دوشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۸۴ - ۵ سپتامبر ۲۰۰۵

در زندان رجايي شهر

بينا داراب زند دست به  اعتصاب غذا زد

 

بينا داراب زند تحليلگر و مبارز سياسي و عضو حزب دموکرات ايران که در زندان رجايي شهر کرج به سر ميبرد از صبح امروز در حمايت از بهروز جاويد تهراني و با اعلام خواسته هايي دست به  اعتصاب غذا زد.

وي در اعتراض به دور تازه فشار بر زندانيان سياسي در زندان رجايي شهر ، از جمله پرونده سازي براي زندانيان و فعالين سياسي از امروز اعتصاب خود را آغاز کرد.

گفتني است صبح روز گذشته مسئولين زندان وي را به بازپرسي دادگاه انقلاب کرج منتقل کرده و او را به اتهام توهين به مقامات ( رهبري) مورد بازخواست قراردادند .

بينا داراب زند در 27 مرداد ماه سال گذشته در تحصن خانواده هاي زندانيان سياسي در مقابل دفتر سازمان ملل دستگير و از سوي شعبه ي 26 دادگاه انقلاب به 5/3 زندان و 50 ضربه شلاق محکوم شد. مسئولين زندان رجايي شهر بر خلاف قوانين موجود تاکنون از اعطاي مرخصي به وي خودداري كرده اند.

 

بينا داراب زند خواسته هاي خود را اعلام کرد.

 

1. اجراي اعلاميه جهاني حقوق بشر

2. آزادي تمامي اسيران سياسي از زندانهاي مخوف رژيم در تهران، كردستان، تبريز و ساير نقاط ايران

3. احقاق حقوق تمامي اقشار ملت ايران اعم از زنان، کارگران، کودکان و...

4. احقاق حقوق تمامي قوميت هاي ايراني ( كردها، آذري ها، بلوچ ها و ...)

 

همچنين بهروز جاويد تهراني ديگر عضو حزب دموکرات ايران نيز از 4 روز پيش در اعتراض به انتقال غير قانوني خود به زندان رجايي شهر دست به اعتصاب غذا زده بود.

 

اين در حالي است كه اعتصاب غذاي  اجلال قوامي روزنامه نگار سنندجي كه از روز چهارشنبه 9 شهريورماه  شروع شده وارد پنجمين روز شده است. اجلال قوامي دراعتراض به ادامه بازداشت خود دست به اعتصاب غذا زده و تهديد كرده تا آزادي کامل خويش به اعتصاب غذاي خود ادامه خواهد داد.

 

 

کميته دانشجويي دفاع از زندانيان سياسي

komitedefa@yahoo.com