logo

جنایتکاران تحصیلکرده( بخش دوم)

يکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۸۹ - ۱۹ دسامبر ۲۰۱۰

مسعود نقره کار

masoud-noghrekar-s.jpg
پژوهشگر دانش های بنیادی, مهندس برق و ریاضیدان تحصیلکرده ی امریکا ازاجرای احکام سنگسار, شکنجه و اعدام دفاع می کند. او پیام دار و سفیر حقوق بشر اسلامی در جهان است, شرع مقدسی که به تعبیر او رجم از گوهرهای تابناک آن است.
خانواده " مبارک خصال" لاریجانی, فرزندان روحانی شیعه میرزا هاشم آملی, نقشی مهم در تحکیم و تداوم حکومت اسلامی داشته و دارند. صادق لاریجانی ,علی لاریجانی , باقر لاریجانی ,فاضل لاریجانی و جواد لاریجانی هر کدام به نوعی به بردن آبروی انسان و یاری رساندن به تداوم جنایت علیه بشریت توسط یکی از خشن ترین و ضد انسانی ترین حکومت ها ی تاریخ میهنمان و جهان مشغول اند. از میانه ی این پنج تن ,جواد لاریجانی اما حکایتی ست.
این موجود تحصیلکرده ی امریکا در کنار حمل حمایل سمت های ریز و درشت , دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه حکومت اسلامی و مشاورامور بین الملل ریاست قوه قضائیه نیز هست. جواد لاریجانی به مانند جنایتکارانی همچون سعید امامی, سيدکاظم کاظمی و علی اکبرولايتی نماد و نمونه ی دیگری از سلطه ی ایمان مذهبی و ایدیولوژیک برعلم و دانش و خرد نقاد است.
جواد لاریجانی"پژوهشگردانش های بنیادی ( فیزیک نظری و ریاضیات ), سیاستمدار, نظریه پرداز(مبدع دکترین ام القرای اسلامی ), مهندس برق و ریاضیدان" تحصیلکرده امریکا, که در باره " اندیکاتور" های فرهنگ و " پراکسیس" انسان و"عقل عملی فرهنگ " و" عقلانیت" و " آسیب شناسی فرهنگ " و " نقد لیبرالیسم " منبرها رفته است (1), به عنوان پیام دار و سفیر حقوق بشر اسلامی در جهان, سنگسار و شکنجه و اعدام را از گوهرهای های تابناک اسلام و اهل بیت معرفی می کند, و پس از سی و یک سال جنایت و حنون ِ حکومت اسلامی اش به جهانیان نوید می دهد که : ".... ما هنوز بخش اندكی از گوهر تابناك اسلام و اهل بیت را شناخته ایم و بخش كمی از آن را به دنیا شناسانده ایم با این حال سه هزار صفحه از قوانین اسلامی در حال آماده سازی است كه آنرا به مجامع بین المللی ارائه خواهیم كرد..."(2)
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه عمل ضد انسانی و وحشیانه ی سنگساررا مجازاتی شرعی می داند و در باره مخالفت انسان ها و جهان متمدن با سنگسار می گوید: ".....هجمه رسانه هاي غربي در اين رابطه بسيار زياد بوده است.... هجمه اي که غرب در اين رابطه به راه انداخته، هيچ تاثيري در نظر قضات ما ندارد. اجراي احکام شرع مقدس اسلام مثل رجم ..... همواره با تخاصم وقيحانه آنها روبه رو بوده و اساسا هر مساله اي که بوي احکام شرعي داشته باشد با مخالفت آنها روبه رو مي شود."(3). آقای لاریجانی "....ضمن دفاع از اشد مجازات برای اتهام زنای محصنه، آنرا تخلفی ندانست كه بتوان با قرار و مدار حل كرد و مجازاتش را تغییر و تقلیل داد."( 4)
او در پاسخ به سوال فرید زکریا, مفسر و تحلیل گر سیاسی سی .ان .ان , مبنی بر اینکه آیا با مجازات سنگسار موافق است گفت : ".... هرکشوری مکانیزم هایی برای اجرای مجازات دارد که هیچکس نمی تواند ادعا کند آنها غلط هستند و باید تغییر کنند. .." (5).
جواد لاریجانی شلاق زدن,که یکی از هولناک ترین انواع شکنجه هاست را شکنجه نمی داند, و از آن به عنوان نوعی"مجازات" نام می برد و آن را عملی درست و شرعی می داند.(6)
لاریجانی از مدافعان پرو پا قرص مجازات اعدام است , وهر هنگام که پیرامون اعدام در اسلام و حکومت اسلامی مورد پرسش قرار گرفته بر بيش از دوسوم کشورهای دنيا که مجازات اعدام را در قوانين شان و در عمل منسوخ اعلام کرده اند چشم بسته , وبلافاصله قانون اعدام در امریکا را مطرح کرده است: " ..... در آمریكا قانون اعدام امری عمومی و در ایران حقی خصوصی است كه پنجاه درصد اعدام ها در كشور از این نوعند و اجرای آن در دست اولیای دم است اما در آمریكا حق عمومی است و توسط دولت اجرا می شود."(7)
دبیر ستاد حقوق بشر اسلامی , ضمن دفاع ازعمل ضد انسانی ِ شرکت دادن خانواده ها در اجرای حکم قصاص و اعدام این مهم را به عمد نادیده می گیرد که درایران هزاران تن از اعدام شدگان مخالفان سیاسی و عقیدتی , دگراندیشان و روشنفکران جامعه بوده اند , در حالیکه در امریکا , آنهم در برخی از ایالت های اش ,مجازات اعدام در مورد قاتلان اعمال می شود. آقای لاریجانی می گوید: " بالابودن آمار اعدام ها در ایران صرفا به این دلیل است که جمهوری اسلامی در خط مقدم مبارزه با قاچاق مواد مخدر است، چرا که بیش از 70 درصد از اعدامی های کشور ما را قاچاقچیان مواد مخدری تشکیل می دهند"(8)
آقای لاریجانی که همزبان با نژاد پرستان امریکایی رییس جمهور امریکا را " کاکا سیاه" می خواند, درپاسخ به هر پرسشی بیمارگونه و فریبکارانه پای امریکا را به میان می کشد تا به گونه ای جنایت های حکومت اسلامی اش را توجیه کند. او که ادعا کرده است خشونت در امریکا بیش از خشونت در ایران است , در مورد خشونت خانوادگی در ایران و امریکا می گوید :
".....ایرانی ها زن ذلیل اند و برعکس غرب زنان شان را نمی زنند.خشونت نسبت به زنان ویژگی جامعه امریکاست و آنقدر زیاد است که خانم ها پذیرفته اند یک دست کتک از آقایان امری عادی ست و اصلن گزارش نمی کنند...." (9) و این در شرایطی ست که قوانين تبعيض آميز حکومت اسلامی راه را برای خشونت بيشتر عليه زنان بازتر کرده است . قتل های ناموسی و خودکشی زنان به ویژه با روش دردناک خود سوزی گوشه هایی از سیمای واقعی زندگی و حقوق زن در حکومت اسلامی هستند.
دبیر ستاد حقوق بشر اسلامی که با وقاحتی نمونه وارخطاب به مدافعان حقوق بشر می گوید: " هر ننه قمری در حال دفاع و سخن گفتن از حقوق بشر است." (10) , از حقوق شهروندان ایرانی در خارج از کشور نیز دفاع می کند, شهروندانی که اکثر آنان تبعیدیان گریخته از جهنم حکومت اسلامی اند. اومی گوید : ".......متاسفانه با تعویض فرهنگ اسلام ستیزی در غرب به حقوق و اموال ایرانیان تعرض می شود که گروه حقوقی باید در این مورد هم تدبیر ویژه ای اندیشیده و از حقوق شهروندان ایرانی در خارج از کشور دفاع کنند..." (11)
این تجلی " حقوق بشر اسلامی مدعی ست که : " ....سيستم قضايی ما سيستمی باز است نه بسته. قوانين ما نيز مسلح به قوانين حقوق بشری است و ما در اين زمينه قانون حقوق شهروندی داريم..."(12) .
و این ادعا در هنگامه ای مطرح می شود که حکومت اسلامی ايران بالاترين نرخ سرانه اعدام را در دنيا دارد و " ...ميزان اعدام های اعلام شده در سال ميلادی کنونی که هنوز به پايان آن نرسيده ايم، با گذر از مرز ۴۰۰ نفر بيش از موارد اعدام اعلام شده در سال گذشته است و بنا بر خبرهايی که از اعدام های مخفی زندان مشهد رسيده است، (هفته ای ۷۰ اعدام در چند هفته) چه بسا که به مرز ۷۰۰ نفر رسيده باشد."(13) دبیر ستاد حقوق بشر اسلامی از سیستم و " حقوق بشر" ی سخن می گوید که " زجرکش کردن شرعی" , در مجازات هایی شبیه سنگسار, صليب کردن , پرتاب از بلندی، اعمال شکنجه پیش از اعدام, پاره هایی از این سیستم و حقوق اند.
جواد لاریجانی هنگامی بانگ بلند دروغ و ریا می شود که در پرتو حقوق بشر اسلامی در پایتحت امالقرای اسلامی نوجوانان زیر 18 سال به دار می آویزند,دست و پا ی قربانیان بی عدالتی های اجتماعی قطع و چشم از حدقه در می آورند, ضجه وسیمای شکنجه های وحشیانه ی روانی و جسمانی مخالفان سیاسی و عقیدتی حکومت اسلامی , دگراندیشان و روشنفکران را از "صدا و سیما "ی اسلامی اش می توان شنید و دید , ستمگری نسبت به اقلیت های قومی و مذهبی ادامه دارد و دگر باشان جنسی به جرم " لواط" و " مساحقه" یا اعدام می شوند , یا به قتل رسانده می شوند. و این ها جدا از گسترش فقر , بیکاری , اعتیاد , فحشا شرعی ( صیغه) و غیر شرعی , انواع بزهکاری های اجتماعی و گسترش انواع بیماری های جسمانی و روانی قابل پیشگیری و کنترل در جامعه است , پدیده هایی که حکومت اسلامی در پیدایی و گسترش آن ها نقش اساسی داشته و دارد.
آقای لاریجانی به عنوان یک" تجاهل العارف" کارکشته در اعتراض به پیش‌نویس قطعنامه‌ای که در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل برای نقض حقوق بشر در ایران به تصویب رسید گوهراخلاقی حقوق بشراسلامی , که می باید دروغ وفریب باشد را نشان می دهد , او می گوید :
" ...یکی از نشانه‌های غیرحرفه‌ای، شیطنت‌آمیز و بی‌اساس بودن این پیش‌نویس قطعنامه این است که اتهامات غیر‌قابل اثباتی در آن مطرح شده که ثابت کردن هریک از آنها سال‌ها وقت لازم دارد... در پاراگراف دوم این پیش‌نویس آمده که ایران برای جرم محاربه که هیچ تعریف دقیقی ندارد و به معنی جنگ با خداست، حکم اعدام صادر می‌کند. ....همین ادعای بی‌اساس نشان می‌دهد که همه این‌ها یک فریب است.... مفهوم محاربه هسته اصلی و قانونی مبارزه با تروریسم است که همه کشورها خود را موظف به انجام آن می‌دانند.... :یکی از دستاوردهای بزرگ جمهوری اسلامی در 30 سال گذشته این بوده است که یک دموکراسی مبتنی‌بر عقلانیت اسلامی در این کشور پدید آورده است که اسباب پیشرفت جامعه ما را در همه ابعاد پدید آورده است .... این دستاوردها در کمتر از سه دهه ما را به یکی از بزرگترین دموکراسی‌های منطقه تبدیل کرده است.... این انقلاب برای زنان ما تحصیلات عالیه به همراه آورده است ..... همین دموکراسی بود که سبب شد بی‌سوادی از کشورمان ریشه کن شود... یک نکته غم‌انگیز اینکه یک مامور ام‌ای 6 انگلیس که من می‌توانم اسم او را افشا کنم، در یک روز دوشنبه به ایران می‌آید و در همان روز در یک خیابان خلوت ندا آقاسلطان این دختر مظلوم را می‌کشد و در همان روز به انگلیس باز می‌گردد ....".(14)
و چه غم انگیز است سقوط یک" پژوهشگر فیزیک نظری, نظریه پرداز, سیاستمدار, مهندس برق و ریاضیدان " فرنگ دیده و دبیر ستادحقوق بشر یک کشور در مغاک سفاهت و وقاحت و جنایت.


*******

زیرنویس:

1- روزنامه کیهان , 1383/05/08 / ( برگرفته از سایت مدیر)
2 و3 و6 - جواد لاریجانی: ٩۰ درصد اسناد ویکی لیکس دروغ است - حقوق بشر یك مسئله فرهنگی است, ایرنا / گویا 14 اذر ماه 1389
5و8—
خبر آنلاین , 25 ابان ماه 1389جواد لاریجانی در گفتگو با فرید زکریا: درهای گفتگو به روی آمریکا باز است
4- جواد لاریجانی از مجازات سنگسار دفاع کرد، ايرنا/ آذر ماه 1389
9 - محمد جواد اردشیر لاریجانی، شنبه ۱٣ آذر ماه ٨٩، برنامه «نیم نگاه» شبكه یك سیمای جمهوری اسلامی،(به نقل از ایران نگاه)/ ایرنا .
10- سارا زرتشت ، کلمه , 16 دسامبر 2010
11- جواد لاریجانی: محکمه ویژه رسیدگی به امور قضایی ایرانیان خارج از کشور تشکیل شود، مهر, يكشنبه 5 ارديبهشت 1389
12- جواد لاريجانی: قوانين ما مسلح به قوانين حقوق بشری است، قصاص حق خصوصی به شمار می‌رود، هيچ کسی را به عنوان "کُرد" اعدام نمی‌کنيم، ايسنا/ چهارشنبه 10 آذر1389
13- بر گرفته از قطعنامه گروه های حقوق بشر در اتریش , به مناسبت 10 دسامبر روز جهانی حقوق بشر
14- جواد لاریجانی: ندا آقاسلطان را مأمور MI6 کشت - اسم قاتل را می‌دانم، آفتاب/ 29 ابان ماه 1389

********************
توضیح: در بخش نخست این مقاله , که لینک آن را در زیر آوردم ,در رابطه با انجمن های اسلامی در خارج کشور نوشتم : " انجمن های اسلامی در خارج کشور به ويژه در امريکا و کانادا که در دوران پهلوی بيش از هر چيز به مراسم و مناسک اسلامی فکر و عمل می کردند, نقش بسزايی در شکل دهی ارگان های سرکوب و تحکيم حکومت اسلامی و تداوم حيا ت اش ايفا کردند. در این رابطه نقش ابراهيم يزدی، صادق قطب زاده , ابوالحسن بنی‌صدر، ,محسن سازگارا، محمد هاشمی، محسن نوربخش، حسين نمازی، محمدتقی بانکی، محمدحسين عادلی، عبدالکريم سروش، صادق زيباکلام، کمال خرازی، صادق طباطبايی، جواد لاريجانی، منوچهر متکی، بيژن نامدار زنگنه و .... شکنجه گران و قاتلانی چون سعيد امامی و سيد کاظم کاظمی پوشيده نمانده است و.....".

این نوشته این شبهه در برخی از دوستان ایجاد کرد که من آقای ابوالحسن بنی صدر و برخی دیگر از نامبردگان را همسنگ سعيد امامی و سيد کاظم کاظمی و جواد لاریجانی دانسته ام . قصد و برداشت من این نبوده و نیست.(م.ن)

http://news.gooya.com/politics/archives/2009/03/085710.php
http://news.gooya.com/politics/archives/2010/06/105728.php

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد