logo

برگزاری موفقیت آمیز جشن اومانیته ۲۰۲۱

سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۱با وجود مشکلات بهداشتی ناشی از کووید - ۱۹ و بعد از یک وفقه دو ساله جشن “اومانیته “ امسال با وجود محدویت‌های در نظر گرفته شده و با رعایت پروتکل ها بهداشتی با موفقیت برگزار شد .

این جشن ‌که از حدود ۸۵ سال قبل بطور سالانه از طرف روزنامه حزب کمونیست فرانسه «اومانیته » در محل پارک “Courneuve-کورنوو “برگزار می‌شود، از سال آینده به محل جدیدی نقل مکان خواهد کرد و پارک کورنوو برای برگزاری بازیهای المپیک پاریس ۲۰۲۴ به کمیته المپیک تحویل داده شده است. امسال به خاطر محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا ،مقامات بهداشتی فرانسه با اعمال محدودیت‌هایی، فقط اجازه تجمع روزانه ۴۰ هزار نفر (به جای بیش از ۱۵۰ هزار نفر) در روز، و در محوطه ای کوچکتر (یک چهارم مساحت قبلی)، برای این بزرگ‌ترین فستیوال فرهنگی -هنری -سیاسی کشور صادر کردند. ورودی به محل جشن با نشان دادن کد واکسیناسیون «پاس - سانیتر » که با دستگاههای الکترونیکی کنترل می‌شد، و به محض رسیدن به حد نصاب ۴۰ هزار نفر از ورود بقیه جلو گیری می گردید .

حزب چپ ایران (فدائیان خلق ) - فرانسه هم امسال به محض دریافت دعوتنامه برای شرکت در این همایش، با تشکیل کمیته‌ای، به دقت اوضاع را برسی کرده و سرانجام تصمیم به شرکت در این جشن گرفت.

غرفه حزب چپ ایران (فدائیان خلق ) که بخاطر محدودیت‌های جشن امسال در فضایی کوچکتر از سال‌های قبل در محل دهکده جهانی- village du monde بر پا شده بود، با نام و آرم حزب بر سر در چادر به دو زبان فرانسه و فارسی و در درون چادر با باندرول و شعار ها (به دو زبان فرانسه و فارسی) و عکس‌هایی از مبارزات مردم ایران، از جمله کارگران و زنان تزئین شده بود،و از باز دید کنندگان با انواع غذاهای ایرانی پذیرایی می‌شد، که خیلی مورد استقبال علاقه مندان واقع شد .

اوضاع ایران و منطقه بویژه افغانستان و مواضع حزب ما، توسط رفقای ما به علاقه‌مندان توضیح داده می‌شد و اعلامیه های هیئت سیاسی - اجرایی حزب در مورد شرایط ایران از جمله مبارزات کارگری، فرا رسیدن ۳۳ - امین سالگرد فاجعه ملی قتل عام زندانیان سیاسی ، انتخابات ریاست جمهوری ایران ، وضع کرونا و واکسیناسیون، و تحلیل اوضاع افغانستان و منطقه و موضع ما در مورد این کشور به زبان فرانسه ترجمه شده و توضیح داده می شد؛ همچنین بولتن شماره ۲۰ به زبان انگلیسی در اختیار علاقه مندان قرار می گرفت.
قابل ذکر هست که به علت محدودیت‌های ناشی از کرونا، احزاب و سازمان‌های سیاسی بعضی از کشورها مانند آلمان ،بلژیک و … نتوانستند در جشن امسال حضور داشته باشند.
دعوت ترکیبی از خوانندگان جوان و با تجربه و برگزاری کنسرت با جمعیت هزاران نفری و برگزاری مناظره با دعوت از سخن گوی دولت (ایوان اتال )در مقابل رهبر بزرگ‌ترین سندیکای کارگری فرانسه CGT (فیلیپ مارتینز )و مناظره بین فابین روسل دبیر اول حزب کمونیست فرانسه و کاندیدای ریاست جمهوری سال ۲۰۲۲ در مقابل والری پکرس رئیس منطقه «ایل دو فرانس» پاریس و کاندیدای راست میانه در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده از مهم‌ترین بخش‌های سیاسی این جشن بود.

در خاتمه لازم به تأکید است که به جز غرفه حزب چپ ایران (فدائیان خلق )، از احزاب و سازمان‌های سیاسی دیگر ایرانی، غرفه دیگری با نام «ضد جریان» (contre courant)، وابسته به سازمان فداییان - اقلیت هم در جشن امسال حضور داشت


نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد