sydney-australia-2019s.jpg

استقبال جهان از سال ۲۰۱۹ میلادی

جهان وارد سال نوی میلادی شد. ساموآ در اقیانوسیه نخستین کشوری بود که به استقبال سال جدید رفت. یک ساعت بعد نیز نیوزیلند وارد سال ۲۰۱۹ شد. اهالی سیدنی هم با آتش‌بازی خیر‌ه‌کننده‌ای وارد سال نوی میلادی شدند.
ساحل شرقی استرالیا پس از جزایر اقیانوس آرام و نیوزیلند وارد سال نوی میلادی شد. حدود یک و نیم میلیون نفر از مردم سیدنی با آتش‌بازی عظیمی به استقبال سال ۲۰۱۹ شتافتند. ده ساعت پیش از نیمه‌شب اروپای مرکزی موشک‌هایی با نور خیره‌کننده بر فراز ساختمان مشهور اپرای این کلان‌شهر به پرواز درآمدند.
___________________

عصر نو فرارسیدن سال ۲۰۱۹ میلادی را به همه هموطنان عزیز در سراسر جهان، به خوانندگان گرامی و همکاران خویش، تبریک می گوید برای همه هموطنان سالی خوب و موفقیت آمیز آرزو می کند.
bepish-setare2.jpg
سیاست حزب چپ ايران (فدائيان خلق)

پيرامون
تشکيل بلوک چپ، اتحاد نیروهای جمهوریخواه، همکاری و اتحاد عمل

حزب چپ ايران (فدائيان خلق) بر ضرورت و اهميت مبرم نزدیکی و هماهنگی نیروهای چپ و بر تلاش در جهت تشکيل بلوک چپ و مبارزه متحدانه برای آزادی، دموکراسی، عدالت اجتماعی و سوسياليسم تاکيد دارد و تقويت نزديکی‌ها، همسوئی‌ها و همگرائی‌ها در بين نيروهاي چپ، اعم از متشکل و منفرد را گامی در جهت پيشبرد اهداف تاريخی چپ ايران و فراروياندن آن به نيروئی تاثير گذار در تحولات سياسی می داند. ما آمادگی خود را براي گفتگو، همکاری و فعالیت مشترک در جهت ایجاد بلوکی گسترده از نیروهای چپ که بتواند پژواک رسای این نیروها در صحنۀ سیاسی کشور باشد، اعلام می کنیم.moasese-mesbah-yazdi1.jpg

بودجه ۹۸؛ سهم نهاد‌های مذهبی و تبلیغاتی ۱۳ برابر محیط زیست است

در لایحه بودجه ۱۳۹۸ ایران، سهم نهادهای مذهبی و تبلیغاتی حکومت و سازمان صدا و سیمای ایران در مجموع به بیش از پنج تریلیون تومان (۵۳۰۰ میلیون تومان) می‌رسد که حدود ۱۳ برابر بودجه "امور محیط زیست" است.
کل بودجه امور محیط زیست ایران که شامل مقابله با آلودگی‌هوا هم می‌شود ۴۰۳ میلیارد تومان است.
بودجه ۵ تریلیون تومانی نهادهای مذهبی و تبلیغاتی (به اضافه صدا و سیما)، به این معناست که حکومت ایران به ازای هر نفر حدود ۶۶ هزار تومان خرج نهادهای مذهبی و تبلیغاتی می‌کند.minoo-mohraz1.jpg

انتقال جنسی ایدز بین زنان ۱۰ برابر شده است

رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران گفت: از دو سال پیش اصلی ترین راه انتقال ایدز در کشور تماس جنسی است. زمانی انتقال این بیماری ۹۷ درصد در معتادان مرد و سه درصد در زنان معتاد بود، اما طی دو سال اخیر تعداد زنان مبتلا از طریق روابط جنسی ۱۰ برابر شده است.
مینو محرز روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه سلامت ایرنا افزود: اکثر مبتلایان به ویروس ایدز در کشور ۲۵ تا ۴۰ ساله هستند و به علت ضعف اطلاع رسانی و نبود آموزش در مورد انتقال ایدز از طریق رفتارهای پرخطر جنسی، جوانان در معرض ابتلا به این بیماری هستند.tajamoe-daneshjoyan-rouze02.jpg

حواشی دومین روز تجمع دانشجویان دانشگاه آزاد

عصر امروز خبری در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه در دومین روز از تجمع دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد، یک خودرو که گفته می‌شد حامل یکی از مسئولان دانشگاه بوده با یکی دو دانشجو برخورد کرده و منجر به مصدومیت آنها شده است، این در حالیست که برخی دانشجویان در گفت‌وگو با ایسنا این موضوع که خودرو حامل یکی از مسئولان دانشگاه آزاد بوده را تایید نمی‌کنند.
به گزارش ایسنا، پس از تجمع روز گذشته تعداد قابل توجهی از دانشجویان دانشگاه آزاد در واحد علوم و تحقیقات در اعتراض به حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان این واحد دانشگاهی، صبح امروز نیز تعدادی از دانشجویان این دانشگاه در محوطه واحد آموزشی خود تجمع دوباره‌ای را برگزار کردند.daryache-urmie06.jpg

افزایش ۳۰۰ کیلومتری مساحت دریاچه ارومیه

حجم آب دریاچه ارومیه ۴۵۰ میلیون مترمکعب افزایش پیدا کرده است. سطح این دریاچه نیز ۳۰۰ کیلومتر مربع گسترش یافته. افزایش آب و سطح این دریاچه به دلیل بارندگی‌ها و رهاسازی آب سدها و رودخانه‌های استان بوده است.
فرهاد سرخوش مدیردفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا گفته است بارندگی ها و رهاسازی آب از سدها و رودخانه‌های استان به دریاچه ارومیه سبب شده است که سطح و آب این دریاچه افزایش پیدا کند و در نتیجه تراز فعلی این دریاچه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵ سانتی متر افزایش داشته است.jebhe.jpg
شورای مرکزی جبهه ملی ایران

تسلیت به ملت بزرگ ایران

جبهه ملی ایران وقوع این حادثه های دردناک و اندوه بار را به ملت بزرگ ایران به ویژه به خانواده هایی که در این حوادث مستقیما آسیب دیده اند تسلیت می گوید . وهیئت حاکمه و مدیریت کشور را مسئول پیدایش این رویداد های نا گوار میداند . آیا نباید در این لایحه بودجه سال ۹۸ که در آن هزاران میلیارد تومان به نهادهای ایدئولوژیک اختصاص یافته اندکی هم به تجهیز مدارس و وسایل گرمایش استاندارد برای آن ها وتامین اتوبوس برای مرکز علوم وتحقیقات و حفاظ جاده کوهستانی آن واندکی هم برای پرداخت حقوق معوقه کارگران زحمتکش و مطالبات معلمان شریف اختصاص داده میشد ؟ زمامداران کشور باید به این پرسش پاسخ دهند .tajamoe-daneshjoyane-oloum1.jpg

دانشجویان علوم و تحقیقات در اعتراض به‌ «بی‌لیاقتی مسئولان» تجمع کردند

شماری از دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات روز شنبه، ۸ دی‌ماه، در واکنش به واژگونی اتوبوس حامل جمعی از دانشجویان این دانشگاه که منجر به کشته و زخمی‌شدن شماری شد، تجمع کردند.
خبرگزاری ایرنا، تعداد دانشجویان معترض را «صدها نفر» اعلام کرده که به نوشته این خبرگزاری همچنان به شمار معترضان اضافه می‌شود. دلیل این تجمع در این گزارش به نقل از حاضران، «بی‌لیاقتی مسئولان دانشگاه در حفظ جان دانشجویان» اعلام شده است.
در این گزارش تصریح شده است که تعدادی از خانواده دانشجویان سانحه واژگونی اتوبوس دانشگاه نیز حاضر هستند.بیانیه اتحاد بین المللی:

توطئه عوامل جمهوری اسلامی برای ایجاد شورای اسلامی کار
در شرکت نیشکر هفت تپه را خنثی کنیم

بعد از اعتصاب پر قدرت و طولانی کارگران نیشکر هفت تپه، که از یک سو با سرکوب و خشونت عریان و دستگیری تعداد زیادی از نمایندگان کارگران و تهدید و ایجاد دودستگی توسط نیروهای امنیتی در بین کارگران و در همان حال با پرداخت برخی دستمزدهای معوقه، تعویض مدیریت و قول "رسیدگی" به بعضی دیگر از خواسته ها ، پایان یافت، اکنون مقامات امنیتی و قضایی رژیم در استان خوزستان درمقابله با تشکل یابی مستقل کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه راه اندازی شورای اسلامی کار را در دستور کارشان قرارداده اند.Child-Marriage-fa1.jpg
رد طرح مخالفت با ازدواج دختران کمتر از ۱۳ سال:

مجلس علیه اعلامیه جهانی حقوق بشر و کنوانسیون بین‌المللی حقوق کودک

در اقدامی که خلاف اعلامیه جهانی حقوق بشر و نیز کنوانسیون بین المللی حقوق کودک است، کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس طرح کودک همسری که در آن ازدواج دختران زیر ۱۳ سال ممنوع شده است را رد کرد اما به گفته فعالان مدنی در ایران و برخی از نمایندگان مجلس پیگیری برای ممنوع کردن ازدواج کودکان ادامه خواهد داشت.
در روز دوم دی‌ماه طیبه سیاوشی عضو فراکسیون زنان مجلس در توییتر خود از رد طرح کودک همسری (مخالفت با ازدواج کودکان) در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس خبر داد. طرحی که از سال ۹۵ در مجلس شورای اسلامی مطرح و در مهرماه ۹۷ با اکثریت آرای نمایندگان با قید یک فوریت به تصویب رسید. دلیل رد این طرح مغایرت آن با «مسایل فقهی و شرعی»، «مخالفت مراجع» و «کپی‌برداری از طرح‌های غربی» عنوان شده است.pezechkan-wien-hoghugh-bshar.jpg
پزشکان وکادر پزشکی ایرانیان مدافع حقوق بشر
جامعه دفاع از حقوق بشردر ایران-اتریش

بیانیه
پیرامون نقض حقوق بشر در ایران

آقای علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی در یک سخنرانی ودر مقابل شنونده گان همیشگی خود چنین اظهار نظر نمود که در کشور ما آزادی فکر و بیان وجود دارد و اگر کسی نظری مخالفِ نظر دولت داشته باشد مورد تعقیب و اذیّت وآزار قرار نمی گیرد و هر کس خلاف این بگوید دروغ می گوید.
با در نظر گرفتن این اظهارات، سئوالی که مطرح است این است که آقای علی خامنه ای یا از اوضاع واحوال مملکت، بگیر و ببندهای خود سرانه، حبس و شکنجه، مرگ مرموز زندانیان سیاسی وعقیدتی در زندانهای ایران و کشت وکشتار هائی که صورت می پذیرند بی اطلاع هستند ویا اینکه به تمام این فجایع و نقض خشن وفاحش حقوق شهروندی و حقوق بشر واقف بوده و عمداً و صراحتاً این وقایع غیر انسانی را کتمان می کنند.faeze-hashemi1.jpg
فائزه هاشمی:

ز دیدگاه من فروپاشی محتوایی اتفاق افتاده است و تنها فروپاشی ظاهری و فیزیکی اتفاق نیفتاده است

خودم هم دچار ابهام هستم، آیا باز هم باید برویم رأی بدهیم؟! آیا باز هم فعالیت کنیم؟! موانعی که اصلاح طلبان داشته اند و عملکرد خود این اصلاح طلبان هم چندان تعریفی نبوده است. چه فایده دارد که انتخاب یک چیز باشد و انتصاب ها و روش کار با این رأی سازگاری نداشته باشد. از سال 92 به این طرف از این رأی نتیجه عملی گرفته ایم؟!بیانیه "جمعی از فعالین سیاسی ایرانی- سوئیس"

بیانیه در اعتراض به سرکوب شدید کارگران زندانی
و در همبستگی با مبارزات کارگران، معلمان و دانشجویان

ما، "جمعی از فعالین سیاسی ایرانی – سوئیس" نیز ضمن پشتیبانی بی دریغ و همه جانبه از جنبش کارگری در داخل کشور، اقدامات وحشیانه عوامل حکومت ایران در برابر کارگران را بشدت محکوم نموده و خواستار پشتیبانی همه مبارزین و آزادیخواهان راستین و مستقل از تلاش های قهرمانانۀ کارگران نیشکرهفت تپه و فولاد اهواز و خانواده هایشان و بطور خاص کارگران زندانی هستیم.
کارگران هفت تپه به ما نشان دادند که در مبارزه با سرمایه داران جنایتکار باید به نیروی خود تکیه نمود! ما از همه نهادهای مدافع آزادی و حقوق کارگران خواستاریم، سرکوب بی رحمانه کارگران را محکوم نموده و برای آزادی تمامی فعالین کارگری، معلمان، دانشجویان و زندانیان سیاسی عقیدتی دربند در ایران بکوشند.keshtosanate-moghan2.jpg

تجمع کارگران کشت و صنعت مغان در اعتراض به «خصوصی‌سازی»

بیش از ۵۰۰ نفر از کارگران کشت و صنعت مغان دست به تجمعی اعتراضی زدند. کارگران این مجتمع به نحوه "خصوصی‌سازی" این مجتمع معترض‌اند. خانواده کارگران بازداشتی گروه ملی فولاد اهواز نیز برای دومین روز پیاپی تجمع کردند.
کارگران مجتمع کشت و صنعت و دامپروری مغان امروز سه‌شنبه چهارم دی (۲۵ دسامبر) در مقابل ساختمان اداره مرکزی این مجتمع دست به تجمعی اعتراضی زدند.
به گزارش خبرگزاری ایلنا، این کارگران که شمار آنها به بیش از ۵۰۰ نفر می‌رسید، نسبت به واگذاری این شرکت و "خصوصیسازی" آن معترض هستند.autobus-daneshjoyan1.jpg

مرگ ۹ نفر بر اثر واژگون شدن اتوبوس در دانشگاه آزاد؛ حال شش نفر هم وخیم است

بر اثر واژگون شدن یک دستگاه اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد در تهران، که روز سه‌شنبه چهارم دی بوقوع پیوست، ۹ نفر کشته‌ شده‌اند و حال شش نفر از مجروحان نیز وخیم است.
درباره دلیل این حادثه هنوز هیچ گزارش رسمی منتشر نشده است اما در بعضی از گزارش‌ها، علت این حادثه مرگبار «سکته راننده» اتوبوس عنوان شده و در بعضی دیگر به «بریدن ترمز» این دستگاه اتوبوس اشاره شده است.
به گزارش خبرگزاری ایرنا، ۲۴ نفر از مصدومان این حادثه به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.mohammad-habibi1.jpg

دادگاه تجدیدنظر حکم هفت سال‌ونیم زندان محمد حبیبی را تایید کرد

حسین تاج و امیر رئیسیان،‌ وکلای مدافع محمد حبیبی،‌ عضو کانون صنفی معلمان ایران، روز دوشنبه سوم دی اعلام کردند که شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، حکم محکومیت موکل‌شان را «عینا تایید کرده است».
تاج و رئیسیان در توئیت‌های جداگانه‌ای اعلام کردند که حکم دادگاه تجدیدنظر امروز، دوشنبه، به آنها ابلاغ شده است.
پیش از این، آقای حبیبی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ۱۰ سال و نیم زندان محکوم شده بود.beheshti-abdi.jpg

واکنش دو معلم زندانی از اوین به سوختن دانش‌آموزان در زاهدان

محمود بهشتی لنگرودی و اسماعیل عبدی، دو معلم زندانی، در واکنش به آتش‌سوزی مدرسه‌ای در زاهدان، نسبت به خیزش‌های مردمی و "تونس شدن" ایران هشدار داده‌اند. حادثه آتش‌سوزی اخیر مدرسه "اسوه حسنه" به مرگ چهار دانش‌آموز انجامید.
محمود بهشتی لنگرودی و اسماعیل عبدی، دو معلمی که با اتهام‌های امنیتی در حال سپری کردن دوران محکومیت خود در زندان اوین هستند، روز دوشنبه سوم دی (۲۴ دسامبر) طی یادداشتی به آتش‌سوزی اخیر در مدرسه‌ای در زاهدان که منجر به مرگ چهار دانش‌آموز دختر شد، واکنش نشان داده و نسبت به پیامدهای چنین حوادثی هشدار داده‌اند.bepish-setare2.jpg
گروە کار کارگری حزب چپ ایران(فدائیان خلق)

احکام زندان برای محمد حبیبی باید لغو گردد!

بە عبث می کوشند تا با مجازات و شکنجە رهبران این کانونها بە آنها پایان دهند. اما همانطور کە بی پاسخ گذاشتن مطالبات بە حق معلمان و سرکوب آنها تا کنون بە تحرکات اعتراضی و سراسری معلمان دامن زدە است محکومیت محمد حبیبی نیز محرک گسترش دامنە اعتراضات دیگری خواهد شد. ما اطمینان داریم کە معلمان و کارگران و سایر اقشار عدالت خواە در مقابل این احکام نامردمی ساکت نخواهند نشست و بە حکومت اجازە نخواهند داد کە بە رفتارهای سرکوبگرانە اش ادامە دهد. آزادی رهبران سندیکایی و مدنی و سیاسی در حال تبدیل شدن بە یک خواست عمومی است و در حد شعار باقی نخواهند ماند.Narges-Mohammadi03.jpg


نرگس محمدی خطاب به دادستان تهران:

شرایط دسترسی به داروهایمان را فراهم آورید

اینجانب قصد بزرگنمایی در مورد بیماری های خود را ندارم و مخالف این شیوه توسط هر شخصی حتی برای خود هستم و معتقدم این کار اجحاف در حق بیماران بدحال تر از ماست، اما یک نکته را به شما یادآور می شوم. زمانی که تخلیه چشم و صورت جناب دکتر رجایی را شنیدم متعاقبا مصاحبه آقای اژه ای را در روزنامه خواندم که مسئولیت قوه قضاییه را منکر شده بودند. همچنین وقتی کشته شدن آقای دکتر کاووس سید امامی را شنیدم، مصاحبه آقای اژه ای را مبنی بر سلب مسئولیت از سیستم قضایی را خواندم.Bedounemarz2.jpg
نامه‌ سرگشاده گزارش‌گران بدون مرز به کمیسرعالی حقوق بشر سازمان ملل :

وضعیت روزنامه‌نگاران زندانی در ایران ناشایست با کرامت انسانی است

گزارش‌گران بدون مرز RSF)) یک روز پس از انتشار بیلان خشونت علیه روزنامه‌نگاران در سال ۲۰۱۸، که در آن تاکید شده است جمهوری اسلامی ایران یکی از ۵ زندان بزرگ برای روزنامه‌نگاران در جهان است، در نامه‌ای به کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، میشل باشله خواهان اقدام فوری کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد، در باره وضعیت زندانیان عقیدتی از این میان روزنامه‌نگاران و شهروندخبرنگاران زندانی شد. در این نامه تاکید شده است : « بازداشت‌های خودسرانه، محروم کردن از حق درمان و دادرسی در دادگاهی عادلانه نقض فاحش اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاق جهانی حقوق مدنی و سیاسی است که ایران آنها را امضا کرده است.»
اعتراض شدید کنگره اتحادیه های کارگری انگلستان به سرکوب کارگران فولاد اهواز

کنگره اتحادیه های کارگری انگلستان از مقامات ایران می خواهد که خواسته های زیر را بطور فوری برآورده نمایند.
· آزادی همه کارگران و فعالین سندیکایی از زندان؛
· پرداخت همه دستمزد های معوقه و پرداخت نشده ؛
· فراخواندن یگان های ضد شورش از کارخانه و اطراف آن و توقف همه تمهیدات دیگر که برای سرکوب کارگران اتخاذ شده است؛Death-in-prison-fa1.jpg

ایران: مرگ زندانی مخالف

نقض نظام‌مند تحقیق درباره‌ی مرگ‌ها در بازداشت

در ۱۳ دسامبر مقامات به خانواده‌ی صیادی نصیری اطلاع دادند که او در بیمارستانی در قم فوت کرده است. او به خاطر «توهین به رهبری و مقدسات، و تبلیغ علیه نظام» محکوم شده بود. دو منبع به دیده‌بان حقوق بشر گفتند او در ماه سپتامبر اعتصاب غذا را آغاز کرد و سپس درخواست کرد از بندی منتقل شود که میزبان زندانیان محکوم بابت ارتکاب جرایم خشن است. مقامات هنوز تحقیقی شفاف درباره‌ی پنج مرگ در بازداشت در سال ۲۰۱۸ انجام نداده‌اند اما ادعا کرده‌اند که سه مورد آنها خودکشی بوده‌اند.hambastegi-barqaye-HB-s.jpg
شبکه همبستگی برای حقوق بشر درایران

سازمان جهانی عفو بین الملل کشتار هولناک تابستان ۶۷ را
مصداق"جنایت علیه بشریت" اعلام کرد!

اینک وظیفه ما است که فریاد دادخواهی خانواده ها و خودمان و تمامی جامعه دادخواه ایرانی را در ایران و جهان را بلندتر کنیم و بیش از این اجازه ندهیم که قاتلانی چون ابراهیم رئیسی، مصطفی پورمحمدی، حسین علی نیری، مرتضی اشراقی، غلامحسین محسنی اژه ای، علیرضا آوائی، محمدحسین احمدی، محمد مقیسه، محمد محمدی ریشهری، و سایر جلادانی که متهم به جنایت علیه بشریت اند و دریایی از خون عزیزانمان را به راه انداخته اند، همچنان چشم در چشم مردم ایران و جهان بدوزند و به جنایاتی که مرتکب شده اند، افتخار کنند.Gelbwesten-Paris1.jpg
حزب چپ ایران (فدائیان خلق) فرانسه

گزارشی از جنبش جلیقه زردها در فرانسه

بحرانهای اقتصادی و اجتماعی که در حال جاضر اکثریت قریب به اتفاق کشورهای غربی را در خود گرفته در بسیاری از این کشورها زمینه را برای رشد نوعی ناسیونالیزم و افراطیگری راستگرایانه آماده کرده است. این شرایط در آمریکا در پیدایش پدیده ترامپ و ترامپیسم موثر بود. در انگلستان به پدیده برگزیت منجر شد. در ایتالیا باعث رشد جنبش 5 ستاره و قدرت گیری گرایشات افراطی راست شد. در مجارستان با روی کار آمدن ویکتور اوربن روبرو شدیم. در برزیل با پدیده بولسونارو روبروئیم. و در فرانسه میتواند حرکتی مشابه را به عرصه قدرت بکشاند. سئوال این است که آیا چنین امکانی در فرانسه میتواند بوجود آید؟haja2.jpg
هیات اجرایی- سیاسی همبستگی جمهوری خواهان ایران

کارگران معترض فولاد اهواز را آزاد کنید

کارگران معترض اهواز با اقدامات هوشیارانه خود نشان دادند که جامعه کارگری ایران با افزایش آگاهی و درک مدنی به خوبی دریافته است که حل مشکلات اقتصادی نیازمند تغییرات سیاسی است. آنها دولت روحانی و نهاد ولایت فقیه را توامان مورد حمله قرار دادند. البته سرشت خواست‌ها و مطالبات کارگران صنفی است که در سایه بی‌تدبیری ، ناکارامدی وفساد ساختاری جمهوری اسلامی و به بن بست رسیدن رویکرد دوگانه وفریبکارانه روحانی، ابعاد سیاسی پیدا کرده است. در این راستا هجا حل پایدار مشکلات کارگران و ساختار تولید در کشور را پیوند نیروهای جامعه مدنی و گروه‌های اجتماعی با نیروهای مسئول سیاسی دمکراسی خواه بدوراز شتابزدگی می داند.»  ١١ نفر از کارگران معترض فولاد آزاد شدند؛ حداقل ٣٠ نفر دیگر همچنان در بازداشت
»  آمریکا برای خروج سریع از سوریه آماده می‌شود
»  کارگران بازداشتی فولاد اهواز فوری آزاد باید گردند
»  کیفرخواست نسرین ستوده و جرم «گذاشتن گل کنار سکوی برق»
»  بیلان خشونت علیه روزنامه‌نگاران در سال ٢٠١۸
»  چرخه ی آزادی کشی، سرکوب، خشونت، بازداشت، شکنجه و قتل های دولتی سازمان یافته در ایران و زندان ها بیداد می کند! چه باید کرد؟
»  حمله شبانه به خانه کارگران معترض فولاد اهواز؛ دهها نفر بازداشت شدند
»  هشت درویش زندانی پس از ۱۰۵ روز سلول انفرادی به بند عمومی منتقل شدند
»  قطعنامه‌ی پارلمان اروپا: نسرین ستوده را آزاد کنید؛ به نقض حقوق بشر پایان دهید!
»  وحید صیادی‌نصیر پس از دوماه اعتصاب غذا و بی‌توجهی دستگاه‌قضایی به خواسته‌هایش جان‌باخت
»  مذاکرات صلح یمن و توافق بر سر برقراری آتش‌بس در بندر حدیده
»  سرکوب رو به رشد وکلا احکام طولانی زندان و دستگیری‌های جدید
»  فراخوان پایانی بیستمین نشست بین‌المللی حزب‌های کمونیست و کارگری
»  بیانیه یادمان بیستمین سالگرد قتل های سیاسی پاییز ۷۷
»  فشار بر فعالان کارگری در ایران هم‌زمان با اعتراض به «سرکوب» در فرانسه
»  دستگیری و تداوم آزار قضایی وکلای حقوق بشری امیر سالار داوودی، محمد نجفی و آرش کیخسروی
»  مبارزات صنفى- مدنی تكيه گاه جنبش امید بخش دموكراسى خواهى ايران است
»  بازداشت «شبانه» رضا شهابی و چهار فعال کارگری و مدنی دیگر در تهران
»  در همبستگی با کارگران و دانشجویان در ایران
»  فراخوان تشکل ها و نهادهای مستقل کارگریبرای کارزار سراسری در حمایت از کارگران هفت تپه و برای آزادی اسماعیل بخشی، علی نجاتی و سپیده قُلیان
»  قریب به یک ماه از رفتن بهمن عزیزمان می گذرد...
»  در سوگِ احمد طاهری
»  خواستار لغو محکومیت های غیرعادلانه، آزادی فوری و بی قید و شرط همه فعالان دربند هستیم!
»  نقض فاحش، گسترده و سیستماتیک حقوق بشر در ایران را محکوم می کنیم!
»  انفجار انتحاری «مهیب» در چابهار دو کشته بر جای گذاشت
»  به مناسبت شصت و پنجمین سالگرد ۱۶ آذر، روز دانشجو و زایش ندای «اتحاد، مبارزه، پیروزی»
»  بیست سال از آن خزان خونچکان گذشت
»  انتشار گزارش تازه سازمان عفو بین‌الملل در مورد کشتارهای ۶۷
»  نامه خانواده شش نفر از زندانیان دوملیتی در ایران به رهبران جهان، نهادهای حقوق‌بشری و رسانه‌ها
»  آنتونیو گوترش: «تغییرات اقلیمی موضوع مرگ و زندگی است»
»  شلختگی در بزرگراه‌های شهری تهران
»  خودداری دولت روحانی از اختصاص بودجه به قانون حمایت از معلولان، زندگی میلیون‌ها نفر را مشکل خواهد کرد
»  ایران: حبس فرهاد میثمی خودسرانه‌ است؛ فوری و بدون‌قیدوشرط او را آزاد کنید!
»  ما سرکوب، بازداشت و تهدید علیه تمامی زحمتکشان را به شدت محکوم می‌کنیم!
»  آزادی فوری و بی قید و شرط همه فعالان دربند به خصوص اسماعیل بخشی، علی نجاتی و سپیده قلیانی را خواستاریم!
»  بازداشت یک دوتابعیتی و احضار چند تن به اتهام ممانعت از اجرای سیاست‌های جمعیتی
»  بیست و هفتمین روز اعتراض در هفت‌تپه؛ مدیرعامل مجتمع نیشکر تغییر کرد
»  سیزدهم آذر و یک‌ونیم قرن سانسورستیزی
»  دشواری‌های همایش کشورهای گروه بیست برای حل معضلات جهانی
»  تا آزادی اسماعیل بخشی، سپیده قلیان، علی نجاتی و کلیه کارگران بازداشتی و زندانی به کارزارهای سراسری و بین المللی ادامه دهیم!
»  به آزادیخواهان و خانم هایده قهرمانی به مناسبت درگذشت بهمن امینی