logo

فراخوان به تجمع در برلین

در همبستگی با جنبش های اعتراضی در ایران و نه بزرگ آنها به نمایش "انتخابات" در جمهوری اسلامی ایران!
جمعه ۱۸ ژوئن ٢۰٢۱، ساعت ۱۵،
مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در برلین
برگزارکنندگان:
کانون پناهندگان سیاسی ایران- برلین
کمیته دفاع از زندانیان سیاسی ایران- برلین

جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱ ژوين ۲۰۲۱

فراخوان به تجمع در برلین

در همبستگی با جنبش های اعتراضی در ایران و نه بزرگ آنها به نمایش "انتخابات" در جمهوری اسلامی ایران!

فلاکت سیاسی- اجتماعی-اقتصادی در نظام جمهوری اسلامی ایران به حدی افزایش یافته که سران رژیم دیگر حتی قادر به حفظ ظاهر نیز نیستند. حکومتی که بنا بر ماهیت استبدادی- مذهبی خود از نخستین روز های به قدرت رسیدنش به طور سیستماتیک هر نوع مخالفت سیاسی را با حذف، ترور، سرکوب و زندان و شکنجه پاسخ داد و عملن با برقراری سیستم تبعیض بویژه علیه زنان، دگراندیشان، ممنوع کردن احزاب و تشکلات سیاسی مستقل وصنفی، ممنوعیت فعالیت آزاد سیاسی، سرکوب اقلیت های اتنیکی وجامعه کوئیر و.... حق انتخاب کردن و انتخاب شدن را به رای و رای گیری میان منصوبان و ذوب شدگان در این رژیم تقلیل داد.

اما پس از خیزش دیماه ٩۶ و آبان ٩۸ و بالاگرفتن شعار "اصلاح طلب اصولگرا دیگه تمومه ماجرا"، نمایش رای و رای گیری دیگر به مضحکه ای تبدیل شده است و بسیاری از مردم و نیروهای سیاسی- اجتماعی و فرهنگی ایران بدرستی بی تفاوتی خود و مخالفت را به این مضحکه رژیم نشان داده اند..

با برآمد اعتراضات سال های ۱۳٩۶ تا ۱۳٩٩ رژیم حاکم بر ایران صدای جدیدی را شنید، صدایی که بر خود متکی است، به مراسم و مناسک رژیم اهمیتی نمی دهد، به شدت به نابرابری ها در این سیستم معترض است و خواهان یک زندگی آزاد، انسانی و شرافتمندانه است. اما پاسخ رژِیم به مانند چهار دهه گذشته کشتار و سرکوب گسترده معترضین بوده است. موتور این حرکات اجتماعی کارگران، معلمان، بازنشستگان و زنان ، دانشجویان، حقوق بگیران، مالباختگان، جنبش اقوام مختلف ایران و طرفداران محیط زیست و غیره بوده است. خواست های اولیه این جنبش های اجتماعی بسرعت ارتقا پیدا کرد و تمامیت رژیم را به چالش کشید. مقاومت و حرکات اعتراضی مداوم و گسترده در سال های اخیر و بی اعتنایی مردم نسبت به مراسم رای انداختن در صندوق پاسخی به کشتار وحشیانه آبان ٩۸ است که بنا بر گزارشات موجود، بیش از هزار نفر کشته و چند هزاران تن از معترضان بازداشت شده اند.
ما در کنارجنبش سرنگونی برای دفاع از خواست های آنان برای یک زندگی آزاد و بدون تبعیض، برای آزادی همه زندانیان سیاسی-عقیدتی، برای برابری حقوق زنان و لغو حجاب اجباری، برای حق آزادی های سیاسی، حق تجمع، حق تشکل های مستقل، برای جدائی دین از دولت هستیم. بویژه در دوران شیوع پاندمی کرونا شاهدیم که بدون داشتن حقوق پایه ای مانند حق بهداشت، بیمه درمانی و بدون عدالت اجتماعی ، بهبود شرائط زندگی اقشار فرودست جامعه در این سیستم نابرابر اقتصادی-اجتماعی، نمی توان از یک زندگی شرافتمندانه صحبت کرد.

بنظر می رسد دست اندرکاران رژیم حاکم بر ایران از طرفی سیاست سرکوب جنبش های مطالباتی و اعتراضی و از طرف دیگر کرنش در برابر سیاست های نهادهای پرقدرت اقتصاد جهانی را در دستور کار خود قرار داده اند. به این خاطر امروز بی اعتنایی و اعتراض به نمایش "انتخابات" با خواست معترضین به وضعیت موجود گره خورده است. نه گفتن به مضحکه رای گیری چنانچه با به چالش کشیدن سیستم سیاسی-مذهبی- اقتصادی حاکم همراه نباشد، به گرفتارشدن در نزاع های باندها و جناح های درون حکومت می انجامد.

آزادی خواها ن و برابری طلبان،
ما در این کارزار مردم علیه نظام جمهوری اسلامی ایران در کنارشان می مانیم و در مقابل نمایند گی های رژیم و درمیادین شهرها گرد هم می آئیم تا به دفاع از مطالبات اقشار تحت ستم برآمده و خواستار جامعه ای عاری از تبعیض و نابرابری شویم.

تجمع اعتراضی در برلین:
جمعه ۱۸ ژوئن ٢۰٢۱، ساعت ۱۵، مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در برلین
Podbielskiallee 67, 14195 Berlin, U3- Podbielskiallee

در ضمن کانون کنشگران سوسیالیست و دمکرات هانوفر نیز در روز ۱٢ ژوئن ساعت ۱٢ در پشتیبانی از مبارزات مردم ایران در Küchengarten آکسیون برگزارمیکنند و در روز ۱۸ ژوئن نیز در آکسیون برلین در مقابل سفارت رژیم همراه ما هستند.

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی ایران!
زنده باد آزادی، دمکراسی و برابری!

برگزارکنندگان:
کانون پناهندگان سیاسی ایران- برلین
کمیته دفاع از زندانیان سیاسی ایران- برلین

_________________

لطفا از آوردن هر گونه پرچم، آرم و عکس خودداری کنید.
ماسک لطفا فراموش نشود و فاصله ها را در زمان آکسیون حفظ کنیم.


نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد