logo

سخنی با هیأت دبیران سابق کنفدراسیون جهانی محصلین و دانشجویان ایرانی (اتحادیه ملی)


باقرمرتضوی - رضا مهاجر

سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸ مه ۲۰۲۱

بیانیه شما به مناسبت درگذشت رفیق مبارز و دوست‌داشتنی‌امان سعید میرهادی به دستمان رسید و باعث تأسف و تعجبمان شد. گویی که مرگ این رفیق نه در دوران حکومت ضد بشری و جنایتکار اسلامی که قبل از انقلاب بهمن ۵۷ بوده است. در اطلاعیه شما حتا اسمی از رژیم جنایتکار اسلامی حاکم نیست و گویا هنوز رژيم پهلوى در ايران حكومت مى‌كند.

بیش از ۴۲ سال زندگی سیاسی رفیق سعید در دوران تبعیدش علیه رژیم ددمنش اسلامی حاکم برمیهنمان حذف ‌می‌شود. در حالی که بیش از ۲۰ اثر منتشرشده او، در مصاحبه‌ها و نشست‌‌هایی که درآن شرکت داشت، خدمات ارزنده‌ای به جنبش آزادی‌خواهانه و دمکراتیک مردم میهنمان علیه رژیم مرتجع ومنحوس اسلامی ارایه کرده که ستودنی است. او با تمام وجود عليه استبداد دينى مبارزه می‌کرد. هنوز فعالیت‌های پیگیر رفیق سعید در افشای قتل زنده‌یادان مختاری و پوینده به دست جلادان حکومت اسلامی و یا بسیج انجمن قلم و شخصیت‌های آلمان توسط او برای نجات جان نویسندگان در بند و سازماندهیِ آوردن آنها به خارج ازکشور در خاطره‌ها مانده و فراموش نشدنی‌ست.

نادیده گرفتن این خدمات و تنها به فعالیت‌های این مبارز ثابت قدم علیه رژیم خودکامه و نوکرصفت محمد رضا شاه بسنده کردن بحشودنی نیست.

باورکنید، اگر در دوران حیات کنفدراسیون جهانی هیأت دبیران وقت دربیانیه‌ای به مناسبت مرگ رفیقی تنها به خدمات مبارزاتی‌اش قبل کودتای ۲۸ مرداد می‌پرداختند و در مورد مبارزاتش علیه حکومت خودکامه محمد رضا شاه سکوت می‌کردند، بدون شک از مقام دبیری محروم می‌شدند. افسوس که آن دوران پُر بار و پُر افتخار به انتها رسید.

نمی‌دانیم که اطلاعیه توسط کدامین ازشما به انشا درآمده است. لیکن با وجود مهری که در دل داریم و احترام که برای شما قائلیم باید گفت که تمامی شما رفقای دبیر امضا کننده مسئولیت جمعی دارید.

ما عضوهای ساده کنفدراسیون جهانی که به علت بیماری یک پایمان در لب گور است جداً از شما می‌خواهیم که در صورت مرگمان از صدور هر اعلامیه‌ و یا بیانیه‌ای برایمان اجتناب کنید.

با احترام
باقرمرتضوی
رضا مهاجر
سه شنبه بیست‌وهشتم اردیبهست ماه ۱۴۰۰ برابربا ۲۰۲۱/۰۵/۱۸

بیانیه دبیران سابق را در لینک زیر بخوانید.
http://www.asre-nou.net/

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد