دوشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۸۴ - ۵ سپتامبر ۲۰۰۵

 

 

معاون دادستان تهران:

اكبر گنجي به زندان اوين منتقل شد

 

 

بنا به گفته‌ي معوان دادستان تهران، اكبر گنجي پس از مرخصي از بيمارستان ميلاد به زندان اوين منتقل شد.

محمود سالاركيا، معاون امور زندان‌هاي دادستان تهران به خبرنگار حقوقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: اكبر گنجي براي تحمل دوران محكوميت خود پس از مرخصي به زندان اوين منتقل شد.

بيمارستان ميلاد در نمابري اعلام كرد كه اكبر گنجي پس از مداوا با حال عمومي خوب از بيمارستان مرخص شد.

روابط عمومي بيمارستان ميلاد با ارسال نمابري به ايسنا اعلام كرد: «بيمار آقاي اكبر گنجي كه در مورخه ‌٢٦/٤/٨٤ جهت مداوا و انجام معاينات و آزمايشات تكميلي در بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي ميلاد تحت نظر تيمي از متخصصان حاذق در رشته‌هاي داخلي، جراحي، ارتوپدي، روماتولوژي، فيزيوتراپي و تغذيه بستري گرديده، در مورخه ‌‌١٢/٦/٨٤ پس از مداوا و انجام بررسي‌هاي تكميلي با حال عمومي خوب از بيمارستان مرخص گرديد

 

در پي انتقال گنجي از بيمارستان به زندان، همسر وي مقامات قوه قضائيه را به عهدشکني متهم کرد

درپي ترخيص اکبر گنجي از بيمارستان ميلاد تهران و انتقال او به زندان اوين خانم معصومه شفيعي همسر گنجي در مصاحبه با راديو فردا مي گويد مقامهاي قضايي جمهوري اسلامي به قول هايي که داده بودند پايبند نماندند. به گفته خانم گنجي آنها به گنجي قول داده بودند که حداکثر ده روز بعد از شکستن اعتصاب غذا مرخص مي شود. خانم شفيعي مي گويد گنجي سي کيلو وزن کم کرده است و پزشکان براي اومرخصي استعلاجي تجويز کرده بودند که مسئولان قوه قضائيه اصلا به اين مساله توجهي نشان ندادند.

به گزارش بيمارستان ميلاد تهران اکبر گنجي مرخص شد. مقامهاي قضايي اعلام کردند گنجي به زندان اوين منتقل شده است. معصومه شفيعي همسر گنجي در مصاحبه با راديو فردا مي گويد مسئولان قوه قضائيه قرار بود ده روز پس از شکست اعتصاب غذاي گنجي او را آزاد کنند.

معصومه شفيعي: من الان ده روز است که گنجي را نديده ام. هر روز به بيمارستان مراجعه کرديم ولي به ما ملاقات نمي دهند. اين که در اين ده روز چه اتفاقي افتاده من اطلاعي ندارم. از خبرگزاري ها شنيدم که بيمارستان ميلاد او را ترخيص کرد و بعد معاون دادستاني گفتند که ايشان به زندان منتقل شده. در هر صورت اين مساله اگر صحت داشته باشد من متاسفم بخاطر اينکه به قول هيچ مقام قضايي نمي شود اطمينان کرد . به من قول داده بودند که حد اکثر بعد از ده روز از شکستن اعتصاب غذا مرخص مي شود. ايشان هم بيمارند و هم زنداني بودند که در اعتصاب غذا بودند و حدود سي کيلوگرم وزن کم کردند. اطلاعاتي که من دارم پزشکان براي اومرخصي استعلاجي تجويز کرده بودند که متاسفانه مسئولان قوه قضائيه اصلا به اين مساله توجهي نشان ندادند.

خانم شفيعي درپايان گفت که فردا روز دوشنبه به زندان اوين خواهد رفت تا شايد بتواند با آقاي گنجي ديدار کند.