جامعه مدنی شده است" چرا سینه چاکان مبارزه مدنی دم فروبسته اند؟ این سینه چاکان که به شدت به نقد و نفی حرکت های غیر مدنی می پردازند، چرا امروز در مقابل مدنی ترین رفتارزندانیان سیاسی کرد دم فرو بسته اند؟ مگر آنان خود را مدافع مبازره مدنی نمی دانند و از این شیوه مبارزه جانبداری نمی کنند؟ در سنندج تا به حال دو تجمع آرام و مدنی در حمایت از این زندانیان صورت گرفته ،در مهاباد نیز تجمعی آرام صورت گرفته است ،ولی تاکنون سینه چاکان مبارزه مدنی کلمه ای در حمایت از-حتی رد- این اعتصاب بر زبان نیاورده اند. مگر همین سینه چاکان نیستند که در صورت زندانی شدن خودی ها به بسیج تمامی نیروها و امکاناتشان می پردازند ؟
امروزکه "کردستان سنگر جامعه مدنی شده است" چرا منادیان دموکراسی و حقوق بشر ساکت مانده اند؟ به راستی آنان نه از سر ترس ،بلکه به دلایلی کاملا مشخص سکوت کرده اند،آنان وقتی سخن از کرد در میان باشد ،حال به هر دلیل و علتی باشد، به پیمان نانوشته خود با حاکمیت پای بند هستند و در یک "همبستری ایدئولوژیک" با حاکمان تمامی تلاش و هم خود را به کار می گیرند تا هر چه اسم کرد و حقوق کرد را بر پیشانی داشته باشد به حاشیه برانند.
آنان در هر حال از طرح نام کرد و کردستان واهمه دارند و ملت کرد به هر نحوی از انحا بخواهد به استیفای حقوق خود بپردازد آنان مخالف هستند ،حال مبارزه مدنی باشد و غیر مدنی .و این گونه است که این سینه چاکان دم فرو بسته اند.
google Google    balatarin Balatarin    twitter Twitter    facebook Facebook     
delicious Delicious    donbaleh Donbaleh    myspace Myspace     yahoo Yahoo     


نظرات خوانندگان:

Free big nipples boobs porn Cuspergenue
Cuspergenueengirl
2008-10-19 07:17:52

poshtibani
mihan jazani
2008-09-05 11:27:04
ba salam va khasteh nabashid be doostane komiteye hemayat az mobarezane madanie kord omid khod ra be hamdari va hambastegie mobarezane rastine baraye poshtibani az in zendaniyane azadeh ebraz midaram va omidvaram ke azadikhahan va tarafdarane hogooge madani va shahrvandie ham
vatanane kordeman yekparcheh egdae fouri benamayand ba dorood be mardome azadeh va mogaveme kord mihan jazani

تبریک
سیامند
2008-09-05 00:35:16
برای انتشار اين مطلب جز تبریک به شما هیچ چیز دیگری ندارم بگوبم. بخش بزرگی از «اپوزیسیون» داخل کشور، و یا بهتر بگویم از حکومت رانده شدگان از نوع نهضت آزادی تنها با سکوت در رابطه با سرکوب بخشی از مردم کشور وفاداری خود به نظام را هرچه بیشتر به حکومتگران یادآوری می کنند، اما سئوال بزرگ نه در رابطه با آنان، بلکه در رابطه با افرادی همچون خانم عبادی است که امروزه همچون شخصیتی بین المللی و مدافع حقوق بشر شناخته شده اند، سکوت ایشان چه معنایی دارد ؟ آیا ایشان هراز چندگاهی از پنجره ی دفترشان نگاهی به خیابان می اندازند ؟ آیا ایشان اطلاعی از وضعیت حقوق بشر در زندان ها و همینطور زندانیان دارند ؟ آیا ایشان از اعدام های خیابانی اطلاع دارند ؟ اطلاعات ایشان از زندان گوانتانامو نشان می داد که ایشان به اخبار بین المللی توجه کافی دارند، اي کاش چنين توجهی را شامل اخبار داخل کشور نيز بنمايند.
در پایان تغییر شکل صفحات را به شما تبریک می گویم که بسیار زیباتر شده است

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد