logo

از اعتصاب غذای محمود بهشتی لنگرودی ،معلم زندانی ، حمایت کنیم !

انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران- پاریس

چهار شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹ دسامبر ۲۰۱۵

محمود بهشتی لنگرودی سخنگوی کانون صنفی معلمان تهران از 5 آذر 1394 در زندان اوین در اعتصاب غذا به سر می برد و زندگی او در معرض خطر جدی قرار دارد. پیش از این نیز او در شهریور و مهر ماه امسال اقدام به اعتصاب غذای خشک کرده بودکه با قول بررسی خواسته او در ظرف مدت دو هفته، او به اعتصاب غذای خود پایان داده بود. اما با بی توجهی محض مسئولان قضایی رژیم جمهوری اسلامی ، او از پنجم آذرماه مجددا اعتصاب غذا را از سرگرفت .

امروز وضعیت جسمی او را با خطر مرگ روبرو کرده است . ما یادآور میشویم که مسئولیت حفظ جان زندانیان سیاسی با زندانبانان است . معلمان ایران همانند سایر حقوق بگیران ثابت در شرایط بسیار دشواری زندگی میکنند و در دفاع از حقوق و سطح زندگی خود دست به مبارزه همه جانبه و سراسری قهرمانانه ای زده اند. پاسخ رژیم به این درخواستهای طبیعی و به حق معلمان تنها و تنها سرکوب خشن بوده است . هم اکنون فعالان کانون صنفی معلمان ، همچون رسول بداقی و اسماعیل عبدی ، به احکام زندان طولانی مدت محکوم شده و در برابر ایستادگی آنان رژیم جمهوری اسلامی با تجدید محاکمات در زندان بازهم اتهامات بیشتری چون"اقدام علیه نظام " را به آنها وارد کرده ومدت زندانشان را باز هم طولانی تر کرده است .

ما ضمن دفاع بی قید و شرط از درخواستهای محمود بهشتی لنگرودی ، این اقدامات دولت جمهوری اسلامی ایران را محکوم کرده و خواستار آزادی فوری و بی قید شرط او و سایر معلمان زندانی و دیگر فعالان جنبشهای کارگری و اجتماعی هستیم .

باید خاطر نشان شد که از زمان روی کار آمدن " دولت تدبیر و اعتدال" روحانی شرایط فعالیت مدافعان حقوق و آزادیهای سیاسی و مدنی بیش از پیش دشوارتر شده، سرکوب ، زندانی کردن ، و اعدام بیش از پیش شدت گرفته است . ما از همه مدافعان حقوق بشر و آزادیهای سیاسی و اجتماعی دعوت میکنیم که بر دامنه مبارزات خود علیه رژیم جمهوری اسلامی و دولت روحانی بیافزایند . تنها و تنها با تشدید این مبارزه و افشای عوامفریبی های روحانی و اصلاح طلبان رنگارنگ حامی آنان است که میتوانیم به یاری این زندانیان شجاع و مبارزه بر حق آنان بر خیزیم.

انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران- پاریس
6 دسامبر 2015


نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد