logo

قطعنامه گردهمائی در کلن

دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲ نوامبر ۲۰۲۱۱. اكثريت مردم ناراضی و خشمگين از جمهوری اسلامی هستند. افزایش قیمت بنزین در آبان ۹۸جرقه ای بود که بر آتش خشم مردم زده شد و حدود ۱۵۰ شهر را فرا گرفت. اين خشم از نارضایتی‌ گسترده مردم از رژيم خودکامه و بی اعتمادی آن ها به ارکان جمهوری اسلامی و جناح‌های درونی آن ريشه می گرفت. مردم در خيابان ها عليه علی خامنه ای که عمود خيمه نظام است، شعار دادند و پايه هاي رژيم جبار را به لرزه در آوردند. مردم معترض در اين خيزش خواهان تغييرات بنيادين و گذار از جمهوری اسلامی بودند.

۲. خيزش آبان ماه در تداوم خيزش دی ماه ۹۶ سپهر سیاسی کشور را دگرگون کرد. با اين خيزش، مبارزات مردم عليه حكومت سمت گرفت و پشتوانه ای برای خيزش های خیابانی فراهم آورد. در اعتراضات مردم خوزستان و برآمدهای اعتراضی در تعداد از شهرها در دفاع از مردم خوزستان، همان شعارهای خيزش آبان ماه ۹۸ تکرار شد.

۳. در خيزش آبان ماه سرکوب گران به فرمان علی خامنه ای با شليک تير سينه صدها معترض را شکافتند، هزاران معترض را دستگير کردند و گروهی را به زندان های سنگين محکوم نمودند. ما یاد جانباختگان خیزش آبان ماه را گرامی می‌دارد، با خانواده‌های آن ها اعلام همدردی می کنیم و خواستار سپردن آمران و عاملان کشتار مردم به دست عدالت هستيم .

۴. "دادگاه مردمی بین المللی آبان" که با تلاش سه انجمن مدافع حقوق بشر«عدالت برای ایران» و «حقوق بشر ایران» و سازمان بین‌المللی «با هم علیه اعدام» برگزار شد، تحقق خواست بازماندگان و خانواده‌های قربانیان بود. با برگزاری این دادگاه، قربانیان و خانواده‌ها و بازماندگان آنان بعد از دو سال آسیب های روانی و جانی، فرصت يافتند تا شکایت خود را در محضر دادگاهی عادلانه مطرح و مجازات مرتکبین جنایت را درخواست کنند. ما حمايت خود را از "دادگاه مردمی بین المللی آبان" اعلام می کنیم.

۵. ما که به مناسبت دومين سالگرد خيزش آبان ۹۸ در اين مکان گرد آمده ايم، اعتراض خود را به کشتار مردم معترض توسط رژيم فاسد و جنایت کار جمهوری اسلامی اعلام می کنيم و راه رهائی از رژیم سرکوب گر را گسترش جنبش مطالباتی و خيزش های خیابانی می دانيم.

6- با توجه به دستگیری نرگس محمدی و اعلام حکم زندان و شلاق برای او به جرم دفاع و هم دردی با خانواده های آبان و مبارزه برای تحقق حقوق بشر در ایران، خواستار آزادی بی قید و شرط او و سپردن آمران و عاملان سرکوب دگراندیشان در ایران به دست عدالت هستیم.

7- طی ماه های گذشته سرکوب فعالان سیاسی، مدنی، صنفی توسط رژیم سرکوب گر جمهوری اسلامی ایران شدت گرفته است، ما ضمن اعتراض به چنین سیاستی، حمایت و تداوم مبارزه خود را در راستای تحقق آزادی، عدالت اجتماعی، دموکراسی و حقوق بشر، با هدف برقراری سکولاریسم و دموکراسی در کشورمان اعلام می داریم.

کمیته برگزاری
شورای هماهنگی اعتراضات سراسری ایرانیان خارج از کشور- آلمان

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد