logo

شمار کشته‌شدگان سیل در آلمان از ۸۰ نفر عبور کرد

جمعه ۲۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۶ ژوييه ۲۰۲۱دویچه وله: آخرین خبرها حاکی از افزایش پیاپی شمار قربانیان سیل در آلمان است. دست‌کم ۸۰ نفر در این فاجعه طبیعی جان خود را از دست داده‌اند. ده‌ها نفر مفقود شده‌اند. عملیات جستجوی تیم‌های امداد و نجات همچنان ادامه دارد.

شمار کشته‌شدگان سیل در غرب آلمان به دست‌کم ۸۱ نفر رسید. به گزارش کانال یک تلویزیون آلمان، شمار مفقودشدگان نیز حدود هزار نفر تخمین زده شده‌ است.

آخرین خبرها حاکی از اختلال در خطوط تلفن مناطق سیل‌زده در ایالت نوردراین ـ وست‌فالن و راین‌لند ـ فالس است.

طبق گزارش‌ها، شمار قربانیان سیل دائما در حال افزایش است. در پی جاری شدن سیل روز چهارشنبه ۱۴ ژوئیه (۲۳ تیر) ارتش آلمان و نیروهای امدادی برای کمک وارد عمل شدند.

گزارش‌ها حاکی از آن‌اند که تا جمعه ۱۶ ژوئیه نیز کار نیروهای امداد هنوز به پایان نرسیده است.

سخنگوی پلیس کوبلنتس از این که شمار قربانیان از این نیز بیش‌تر شود، ابراز نگرانی کرد.

او گفته شمار دقیق مفقودشدگان روشن نیست و عملیات جست‌وجو همچنان ادامه دارد.

طبق برخی گزارش‌ها، در ایالت راین‌لند ـ فالس از سرنوشت ۴۰ تا ۶۰ نفر هنوز اطلاعی در دست نیست. در منطقه "آروایلر" از حدود یک‌هزار و ۳۰۰ مفقود سخن رفته است.

یکی از سخنگویان محلی از اختلال در تلفن‌های همراه این منطقه خبر داده است. به گفته او به همین دلیل نمی‌توان با بسیاری تماس گرفت و اطلاعات لازم را کسب کرد.

بارش چندین ساعته باران‌های شدید به جاری شدن سیل انجامید. در مناطق اطراف شهر "شولد" سیل چندین خانه را کاملا تخریب کرد و به چندین ساختمان نیز به شدت آسیب زد.

مالو درایر، نخست‌وزیر ایالت راین‌لند ـ فالس صبح جمعه وارد "تریر" (Trier) شد تا از نزدیک در جریان حوادث قرار گیرد. روز پنج‌شنبه هزاران نفر بر اثر جاری شدن سیل در "تریر" و حومه این شهر به مکان‌های امن انتقال یافتند. یک بیمارستان نیز تخلیه شد.

ابراز تأسف رئیس‌جمهور آمریکا

سیل نخستین موضوع کنفرانس ویدئویی جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان بود. بایدن در این کنفرانس روز پنج‌شنبه به قربانیان سیل در آلمان اشاره کرد و این واقعه را "غمناک" خواند.

او گفت: «قلب‌ ما پیش خانواده‌هایی است که عزیزان خود را از دست داده‌اند.»

مرکل نیز ضمن تأکید بر روشن نبودن ابعاد این سانحه با بازماندگان و بستگان قربانیان ابراز همدردی کرد و گفت، صدهاهزار نفر در این روز با ترس، نگرانی و ناامیدی دست به گریبان بوده‌اند و بسیاری از خانه‌ها به مدفن ساکنانشان تبدیل شده‌اند.نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد