logo

جبهه اصلاحات ایران: کاندیدا نداریم

حزب اتحاد ملت: در انتخابات پیش رو نامزد نداریم

چهار شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۶ مه ۲۰۲۱

جبهه اصلاحات ایران: کاندیدا نداریم

جبهه اصلاحات ایران در واکنش به رد صلاحیت‌های سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیانیه ای صادر و اعلام کرد که برای این انتخابات کاندیدایی ندارد.

به گزارش ایسنا، در بخش هایی از این بیانیه می خوانیم:

جبههٔ اصلاحات ایران، تمام تلاش خود را به‌ کار گرفت تا انتخاباتی پرشور، رقابتی و مشارکتی با حضور نمایندگان جریان‌های متکثر برگزار و زمینه برای حل مشکلات اساسی کشور و وضعیت ناگوار اقتصادی و معیشت مردم فراهم شود.

احزاب جبهه اصلاحات با انتقاد از فرآیند رسیدگی به صلاحیت‌ها این روند را بر کاهش اعتماد و امید مردم موثر دانسته اند.

نویسندگان این بیانیه با اعتقاد به این که شورای نگهبان نمایندگان همه جریان ها جز یک جریان را احراز صلاحیت نکرده است، خاطرنشان کرده اند: از میان نامزدهای معرفی‌شده توسط اعضای مجمع عمومی جبههٔ‌اصلاحات ایران، ۹ نفر ثبت نام کرده بودند و جبهه می‌خواست از میان آن‌ها نامزد نهایی‌اش را انتخاب کند. اما با رد صلاحیت همهٔ آن‌ها، اینک جبهه نامزدی برای معرفی به مردم در انتخابات ۱۴۰۰ ندارد.

بیانیهٔ تفصیلی جبهه در این زمینه و همچنین برنامه‌هایی که جبهه برای اداره کشور و خروج از وضعیت ناگوار کنونی تدوین کرده بود، به‌زودی منتشر خواهد شد.

حزب اتحاد ملت: در انتخابات پیش رو نامزد نداریم

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در اعتراض به ردصلاحیت های اخیر با صدور بیانیه ای اعلام کرد که در انتخابات ریاست جمهوری 1400 نامزدی ندارد.

به گزارش ایسنا، حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در اعتراض به ردصلاحیت ها در انتخابات 1400 بیانیه‌‍ ای صادر کرد که بخش هایی از متن آن به این شرح است:

جمهوریت و حق حاکمیت ملی ثمره مجاهدت‌ها و جان‌های بسیاری از فرزندان این ملت است که از ابتدای نهضت مشروطه تا انقلاب اسلامی و تشکیل نظام جمهوری بر اساس وعده‌های بنیانگذار فقید نظام در مدت اقامت در پاریس در سال ۵۷ بر پای این نهال ریخته شده تا به بار نشیند. بر اساس آن وعده‌ها و آرمان‌ها قرار بود که میزان رأی ملت باشد.

در این بیانیه با انتقاد از شیوه عملکرد شورای نگهبان در بررسی صلاحیت و معرفی نامزدهای انتخابات با استناد به اظهارات اخیر عضو فقهای شورای نگهبان و رییس پیشین قوه قضاییه و رییس فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام ابراز عقیده شده است که این رویکرد امکان مشارکت را از بسیاری جریان‌های سیاسی سلب کرده است.

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در عین حال با یادآوری این که «در ششمین کنگره خود اعلام کرد که در انتخابات ریاست جمهوری به شرط معناداری انتخابات آزاد و سالم مشارکت فعال خواهد داشت. در این جهت حزب اتحاد ملت تمام مساعی خود را برای این مشارکت فعال چه در درون حزب چه در قالب جبهه اصلاحات ایران به کار بست که به سهم خود تا حد امکان به معنابخشی به این انتخابات کمک کند» معتقد است که نتیجه احراز صلاحیت نامزدهای انتخابات فرایند مطلوبی را در مقابل ملت قرار نداده است.

در این بیانیه با اشاره به این مصرع که «نقطه افتاد برون بس که شد این دایره تنگ» خطاب به «ملت شریف و بزرگوار ایران» با ابراز تاسف اعلام شده است که حزب اتحاد ملت ایران اسلامی نامزدی در این دوره ندارد و تلاش می‌کند این موضع را در قالب جبهه اصلاحات ایران نیز پیگیری نماید.

نویسندگان این بیانیه در عین حال تاکید کرده اند: البته اراده و تصمیم ملت ایران در قالب خواست و نظر اکثریت ملت هر چه که باشد چنانچه حاکم شود موجب سربلندی ایران خواهد بود.

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد