logo

گزارش گردهمایی پاریس
همصدا با اعتصاب سراسری کارگران صنعت نفت

چهار شنبه ۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۰۷ ژوييه ۲۰۲۱
در پی اعتصاب ‌سراسری توسط کارگران صنعت نفت در ایران فراخوانی از سوی:

۱-هماهنگی ایرانیان-پاریس(برای پشتیبانی از حقوق کارگران اعتصابی در ایران)

۲- شورای دموکراتیک - پاریس(برای حمایت از جنبش‌های مردمی در ایران)

۳- جمعیت کرد های مقیم‌فرانسه،

جهت برگزاری گردهمایی اعتراضی پشتیبانی از اعتصاب سراسری اعلام شد.

دراین گردهمایی که از ساعت ۱۵ تا ۱۷ روز یکشنبه ۴ ژوییه ۲۰۲۱ با وجود بارش شدید باران تعداد قابل توجهی ازهموطنان شرکت داشتند.

گردهمایی با خوش آمد گویی به شرکت کنندگان به زبانهای فارسی، فرانسه و کردی و بیان این گفتارآغاز گشت:

هموطنان عزيز، دوستان ارجمند

همه ما شاهديم كه ميهن ما ايران، طى ماه گذشته شاهد رويدادهاى مهم و سرنوشت سازى بوده است. تنها چند روز پس از برگزارى مضحكه انتخاباتى رژيم، موج تازه اى از اعتصابات و اعتراضات كشور ما را فراگرفته و رو به گسترش گذاشته است.

در پی اعتصابات كارگران صنعت نفت، گاز و پتروشيمى و پشتيبانى ديگر اقشار و طبقات مردم براى احقاق ابتدايى ترين حقوق انسانى و شهروندى و برخوردارى از حداقلهاى لازم براى يك زندگى شرافتمندانه در ازاى كار زحمت شبانه روزى، سپهر سياسى و اجتماعى ايران با شتابى بس بيشتر از گذشته، رو به تغيير گذاشته است. همزمان شاخص ترين چهره هاى فاسد و سركوبگر و رانت خوار رژيم، رييسى، اژه اى و قاليباف، زير چتر حمايت آشكار ولى فقيه بر سه قوه مجريه، مقننه و قضاييه حكومت اسلامى تكيه زده اند!

درفواصل متنهایی به زبانهای فارسی و فرانسه و کردی در دفاع از مطالبات برحق مردم ، که در متن فراخوان آمده بود توسط شرکت کنندگان در مراسم خوانده شد و همزمان، ترانه سرودهای متنوع به زبان های فارسی و کردی و شعر زیبای آزادی که توسط یکی از دوستان ایرانی سروده و ضبط شده بود پخش شد که با استقبال شرکت کنندگان مواجه گشت.

مراسم باشعارها و پلاکاردهای مختلف منعکس کننده مطالبات کارگران صنعت نفت و دیگر بخشها و گروههای مختلف مردم ایران و همچنین عکسهای اعتصابات و پرتره ها و اسامی فرزندان این سرزمین که توسط حکام شرع اسلامی در زندانها بسر میبرند آذین بندی شده بود.

در پایان برنامه گردهمایی با این گفتار پایان یافت:

دوستان عزیز، خانمها، آقایان!

ما، همراه با تمامى جريانات دموكرات و آزاديخواه، در ايران و سراسر جهان، از خواست ها و مطالبات برحق كارگران و زحمتكشان اعتصابى و جنبش رو به گسترش اعتراضى در ايران برعليه رژيم اسلامى حمايت كرده و سعى در پر طنين كردن فرياد بر حق آنان در سطح وسيع داشته و خواهيم داشت.

زنده باد اعتصاب سراسرى كارگران و زحمتكشان

مستحكم باد اتحاد اقشار وسيع مردم برعليه رژيم اسلامى ایران

سرنگون باد جمھوری اسلامی

با سپاس از شرکت دوستان عزیز در گردهمایی


نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد