new/marge-yek-shekanjegar.jpg
رضا علامه زاده

صحنه ای کوتاه از فیلم مستند بلند «شاهدان چشم‌بندزده»

در مورد حاج داوود رحمانی شکنجه گر مبتکر شکنجه ای به نام "قبر" یا "جعبه" که دو دهه پیش با همیاری کانون زندانیان سیاسی سوئد (در تبعید)، ساخته شده است.

madaran-pl-s.jpg

مادران پارک لاله ایران

پیام همدردی مادران پارک لاله ایران با خانواده داغدار قباخلو!


حمید قباخلو متولد ۱۳۴۴ و از چریک های فدایی خلق بود. او را در ۱۷ شهریور ۱۳۶۵ در خیابان پیروزی تهران دستگیر و در کشتار زندانیان سیاسی در تابستان ۶۷ در زندان اوین پشت درهای بسته اعدام کردند. ساکی از او در ۱۹ آبان ۱۳۶۷ در کمیته زنجان به خانواده تحویل دادند و تهدید کردند که امکان برگزاری مراسم و اطلاع رسانی ندارند، ولی مادر قباخلو علیرغم این تهدیدها آرام ننشست و سکوت نکرد.
ما مادران پارک لاله ایران به عنوان صدایی از جنبش دادخواهی مردم ایران، این غم بزرگ را به خانواده داغدار قباخلو و به مادران و خانواده‌های خاوران تسلیت می‌گوییم و خود را همدرد و شریک غم شان می‌دانیم. بسیار متاسفیم که این مادر مقاوم و مبارز را از دست دادیم، ولی آرزوی سلامتی و پایداری برای بازماندگان این خانواده داغدار و دادخواه را داریم.new/dadgahnour2.jpg
امير جواهری لنگرودی

گزارش ۲۳ جلسه محاکمه حمید نوری(عباسی)

با دستگیری حمید نوری(عباسی) در سوئد و تشکیل دادگاه برای محاکمه او به جرم قتل عام "هیئت مرگ" و با انتصاب ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهور رژیم اسلامی به عنوان یکی از اعضای "هیئت مرگ" ، امکانات بسیار گسترده ای برای طرح خواست ها و آگاه ساختن افکار عمومی در ایران و جهان بدست آورده است...در جلسات محاکمه محمد نوری با مادران - پدران و همسران و فرزندان تمامیت ایران ، خفته در خاوران های ایران هم صدا می شویم این محاکمه پژواک صدای دادخواهی همه مردمان رنج کشیده و داغدار، به وسعت ایران است !