logo

کانون نویسندگان ایران «در تبعید»
انجمن قلم ایران «در تبعید»

شادباش جشن کریسمس و سال نو میلادی

شنبه ۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۵ دسامبر ۲۰۲۱

kanoon-tabeid-anjoman-ghalam.jpg
در آستانۀ جشن کریسمس و سال نو میلادی قرار داریم. هم میهنان مسیحی ما در تدارک برگزاری آیین های مربوط به این جشن هستند. جشن کریسمس ارمنیان نیز در 7 ژانویه برگزار می شود.

شوربختانه، جمهوری اسلامی با استفاده از زور و سرکوب و آزار و خشونت، توانسته است که جمعیت مسیحیان ایران را به گفتۀ روبرت صافاریان، مستندساز و منتقد سینمایی، به بیست درصد کاهش دهد. با این وجود، امید داریم که با پایان حکومت نابهنگام اسلامی در ایران، این هم میهنان بتوانند چونان گذشته در آرامش و آزادی در کشورشان زندگی کنند.
با توجه به ایدئولوژی حکومتِ شیعه که جمعیت ایران را به «خودی و دیگری» تقسیم و در آشکار و نهان، بسیارانی را از حقوق ابتدایی خود محروم کرده است، وضعیتِ زندگی نه تنها برای مسیحیان، بلکه برای «اقلیت»های دینی دیگر نیز، خوشایند نیست. باشد که این دوران سیاه با خواست همگانی، هر چه زودتر به پایان محتوم خود برسد!

ما این جشن و فرارسیدن سال نو میلادی راه به هم میهنان مسیحی شادباش می گوییم و برای همگان، سالی سرشار از موفقیت و نیک بختی و پیروزی آرزو می کنیم و بر این باوریم که مردم ایران بار دیگر خواهند توانست، فارغ از باورهای دینی و سیاسی، در کنار یکدیگر در آرامش و امنیت و آزادی به سربرند.

23 دسامبر 2021

کانون نویسندگان ایران «در تبعید»
انجمن قلم ایران «در تبعید»نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد