logo

درسته ایران نیستیم، صدای مردم هستیم


گزارشی از تظاهرات در آمستردام - اسفندیار- هلند

سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۷ ژوييه ۲۰۲۱این بود جان کلام تنی چند از ایرانیان ساکن هلند ، که در روز یکشنبه ، سوم مرداد ماه ۱۴۰۰، برابر با ۲۵ ماه جولای ۲۰۲۱، در میدان دامِ آمستردام گرد آمده بودند ، ایرانیان آزاده و انساندوستی که گرچه دور از وطن و در غربت بسر میبرند اما دغدغه اصلی شان ، هموطنان داخل کشور ، مصائب و مشکلات انهاست .

این گردهمایی در دفاع از مبارزات مسالمت آمیز و حق طلبانه مردم عرب خوزستان و دیگر نقاط محروم ایران ، در حمایت از خواستهای بر حق انها و جهت همبستگی با آنها ، بدعوت "شورای برگزاری اکسیونهای مشترک در هلند " از ساعت ۱۳ تا ۱۵ برگزار گردید .

در محل تجمع پلاکارد هایی در حمایت از مبازرات جاری در میهنمان و در مخالفت و نفی حکومت اسلامی نصب شده بود، همچنین عکس زنی از هموطنان عرب مان را در حال نوشیدن آب از جایی که مقداری آب در آن جمع شده بود نشان میداد و با حروف درشت به فارسی و انگلیس، آمده بود " خوزستان آب ندارد "

که نظر هر بیننده ایی را بخود جلب میکرد ، شایان توجه است که میدان مذکور یکی از میادین معروف شهر و همیشه بویژه روزهای یکشنبه- روز تعطیل- مملو از توریست از کشورهای مختلف میباشد.

همانگونه که در اطلاعیه برگزاری آمده بود ، احزاب ، سازمانها و نهادها از قبل میتوانستند برای خواندن بیانیه جریان سیاسی متبوعشان ، اعلام آمادگی کنند ، که برنامه ابتدا با خواندن بیانیه شورای برگزار کننده به زبانهای فارسی و هلندی شروع و با خواندن بیانیه جریانات سیاسی توسط نمایندگان انها ادامه یافت .

پس از آن برنامه تریبون آزاد بود ، افراد مختلف در صورت تمایل میتوانستند نظرات خود را ابراز نمایند ، در این بخش از برنامه نیز چندین نفر اظهار نظر کردند.

همچنین گفتار درد مندانه، تکان دهنده و هشدار دهنده مادر داغدیده ایی که حکومت اسلامی ، جان فرزند جوانش پژمان قلی پور را با شلیک گلوله ای، در تظاهرات مسالمت آمیز آبان ۱۳۹۸ گرفته بود ، مادری که اکنون تنها صاحب " قاب عکسی" و یاد عزیز از دست داده اش است، خطاب به هموطنانمان در جهت به میدان آمدن و نه نظاره گر بودن ، پخش گردید .

بطور کلی محور گفتارها در حمایت از مبارزات هموطنان عرب مان و بر حق بود اعتراضات انها به ، بی آبی ، بیکاری ، تبعیض و بیعدالتی و رفع این معضلات و اجحافات از انها بود ،که عامل همه این مشکلات ، بی لیاقتی ، بی کفایتی ، سو مدیریت و عدم توجه به خواستهای مردمان ایران توسط حکومت اسلامی با تمام دسته جات و باندهای َتشکیل دهنده آن بود .

سرکوب و کشتار معترضین توسط آنها و شرکت کنندگان بشدت محکوم گردید و خواستار توقف دستگیری، سرکوب و کشتار معترضان بودند . ضمن حمایت از این مبارزات از دیگر مردم میخواستند که هموطنانمان در خوزستان را تنها نگذارند و صدای انها باشند و خود نیز صدای حق طلبانه انها را بگوش مجامع بین المللی برسانند .

در طول برنامه شعارهایی به زبان فارسی ، هلندی و انگلیسی توسط شرکت کنندگان سر داده شد که برخی از آنها چنین بود :

مرگ بر دیکتاتور
جمهوری اسلامی سرنگون سرنگون
حکومت ضد زن سرنگون سرنگون
آب حق ملته ملت ضد دولته
بترسید بترسید ما همه باهم هستیم
زندانی سیاسی آزاد باید گردد
میرزمیم می کوشیم ایران را پس میگیریم
ایرانی اگاهه با همدیگر همراهه
بحران پشت بحران از بلوچستان تا خورستان
هور ما کو آب ما کو
قاتل جان ملت سپاهی بی غیرت.
برنامه با آرزوی پیروزی برای مبارزات مردم ایران به پایان رسید.

اسفندیار- هلندنظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد